Local server kulso eleres

Indította Gameka, 2017 október 14, 12:36:59 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Gameka

Sziasztok. Nem tudom jo helyre irok e vagy sem, ha nem akkor elnezest kerek az adminoktol, viszont csak ide illonek talaltam a temamat amirol beszelni szeretnek avagy inkabb problemamat. Mint ahogy a cim is arulkodik a problemamrol bele is vagnek.
Vettem egy kis szamitogepet, mert hat miert ne, fel is raktam ra nyomban egy ubuntu server-t es egy ssh-t. Mivel sajnos muszakba dolgozom nem sok idom van otthon foglalkozni vele ezert jott az otlet, hogy akar melohelyrol is elkellene erni vagy csak szimplan szabad perceimben, ha nem tartozkodnek otthon. Na akkor allitottam egy ip-t, modositottam az ssh portjat, es hat persze mint minden embernek majdnem nekem is van otthon routerem, forwardoltam a beallitott ip-re az ssh portot. Wifin elotte is es utana is remekul mukodott/mukodik. Itt jon a bokkeno, valamiert nem hajlando mukodni mobilinternetrol csatlakozva, vagyis legalabb mar annyi van, hogy latja hogy van ilyen kapcsolat a telefonomon levo kliens, ellenben idotullepesre valo hivatkozassal el is dobja magat.

Par aprocska informacio hatha valaki ezen nyoman eltudna indulni segitsegemre:
Mikor feltelepitettem a gepet kapram egy ip-t: 192.168.0.101
Mikor modositottam az /etc/network/interfaces fajlt erre lett allitva: 192.168.0.201
Port forwardnal a bejegyzes pedig: 192.168.0.201:55555 (ssh kapcsolat)
Tplink router.

Ezen felul kivancsisag keppen feltettem egy apache-t, hatha annak a forwardjaval tobbre megyek, sajnos ugyan az a jelenseg.

Valaszokat elore is koszonom!

hunti

Nem tudom hogy itt írtad-e el csak, vagy a rouerben is. de különbözik a két ip:
IdézMikor modositottam az /etc/network/interfaces fajlt erre lett allitva: 192.168.0.201
Port forwardnal a bejegyzes pedig: 192.168.0.210:55555 (ssh kapcsolat)

Gameka

Bocsánat, csak itt írtam el, sajnos a telefon képernyője miatt szerintem. De köszönöm, javítom a kiírásban. Ettől függetlenül a gépen jól szerepel, biztos ami biztos, azért ránéztem.

dio85

https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
csekkold le, de ha beállítások jók, akkor szolgáltató hiba lesz.

hunti

Mondjuk azt is érdemes lehet megnézni, hogy a routered milyen ip címet kap. Sajnos nagyobb szolgáltatók is rendszeresen próbálkoznak azzal hogy privát ip címet osztanak az ügyfeleknek, és ez esetben nem oldható meg a külső elérés.

Gameka

Idézetet írta: hunti Dátum 2017 november 03, 01:25:34 DÉLUTÁN
Mondjuk azt is érdemes lehet megnézni, hogy a routered milyen ip címet kap. Sajnos nagyobb szolgáltatók is rendszeresen próbálkoznak azzal hogy privát ip címet osztanak az ügyfeleknek, és ez esetben nem oldható meg a külső elérés.

Sajnos ez ittennék a probléma. Mindenesetre köszönöm a segítséget mindenkinek!

Powered by EzPortal