Openshift

Indította dio85, 2017 március 11, 08:30:23 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

dio85

:D nem hogy csinálnál valami jót te is hunti :D

hunti


eztcsekk


hunti

Idézetet írta: eztcsekk Dátum 2017 március 12, 05:05:52 DÉLUTÁN
OpenShift hosting?

https://www.openshift.org/

Lenne rá kereslet.

Ha feldobom ezt egy vps template-nek, és tudnának az emberek rendelni, akkor úgy gondolod lenne rá kereslet? Ha igen, akkor hol kellene ezt nekem meghirdetni?

eztcsekk

Nem VPS template-ként, mert akkor rendelsz egy VPS-t és feldobod rá amit akarsz LAMP-ot vagy Node-ot...

Az Openshift lenne a Web 3.0-nak a Webmin-je vagy Cpanel-je.
Hatalmas kereslett lenne rá mivel lényegében egyszerübb a használata még az Azure-nál vagy a Google Cloud-nál is.

Erre lenne most kereslet, PHP hostingot minden sarkon találni lényegében már saját PHP hosztingot is lehet bérelni :D

Na de Node,Python,Java,MongoDB-t futatni Magyarországon Sysadmin ismeretek nélkül szinte lehetetlen, és ez egy nagyon komoly piaci rés.

AximCore

Idézetet írta: eztcsekk Dátum 2017 március 12, 05:43:38 DÉLUTÁN
Erre lenne most kereslet, PHP hostingot minden sarkon találni lényegében már saját PHP hosztingot is lehet bérelni :D

Na de Node,Python,Java,MongoDB-t futatni Magyarországon Sysadmin ismeretek nélkül szinte lehetetlen, és ez egy nagyon komoly piaci rés.

+1
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

hunti

De mi a gond azzal, hogy megrendeled a vps-t amire mindez alapból fel van rakva, megkapod az openshift hozzáférést, és úgy használod ahogy akarod? Kapsz mellé ssh hozzáférést is, és összekattintod magadnak a felületen amire szükséged van. Vagy ez nem így működik? Egyelőre még csak elképzeléseim vannak arról hogy is néz ez ki, még nem néztem bele olyan szinten.

eztcsekk

Idézetet írta: hunti Dátum 2017 március 14, 09:50:16 DÉLELŐTT
De mi a gond azzal, hogy megrendeled a vps-t amire mindez alapból fel van rakva, megkapod az openshift hozzáférést, és úgy használod ahogy akarod? Kapsz mellé ssh hozzáférést is, és összekattintod magadnak a felületen amire szükséged van. Vagy ez nem így működik? Egyelőre még csak elképzeléseim vannak arról hogy is néz ez ki, még nem néztem bele olyan szinten.

Nem, nem így :)

Ez egy Docker alapú megoldás, tehát a VPS mint réteg fölösleges.

Pont az a lényeg, hogy te jobban ki tudod használni a gépet mert N+1 VPS helyet csak Docker imagek futnak, illetve a megrendelőnek is jobb mert nagyobb teljesitményt és kevesebb Unix terminált kap.

hunti

#8
Pénteken nekiálltam beüzemelni az openshift szervert, de full törött az egész. Official leírás rossz, más leírások szintén elavultak, online install script a bash script helyett html kódot ad vissza, offline telepítő letöltő link 404-et. Git-ről letöltött kód szintén hibázik valahol, végül sikerült rájönnöm hogy fel kell tenni egy puppet modult pluszba, de utána már az a probléma hogy a git install script elavult puppet fájlt generál.
A hétvégén rápihentem a dologra, második menet...

Szerk: Na igen, nem mindegy melyik openshift leírást nézi az ember. Weboldalukon levő dokumentáció up to date, viszont vannak linkek amelyek az elavult leírásra visznek az openshift weboldalán....

Powered by EzPortal