NODE.JS csak szeresd, szeresd....

Indította eztcsekk, 2017 január 14, 01:17:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

AximCore

OFF:
Nem az volt a célom, hogy a NodeJS szar csak az, hogy valahova betudjam lőni azon eszközök közé amiket én használok, és nagyjából sikerült is.
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

abbas

Idézetet írta: eztcsekk Dátum 2017 január 20, 07:36:59 DÉLUTÁN

Néhány Node alapú Desktop alkalmazás:
- Pop-corn time!
- Spotify
- Netflix
pontosabban: http://electron.atom.io/

szerintem a nagy elonye   node/ javascript  platformnak, hogy  vegre valahara egy kodbazisbol  tudsz leforgtani multi platformos appokat, ami tok jol futnak  Mac-en,  pc-n vagy akar  IOS, es android alatt is (bizonyos megkotessel)

Mint js developer neha kicsit az a erzesem hogy  kis polski  kocsiba probalnak   ferrari motort tenni.

" PHP-nél jó 15 évvel fejletebb eszköz"
khm.. php-tol nem azert lesz jobb mert 15 evvel  utana  csinaltak..   phpnek  van egy  rossz hirneve, amit a kezdo  programozok erositettek  leginkabb.

Erdemes -e megtanulni  java  utan, vagy php utan?
Igen,  belenezhetsz, de  biztos nem ad plusz dolgot neked,  viszont rengeteg ceg keres embereket, mert buzzword,  trendi, es nem azert mert  php/ c#/ java alatt sokkal  lasabb lenne ugyanaz a projekt..

Shyro ++   Visual S. Code  allat  en is azt hasznalom,  Sublime-ot    is szivesen  ajanlom mindenkinek, aki nem orakat akar varni hogy egy- egy projekt megnyitasa ne   5 percet vegyen igenybe

// off

forum login-nal  fb oauth plugin lojjetek ki, mert nem lehet belogolni  normalisan.. 

eztcsekk

Megnéztem a KOA-t nekem annyira nem jött be, esetleg tudd valamit ami miatt érdemes Express-ről átállni?

Ez alapján az a +10-20% teljesítmény amit tudd adni nem szánnám rá magam a váltásra. Érdekes, hogy a Hapi mennyire lemaradt pedig, az elég okosnak tünnik nekem, de ilyen áron.


Shyro

@eztcsekk Hali!

Ami szerintem a Koa mellett erv, hogy "future proof" modon tudod az asszinkronitast kezelni. Jelenleg a cojs + generator - ok reven, kesobb pedig: link, ami mar annyira nincs is messze: link.

A masodik ervem az a middleware - es architekturaja. Nekem nagyon bevallt, logolas, hibakezeles es bovithetoseg szempontjabol is. Meg en is jatszadozok vele, de validalasnal is jol alkalmazhato.

Minimalista nagyon, ami mellett meg konnyen bovitheto is a funkcionalitasa. Ami pl. Express - be mar be van epitve, az itt +middleware - kent huzhato be, ha szukseged van ra. Igy szemelyre szabhatod sokkal jobban az alkalmazasodat, jobban szurheted, hogy milyen kodok (package - ek) kerulnek be, ami a NodeJS teren nagy elony, hiszen a jo minosegu  open-source projektek mellett azert akad sok eleg silany minosegu is. Koa - nal is sok olyan middleware van, amit sose huznek be. De pont ez a nagyszeru, mert lehetosegem van errol donteni. Egyebkent is az ilyen design az alapbol egy pozitiv dolog: link.

A minimalista megvalositas mellett viszont rengeteg middleware (plugin) van hozza, szerintem nehany npm install reven felokosithato egeszen addig amit egy Express is tud.

Az Express fejlesztoi viszik - legalabbis ha jol tudom ok kezdtek el - igy az ott felgyult tapasztalatok es az abbol levont tanulsagok valoszinuleg itt, mint zold mezos projekt fel lettek hasznalva. Az ilyen projektek mindig erdekesek es sokszor jo megoldas szuletik belole.

Igy hirtelen ennyi jutott eszembe. Azt meg megjegyeznem, hogy egy komplexebb framework - nel joval tobb kodot igenyel, mert semmit nem ad az alkalmazasod kodszervezesehez, igy neked kell sajat absztrakciot epitened fole. Ha ez nem szimpatikus, akkor a Koa sem lesz az a minimalizmusaval.

Udv,
Shyro
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

eztcsekk

Nekem a KOA dokumentációja is elég softosnak tünt, de azt tény, hogy a Express-es srácok írták szóval biztosan sokkal modernebb az Express-t már elérte a Legacy codebase átka.

eztcsekk

Jo kis nosztalgia, kb. itt kezdtem el NodeJS-el komolyan foglalkozni. Ma meg (senior) NodeJS back-end developer vagyok. Lassan itt az ido tovabb menni a Rust vagy a Golang iranyba ez most az ev nagy kerdese.

AximCore

#21
Idézetet írta: eztcsekk Dátum 2020 január 04, 10:21:24 DÉLELŐTT
Jo kis nosztalgia, kb. itt kezdtem el NodeJS-el komolyan foglalkozni. Ma meg (senior) NodeJS back-end developer vagyok. Lassan itt az ido tovabb menni a Rust vagy a Golang iranyba ez most az ev nagy kerdese.

Go felé lépegetésnek látom értelmét, Rust nekem kicsit olyan nyelv mint ha azoknak szólna akiknek a vallásuk a c++ és mutatnak egy nyelvet, hogy látod látod van más is a világon, és onnan majd át lehet rángatni más nyelvre.... :D

ui.: vicces vissza olvasni a régi hozzászólásaim https://youtu.be/kPN_j7-7Jb4?t=75  ;D
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

eztcsekk

Igen a Go lesz a befuto nagyon durvan novekszik az adoptacio.

abbas


Powered by EzPortal