Cryptopénzek!

Indította eztcsekk, 2017 november 24, 01:29:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

eztcsekk

Üdv,

egyelőre még csak táma inditás, van még olyan fórumtárs aki szintén felugrot a Crypto/Blockchain vonatra?

Saját vélemény:
- Rengeteg információ van fent az interneten, az igazság valahol ott van mint az Internet létrejöténél most van egy utopisztikus elképzelés, hogy mennyire jó is lesz majd a valóság pedig majd valami teljesen más lesz. De a technológia mindenképpen szükséges a hiteles és decentralizált/redundás adatárolás újabb mérföldköve.

Saját tapasztalat:
- Az elvárásokat teljesitette a saját Miner Rig telepitése, de sokkal fonotsabb, hogy a technológia iránt felkeltette az érdeklödésem.

Izglamas Crypto-k szvsz:
- BTC vajon meddig drágul még és mikor jövünk rá, hogy mennyi áramot pazarolunk el vele.
- Ethereum, maga a csoda egymaga képes lenne mindenre amire az összes konkurense.
- IOTA, szuper izgalmas Coin akir érdekel majd kifejtem.

hunti

Csak az a kérdés, hogy mikor pukkan a lufi. Nem látom a jövőt benne, főleg hogy az egész mögött különböző titkosítások "feltörése" a cél. Az elején lett volna érdemes beszállni, de persze akkor is kockázatos volt, és az is marad.

eztcsekk

Idézetet írta: hunti Dátum 2017 november 26, 05:55:53 DÉLUTÁN
Csak az a kérdés, hogy mikor pukkan a lufi. Nem látom a jövőt benne, főleg hogy az egész mögött különböző titkosítások "feltörése" a cél. Az elején lett volna érdemes beszállni, de persze akkor is kockázatos volt, és az is marad.

A Dotcom lufi is kipukant, de a nagyok mind túl élték és nagyobbak mint valaha. Amazon,Yahoo(közben egész más okok miatt ment tönkre),Ebay...

Urban legend, hogy azért mert a Bitcoin Sha256 algot használ bányászatra ezzel jelszavakat törnének fel, egyrészt publikus a Hash és a visszafejtett eredménye is másrészt 10 percenként van egy feladvány megfejtve ilyen sebesség mellet 1 évig kéne neked 1Mb adatott feltörni ennyire nincs értékes adat a világon amit Sha256-ban titkositatnának, de ha Sha512-t használsz akkor biztosan védve vagy....
A többi Crypto pénz pedig olyan algoritmusokat használ mint a Birthday problem, na most annak az eredményével tényleg semmit nem lehet kezdeni.

Jövő mindenképpen van benne az nem biztos, hogy a pénzügyi világot fogja megváltoztatni, de ha úgy veszük a Crypto pénzek jelenleg olyan stabilak mint maga az egész internet. Ameddig glolbálisan nem szünik meg az internet addig műkődnek, ilyen rendelkezésre állást nem sok cég tudd nyujtani.

hunti

Túlélték, csak az a kérdés, hogy hány milliárd dollárt toltak beléjük a befektetők, hogy túléljék. Az átlag embert nem fogják a befektetők megmenteni, ha bebukik bármelyik cryptocoin.

Idézetet írta: eztcsekk Dátum 2017 november 27, 11:19:18 DÉLELŐTT
Jövő mindenképpen van benne az nem biztos, hogy a pénzügyi világot fogja megváltoztatni, de ha úgy veszük a Crypto pénzek jelenleg olyan stabilak mint maga az egész internet.
A cryptocoinok egyáltalán nem stabilak, a kereslet/kínálat szabja meg, hogy milyen áron váltják. Amíg tart a hype, emelkedik vagy rosszabb esetben stagnál. Néha visszaesik, de újra erőre kap. Viszont bármikor történhet valami, ami miatt beesik az egész árfolyam, amitől mindenki eladni akar, és egyre kisebb pénzt fognak kérni érte. Kockázati befektetőknek jelenleg jó dolog, x összeget bele lehet tolni, és x+y pénzt kapnak belőle vissza, és nagyobb a hozama mint talán bármi más befektetésnek, viszont ha ők buknak rajta, akkor majd azt mondják hogy volt 3 milliárdom, lett belőle 2, ház ez van, majd akkor idén nem veszek új magán repülőt, és akkor jövőre megint lesz 3 milliárdom. Ezen kívül a hardver gyártók, és üzemeltetők tudnak belőle jó pénzt szedni, hiszen rengeteg ilyen farm létezik, amelynek az üzemeltetési költségeit megfizetik a felhasználók, tehát ők meggazdagodnak belőle, és különösebb káruk nem lesz belőle ha bedől az egész, mert ők már ki voltak fizetve.

Szóval persze, bármikor fel lehet ugrani a coin vonatra, a kérdés az, hogy készen állsz-e arra hogy bármikor elveszítsd a pénzed, akár egy részét, akár az egészet.

eztcsekk

Idézetet írta: hunti Dátum 2017 november 27, 12:35:21 DÉLUTÁN
Túlélték, csak az a kérdés, hogy hány milliárd dollárt toltak beléjük a befektetők, hogy túléljék. Az átlag embert nem fogják a befektetők megmenteni, ha bebukik bármelyik cryptocoin.

Idézetet írta: eztcsekk Dátum 2017 november 27, 11:19:18 DÉLELŐTT
Jövő mindenképpen van benne az nem biztos, hogy a pénzügyi világot fogja megváltoztatni, de ha úgy veszük a Crypto pénzek jelenleg olyan stabilak mint maga az egész internet.
A cryptocoinok egyáltalán nem stabilak, a kereslet/kínálat szabja meg, hogy milyen áron váltják. Amíg tart a hype, emelkedik vagy rosszabb esetben stagnál. Néha visszaesik, de újra erőre kap. Viszont bármikor történhet valami, ami miatt beesik az egész árfolyam, amitől mindenki eladni akar, és egyre kisebb pénzt fognak kérni érte. Kockázati befektetőknek jelenleg jó dolog, x összeget bele lehet tolni, és x+y pénzt kapnak belőle vissza, és nagyobb a hozama mint talán bármi más befektetésnek, viszont ha ők buknak rajta, akkor majd azt mondják hogy volt 3 milliárdom, lett belőle 2, ház ez van, majd akkor idén nem veszek új magán repülőt, és akkor jövőre megint lesz 3 milliárdom. Ezen kívül a hardver gyártók, és üzemeltetők tudnak belőle jó pénzt szedni, hiszen rengeteg ilyen farm létezik, amelynek az üzemeltetési költségeit megfizetik a felhasználók, tehát ők meggazdagodnak belőle, és különösebb káruk nem lesz belőle ha bedől az egész, mert ők már ki voltak fizetve.

Szóval persze, bármikor fel lehet ugrani a coin vonatra, a kérdés az, hogy készen állsz-e arra hogy bármikor elveszítsd a pénzed, akár egy részét, akár az egészet.

Nem az árfolyamra értettem a stabilitásokat, hanem az infrastrukturára.

Befeketetésnek hát igen ez kockázatos, de céget alapitani vagy vállalkozni munkahelyet váltani ezzeknek mind van kockázata.
Ha azt nézed a bankok évről-évre több profitott termelnek, de neked ilyen 0.01%-os meg 0%-os kamattal szurják ki a szemed, akkor inkább Cryptoba teszek egy kevesett.
De IT-s ként látni kéne, hogy ez a technológia jövőbe mutató és érdekes, a mobilos App-ok full faszságok voltak és $ milliárdos iparág lett belőle, hogy Flash-es játékokat átportoltak mobilra más néven aranyosabb figurákkal.
Ehhez képest a Blockchain meg az erre épűlő alkalmazások Crypto pénzek olyan megoldás ami nem átcsomagolása valaminek hanem tényleg valami "új".

hunti

Pár éve én is gondolkoztam rajta hogy fektessek-e bitcoinba, de végül vps4you-t kezdtem el. Nyilván nem tudhattam hogy 10x-es profitot hozna, de továbbra is kitartok a döntésem mellett, mert tudom hogy hosszú távon sokkal biztosabb nyereséget hoz mint a crypto pénzek. Lehet hogy tévedek, de a pénzügyi biztonság szerintem mindenki számára fontos, nekem főleg. Én sosem kockáztatnám a jövőmet ilyennel, akkor se ha milliárdjaim lennének.

dio85

Érdekes téma, de amúgy amid más körök fizető ezköznek használják bizonyos okok miatt, meg marad... azaz szerintem jópár 100 évig.  Ingadozások vannak mindenhol.

hunti

Mindenhol vannak ingadozások, persze, de ha megnézed bármely fizetőeszköz árfolyamát, sehol se fogsz olyan ingadozást látni mint cryptocoinoknál.

dio85

Ez is igaz, bár mostanság egykét mégis csak elég közel van.

hunti


dio85

Miután bitcoin után szerintem nem kell adózni, így persze hogy pár helyen nem engedik. Nem mondom tutira hogy nem kell, de eddig sehol sem láttam erről semmit.

eztcsekk

#11
Idézetet írta: hunti Dátum 2017 december 12, 10:58:37 DÉLELŐTT
https://hup.hu/cikkek/20171207/mostantol_nem-lehet_a_steam-en_bitcoinnal_fizetni

https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-transactionfees.html

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

Teljesen logikus lépés, hogy Steam-en nem lehet BTC-vel fizetni amugy is ki költené el a BTC-t játékra amikor befektetésként sokkal jövedelmezőbb. A BTC nem arra való, ahogy arannyal vagy Apple részvényel se tudsz fizetni a boltba.
A BTC a crypto világ aranya, a limitált száma és történelme határozza meg az értékét.

abbas

#12
Velemenyem nekem az, hogy abszolult kockazatos ez az egesz..  Utobbi hetekbe en is utana neztem a dolgoknak es rengeteg dolgot eszrevettem.

1, Wanabee  szuper crypto guruk, akik  meg vannak gyozodve hogy mindent tudnak: hasonlo eset ez mint anno az ezust laznal,  nincs mogotte semmi, viszont a bugris ember aki fel tudott tenni egy opensourceos  mining appot a rigjere mar teljesen expertnek hiszi magat.

2, Alt coinok, illetve a kereskedelem teljesen zurzavaros:szivesen fektetnek be penzt, de megis hol?  egy jo tippnek tunt cryptomate, ami  megoldana a problemat, de megis ki bizik meg abban hogy  wire transferrel valakinek atutalod a penzt es utana megkapod.. NE haragudjatok,  felkerestem jo par vicces oldalt, ami alap bootstrap skinnel mukodott, es "review" rendszer alapjan lehetett a sellerek kozul keresni.. persze senki sem vallal feleloseget, ha pl Nigeriai sracnak kuldod a penzt, es o nem fizet.. :)
Tegnap kb 45 percig vartam hogy egy seller eladjon nekem  egy alt coint..persze senki sem volt "online" akkor.
https://ibb.co/n6rmLR

3, Oh scam baby:   https://ibb.co/jbu1n6 es meg linkelhetnem a tobbit
4,  Biztosnak veszem hogyez nem lesz soha az uj vilag penzneme, nincs mogotte semmi mas csak a sajto aki fujja ez a lufit, amikor meg a nagyok ki fognak szalni, akkor lesz egy oriasi short.

5, Fee..  magas feek, transzfer  feek tomkelege,  es meg sorolhatnam.





eztcsekk

Idézetet írta: abbas Dátum 2017 december 17, 10:29:36 DÉLUTÁN
Velemenyem nekem az, hogy abszolult kockazatos ez az egesz..  Utobbi hetekbe en is utana neztem a dolgoknak es rengeteg dolgot eszrevettem.

1, Wanabee  szuper crypto guruk, akik  meg vannak gyozodve hogy mindent tudnak: hasonlo eset ez mint anno az ezust laznal,  nincs mogotte semmi, viszont a bugris ember aki fel tudott tenni egy opensourceos  mining appot a rigjere mar teljesen expertnek hiszi magat.

2, Alt coinok, illetve a kereskedelem teljesen zurzavaros:szivesen fektetnek be penzt, de megis hol?  egy jo tippnek tunt cryptomate, ami  megoldana a problemat, de megis ki bizik meg abban hogy  wire transferrel valakinek atutalod a penzt es utana megkapod.. NE haragudjatok,  felkerestem jo par vicces oldalt, ami alap bootstrap skinnel mukodott, es "review" rendszer alapjan lehetett a sellerek kozul keresni.. persze senki sem vallal feleloseget, ha pl Nigeriai sracnak kuldod a penzt, es o nem fizet.. :)
Tegnap kb 45 percig vartam hogy egy seller eladjon nekem  egy alt coint..persze senki sem volt "online" akkor.
https://ibb.co/n6rmLR

3, Oh scam baby:   https://ibb.co/jbu1n6 es meg linkelhetnem a tobbit
4,  Biztosnak veszem hogyez nem lesz soha az uj vilag penzneme, nincs mogotte semmi mas csak a sajto aki fujja ez a lufit, amikor meg a nagyok ki fognak szalni, akkor lesz egy oriasi short.

5, Fee..  magas feek, transzfer  feek tomkelege,  es meg sorolhatnam.

Én nem is értem, hogy kerültél ilyen Cryptomate meg hasonló oldalakra, itt van a Top 50-ből bármelyik Tözsde ahol bizonyosan tudsz vásárolni biztonságosan Crypto-t.
https://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/

Kockázat,Lufi,nincs mögötte érték, semmit valamiért... :
Ez egy kockázati befektetés ami nagyrészt spekulációra épít és igen biztosan be fog valamikor zuhanni, de nem 0$-ra hanem majd valamennyire és onnan fog tovább haladni. Leginkább a .Com lufira hasonlit a sztori, de az 10x ekkora volt tehát van mág hova nyujtozkodni.

abbas

mikor beesesre gondolok  akkor nem arra gondolok hogy 0-ra fog beesni.. eleg ha felere esik be, egy zsirosabb befektetesnel mar az is  sok, persze ha  uzsonna penzel jatszik az ember akkor nem gaz :)

Koszi az oldalt erdekes helyek vannak fent.
https://www.bitmex.com csak bitcoinnal lehet fizetni (https://www.bitmex.com/app/faq)
Bithumb  teljesen kinai https://ibb.co/h7MBN6
Bitfinex jaj ismerem oket,  ez az oldal akit feltortek meg  2016-ba es mindenki bucsut mondott a penzenek.
bittrex  https://uk.trustpilot.com/review/bittrex.com

Powered by EzPortal