Szerző Téma: Repack a haveroknak  (Megtekintve 1636 alkalommal)

Nem elérhető wlptv

• Kezdő
  • **
  • Op. Rendszer: Windows 7 64bit
Repack a haveroknak
« Dátum: 2017 Május 11, 07:23:09 pm »
Üdv. A kérdésem egy kicsit hülyén hangzik de kifejteném. A lényeg , hogy van egy 20-30 fős baráti társaság akikkel megbeszéltük , hogy 3.3.5 WOTLK alatt megyünk instázni , viszont nem akarunk felmenni közösségi szerverekre, egy teljesen privát szerveren akarunk játszani. Nézegettem az ac-web en ezt a Jeuties Repack-ot ami a legjobb 3.3.5 repack.  Linkelem a repackot  http://www.ac-web.org/forums/showthread.php?107225-Jeutie-s-Blizzlike-Repack-(3-3-5a)

Végül az lett a döntésünk , hogy bérlünk egy VPS-t a következő paraméterekkel

4 magos xeon proci 3 GHZ
6GB RAM
Windows Server 2008
Sas winyó stb...

Na most a kérdésem az lenne , mivel nem tudom egy Repack Windows Server alatt mennyi erőforrást használ és hogy milyen stabilan , ez a VPS elég lenne evvel a Repackal 30-40 főre? Vagy ha esetleg többen lennénk 70-80 főre?
« Utoljára szerkesztve: 2017 Május 11, 07:25:59 pm írta wlptv »

Nem elérhető hunti

• Adminisztrátor
  • Elvetemült
Re:Repack a haveroknak
« Válasz #1 Dátum: 2017 Május 12, 01:42:14 pm »
Linuxon akár 2gb rammal is elfutna ez. Windowson sose futtattam ilyesmit.

Nem elérhető wlptv

• Kezdő
  • **
« Válasz #2 Dátum: 2017 Május 12, 05:51:16 pm »
Az a baj Linuxon nincsen repack , én viszont máshoz nem nagyon értek wow szervereknél , repackot csak kicsomagolom futtatom és kész is a szerver. Vagy esetleg van Linuxra olyan repack ami rendesen javítva van ?

Nem elérhető AximCore

• Haladó
    • AximCore
« Válasz #3 Dátum: 2017 Május 12, 07:04:35 pm »
Helló, pont neki van linuxos repack-ja is http://www.ac-web.org/forums/showthread.php?126964-%26%23991%3B-Jeutie-s-Blizzlike-Repack-%26%23991%3B-for-Linux-by-Ghostcrawler336

De ezek 2011-es cuccok, szóval amit azóta javítottak TrinityCore bácsiék az azóta nincs bele vissza forgatva. Nem tudom milyen állapotba van most a TC de annak idején is elég jól össze volt rakva, azóta egy pár év eltelt :D Illetve össze rakni mind windows mind linux alatt sem bonyolult vannak hozzá jó leírások. ( Itteniek elég régiek már... ) VPS-nek amit írtál elégnek kell lennie 70-80 főre is, csak figyelni kell egy pár dologra pl a MySql confra aminek alapból elégé le van véve a kakó...
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors… to Linux

Nem elérhető wlptv

• Kezdő
  • **
« Válasz #4 Dátum: 2017 Május 12, 08:39:46 pm »
Esetleg a mysql configban tudnál privát segítséget nyújtani? Ugye a repackokhoz portable előretelepített mysql van , a configban tudnál segíteni , hogy a lehető legstabilabb legyen a legkevesebb erőforrás használattal? :)

Nem elérhető AximCore

• Haladó
    • AximCore
« Válasz #5 Dátum: 2017 Május 13, 11:38:23 am »
Ma éjszaka remélhetőleg lesz egy kis szabadidőm, fordítok nektek egy TC-t, meg nagy vonalakba leírom, hogyan lehet működésre bírni, illetve egy alap mysql tuningot is és akkor másnak is lesz miből kiindulni.
A Talmud

Windows Firewall

Nem elérhető wlptv

• Kezdő
  • **
« Válasz #6 Dátum: 2017 Május 13, 11:57:00 pm »
Nagyon szépen köszönöm , megmondom őszintén Windowshoz jobban értek általános felhaszálásban mint Linuxhoz viszont Windowson volt már nagyon rossz tapasztalatom WOTLK Repackal kapcsolatban ,  futtattam egy Repackot ami 20 playernél 3-4 óra hossza alatt bezabált 4GB Ramot és mivel annyi ram volt a gépben ki is crashelt az egész , ezt most nem tudom , hogy a Repack volt ilyen vagy a Windows nem tud a Rammal bánni . A linuxról tudom, hogy nagyon jól kezeli a memóriát mert a nem használt memóriát visszaforgatja a rendszernek , lehet Windowson pedig ez folyamatosan csak gyűlik gyűlik ahogyan a playerek is más mást csinálnak éppen viszont miután lelépnek a szerverről és felszabadulna Ram nem adja vissza a rendszernek , hanem ugyanugy annyit eszik a szerver továbbra is , de lehet rosszul tudom.

Nem elérhető dio85

• Kezdő
  • **
« Válasz #7 Dátum: 2017 Május 14, 12:03:56 pm »
mangossal jobban járnak szerintem. folyamat csinálják a régieket.

Nem elérhető wlptv

• Kezdő
  • **
« Válasz #8 Dátum: 2017 Május 15, 08:20:13 pm »
Update:  A VPS megvan

6magos processzor
8GB ram

Nem elérhető dio85

• Kezdő
  • **
« Válasz #9 Dátum: 2017 Május 16, 08:56:39 am »
Szerintem elég az, de sávszél nem korlátozott, esetleg adatforgalom?

Nem elérhető wlptv

• Kezdő
  • **
« Válasz #10 Dátum: 2017 Május 16, 03:37:35 pm »
Mivel Windows Server 2012 fut a gépen , mértem egy sávszélt speedtesten le 920mb/s volt fel 928mb/s , az adatforgalom pedig korlátlan

Egyébként már fut is a gépen egy Mangos alapú 2.4.3 TBC szerver

Itt lehet megtekinteni: www.salvationwow.tk

Nem elérhető hunti

• Adminisztrátor
  • Elvetemült
« Válasz #11 Dátum: 2017 Május 18, 10:38:53 am »
Windows-al vigyázz, nehogy bekapd te is a WannaCry nevű ransomware-t, nagyon terjed! Többféle null day sebezhetőséggel terjed, elvileg microsoft már patchelte a hibákat, de elvileg egy szigorú tűzfal szabállyal is megállítható, csak azt engedd bejövő kapcsolatnak amit tényleg muszáj (pl web, auth, world portok, esetleg ftp és db).

Nem elérhető dio85

• Kezdő
  • **
« Válasz #12 Dátum: 2017 Május 18, 10:39:30 am »
Egyszer valahogy megtaláltam ezt már, engem panda wod, legion jobban megfog.TBC jó volt, de kiment nagyon. WOTLK.... az meg egy hulladék kontent.

Nem elérhető AximCore

• Haladó
    • AximCore
« Válasz #13 Dátum: 2017 Május 18, 04:00:24 pm »
Szerencsésen most összecsúszik minden de egy friss core buildet csináltam :
https://mega.nz/#!V4BSFAbQ!rAlzWBCw9vsS62LVKjk_IbJw1vT5pQzya1m-7d59Bg4 TC 3.3.5 - MMAP/VMAP/MAP extractor - configok // nincs tesztelve
A Talmud

Windows Firewall

Nem elérhető wlptv

• Kezdő
  • **
« Válasz #14 Dátum: 2017 Május 19, 10:17:36 pm »
Nagyon szépen köszönjük! :)

Ehhez gondolom akkor már egy normális telepített mysql szervert kell létrehozni ? Sajnos annyira nem vagyok járatos benne , én világ életemben repackokat használtam .

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30