Repack vs rendes core

Indította wlptv, 2015 december 20, 02:58:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

wlptv

Üdv. Nem vagyok egy tapasztalt programozó , sem túl tapasztalt a wow szerverek terén , de már régóta érdekel az a kérdés mi a különbség egy pl egy full alap Repack és egy full alap trinitycore 2 szerver között? Sokan mondják , hogy a repack sokkal kevesebb játékost bír el mint egy saját core , hamrabb összeomlik stb.. . A jelen esetben a http://www.ac-web.org/forums/showthread.php?107225-Jeutie-s-Blizzlike-Repack-(3-3-5a)  ezt a repackot néztem , ami elég komolyra sikeredett , ez a repack miben roszabb pl mint ha letöltenlnk egy trinitycore 2 alap szervert? Mennyiben gyengébb és mennyivel kevesebb embert bír el stb... ?  ( Eszem ágában nincs szervert nyitni , se repackokkal foglalkozni , csak érdekel ki mit mond a a kérdéseimre. )

AximCore

Repack-al (sztem) két nagy alapvető baj van, egyik hogy nincs forrás csak binárisok, tehát ha valami crashel ha akarnád se tudnád javítani illetve nem tudni milyen optimalizációt használt az illető a binárisok előállításakor. Második pedig, hogy egy portable adatbázis és webszervert futtat amik különböző konfigurációs hátrányokkal járhat illetve azok frissítése se a legegészségesebb. Tehát kapsz egy binárist ami nem biztos, hogy a legjobb illetve egy olyan valaki által konfigolt adatbázis/webszerver beállításokat amik nem biztos, hogy neked megfelelnek/legoptimálisabb.
Pl a valaki által konfigolt adatbázis lehet egy SSD és kevés memória párosra van beállítva ( kevesebb adatot tárol a memórián többet cache-el ) de neked mondjuk egy HDD van jó sok memóriával akkor neked egyik legrosszabb konf ami előállhat.
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

wlptv

Értem , köszönöm a választ. Egyébként volt már arra példa magyar vagy külföldi viszonylatban , hogy egy nagy szerver amin több száz vagy ezer játékos játszott és repack alapú szerver ?

eztcsekk

Idézetet írta: wlptv Dátum 2015 december 21, 02:39:49 DÉLUTÁN
Értem , köszönöm a választ. Egyébként volt már arra példa magyar vagy külföldi viszonylatban , hogy egy nagy szerver amin több száz vagy ezer játékos játszott és repack alapú szerver ?

200-300 Playerre volt példa, de csak ideig óráig.

wlptv


Shyro

Csak szimplan nem fenntarthato egy repack alapu szerver. Ra vagy bizva a repack - ot osszeallito emberre. Semmi nem garancia arra, hogy az tenyleg tartalmazza a feltuntetett feature - oket, barmi gond eseten se karbantartani, se skalazni, se javitani nem tudod. Viszont lattam mar olyat, hogy valaki repack - ot hasznalt a szervere kezdeti elindulasanal, majd bizonyos ido utan atallt a maga altal forditott TrinityCore emulatorra. Nem latok semmilyen elonyt a repackok hasznalataban, de aki kesziti oket, azokat sem ertem, hogy miben terul meg ez nekik.
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

eztcsekk

Idézetet írta: Shyro Dátum 2015 december 22, 09:24:56 DÉLELŐTT
Csak szimplan nem fenntarthato egy repack alapu szerver. Ra vagy bizva a repack - ot osszeallito emberre. Semmi nem garancia arra, hogy az tenyleg tartalmazza a feltuntetett feature - oket, barmi gond eseten se karbantartani, se skalazni, se javitani nem tudod. Viszont lattam mar olyat, hogy valaki repack - ot hasznalt a szervere kezdeti elindulasanal, majd bizonyos ido utan atallt a maga altal forditott TrinityCore emulatorra. Nem latok semmilyen elonyt a repackok hasznalataban, de aki kesziti oket, azokat sem ertem, hogy miben terul meg ez nekik.

Van egy két érdekes Repack ami több mint egy TC compile, leginkább Custom Patch-ek illetve olyan megoldások amik a TC-be nem kerülhetnének bele.

Ezt pont egy magyar srác csinálja:

http://www.ac-web.org/forums/showthread.php?207899-Single-Player-Project-based-on-TrinityCore-%283-3-5a%29/page32

Szintén gyakori, hogy nem teljesen Blizzlike, de játszhatóbb adatbázist tartalmaz 1-2 Repack mint az alap TC, mindenképpen szükség van a Repackokra. Csinálni pedig azok csinálják aki szeretik, ha valami olyanba fektetik az energiájukat amit az emberek utána használnak és örülnek neki.

OFF:
Anno mikor Minecraft-al foglalkoztam nagyon nehezen hittem el, hogy nem készültek Szerver Repack-ok pedig iszonyatos igény lett/van volna arra, hogy azt 10-20 kötelező plugint valaki egy általánosan elfogadott minőségbe össze Confolja. Tipikusan az a helyzet, hogy még programozni se kell tudni csak beletenni 15-20 munka órát és mennyi embernek boldogságot okozna.






Powered by EzPortal