File letöltőhöz keresek programozót, azt hiszem VB (visual basic) hez

Indította Balazs, 2017 augusztus 06, 10:12:36 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Balazs

Programozót keresek, aki el tudna készíteni nekem egy egyszerű automatikus játék kliens updatert windows-ra.
A feladat az updater indítása után:

- valahogy ellenőrizni a googledrive-en vagy url-en lévő verziót (lehet a file nevének egyezése is), hogy van e újabb verzió

- letölteni a filekat egy mappába, lehet ez az aktuális mappa is ahol ez az updater fut.

- a letöltött filek / mappák közül elindítani egy megadott .exe-t, a játékot..

Én úgy láttam az ilyesmit visual basic-ben szokták csinálni, mert ott egész könnyen lehet teljesen személyre szabott windowsos ablakot csinálni töltőcsíkkal, gombokkal, leírással stb.. de nem zárkózom el más megoldásoktól sem.

Én annyit tudtam elérni, hogy a játék online ellenőrzi a verziót és ha van frissebb, akkor átirányítja a játékost a letöltő oldalra, viszont ott már a játékosnak kell letöltenie, kicsomagolnia és futtatnia a játék új verzióját.

Szeretném ezt az egészet sokkal kényelmesebbé, egyszerűbbé tenni, hogy a játék indító exe mellé kerülne egy updater exe amit akár manuálisan elindíthat a játékos, amikor a játék arra figyelmezteti hogy van újabb verzió vagy eleve mindig azzal indítaná a játékot és ez az exe a verzió ellenőrzés után vagy updatelne vagy rögtön elindítaná magát a játékot.

Ha el tudsz készíteni nekem egy ilyen updatert, akkor írj ide vagy privát üzenetben valami elérhetőséget, például facebook vagy skype, ahol tudunk beszélni és egy árat hozzá.

hunti

Itt van egy nyílt forráskódú patcher, nem egészen úgy működik ahogy leírtad.

https://metin2dev.org/board/index.php?/topic/118-open-source-crc-patcher/

Ez is valami olyasmi amit egy másik projektnél használtam, elvileg egy webtárhelyre kell feltöltened tömörítetlenül a játékot, és itt kell frissíteni a fájlokat ha valamit módosítasz. Fájl frissítés után minden fájl hash-ét frissíteni kell (van rá script), ez alapján ellenőrzi a kliens hogy a web tárhelyen levő fájlok közül változott-e valamit. Ha változott, vagy nem azonos a letöltöttel, akkor letölti az új verziót, és felülírja.

dio85

WoW-hoz is vannak ilyen launcherek nyílt forrásban, érdemes rá keresni arra is.

Balazs

Kösz. Meg fegfeletkeztem az oldalról közben.
Sikerült írni egy sajátot AHK scriptel.

Powered by EzPortal