Kerdesek

Indította david, 2009 szeptember 12, 05:41:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

david

Elnezest hogy mar megint uj Topic-ot nyitok de fontos :(

Azt szeretnem kerdezni, hogy hogy lehet berakni a Trainerekbe a hianyzo spelleket? pl. Warrior-nal a Berseker Stance, Defensive Stance stb.

PhPmyAdmin-ba dolgozok

kobha

Igen lehet, egyszerűen be kell írnod a "npc_trainer" táblába amit (és ahova) kell.
Természetesen arra figyelni kell hogy a stance-s questek több dolgot is tanítanak, így azokat is külön be kell állítani. Ill hogy kifejezetten warrior trainer tanítsa, nehogy más kaszt is megtanulhassa...
The FrostMourne - thefrostmourne.eu

sony543

Hi.

Valaki el tudná  mondani, hogyahhoz hogy online legyen a szerver ahhoz a szervert fel kell tenni egy ftp szerverre? Mert akkor tanulmányozom az ftp szerver készítést is.

ident

Idézetet írta: sony543 Dátum 2009 október 14, 04:51:05 DÉLUTÁN
Hi.

Valaki el tudná  mondani, hogyahhoz hogy online legyen a szerver ahhoz a szervert fel kell tenni egy ftp szerverre? Mert akkor tanulmányozom az ftp szerver készítést is.
Ha arra gondolsz hogy feltöltöd mondjuk ATW-re és onnan futtatod akkor nem és ráadásul így soha nem is fog menni.

FTP: File Transfer Protocol (fájl átviteli protokoll). Semmi másra nem való csakis fájlok mozgatására (egyszerűen fogalmazva).

Ahhoz hogy fusson egy szerver, operációs rendszer kell és a hozzá való futtatási környezet megteremtése. Van jópár tutorial, olvasgasd őket és mielőtt indítasz mégegy szervert amire senki nem fog felmenni, olvass utána mindennek, kezdve az alapoktól, mert az írásodból nekem csak az tűnik ki, hogy jópár alap dologgal nem vagy tisztában, majd egy repackban pedig a saját gépeden tesztelhetsz pár dolgot, megismerheted a DB struktúrákat, alapismereteid bővítheted az adott emulátorral kapcsolatban, stb.

Félre ne érts, nem bántás képp, csak segítség gyanánt.

Az megint más, hacsak otthonra szeretnél a haverokkal közös játékra egy szervert, erről szintén találsz leírásokat itt a fórumon.

Mindazonáltal nem érdemes FTP-t használni semmilyen szerverhez, hacsak nem kimondottan FTP szerverről van szó. Ha saját szervered van a legjobb mondjuk linux-szal és openVPN, SSH kapcsolton keresztül "buherálni". Windows szerverekre is megvannak a bevált és biztonságos táv-menedszer dolgok.

Ha még mindig kínai amit írtam, akkor csak annyit tudok javasolni: maradj meg playernek és keress egy jó szervert amin majd játszol, innestől csak rajtad áll :)
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

TwL

Idézetet írta: ident Dátum 2009 október 14, 05:11:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sony543 Dátum 2009 október 14, 04:51:05 DÉLUTÁN
Hi.

Valaki el tudná  mondani, hogyahhoz hogy online legyen a szerver ahhoz a szervert fel kell tenni egy ftp szerverre? Mert akkor tanulmányozom az ftp szerver készítést is.
Ha arra gondolsz hogy feltöltöd mondjuk ATW-re és onnan futtatod akkor nem és ráadásul így soha nem is fog menni.

FTP: File Transfer Protocol (fájl átviteli protokoll). Semmi másra nem való csakis fájlok mozgatására (egyszerűen fogalmazva).

Ahhoz hogy fusson egy szerver, operációs rendszer kell és a hozzá való futtatási környezet megteremtése. Van jópár tutorial, olvasgasd őket és mielőtt indítasz mégegy szervert amire senki nem fog felmenni, olvass utána mindennek, kezdve az alapoktól, mert az írásodból nekem csak az tűnik ki, hogy jópár alap dologgal nem vagy tisztában, majd egy repackban pedig a saját gépeden tesztelhetsz pár dolgot, megismerheted a DB struktúrákat, alapismereteid bővítheted az adott emulátorral kapcsolatban, stb.

Félre ne érts, nem bántás képp, csak segítség gyanánt.

Az megint más, hacsak otthonra szeretnél a haverokkal közös játékra egy szervert, erről szintén találsz leírásokat itt a fórumon.

Mindazonáltal nem érdemes FTP-t használni semmilyen szerverhez, hacsak nem kimondottan FTP szerverről van szó. Ha saját szervered van a legjobb mondjuk linux-szal és openVPN, SSH kapcsolton keresztül "buherálni". Windows szerverekre is megvannak a bevált és biztonságos táv-menedszer dolgok.

Ha még mindig kínai amit írtam, akkor csak annyit tudok javasolni: maradj meg playernek és keress egy jó szervert amin majd játszol, innestől csak rajtad áll :)

Jól beszélsz ;) :D

P.S.: Sztem nem kene "lopni" masok avatarjat. Ha ez veletlen akkor sry :P




https://www.github.com/twl

- .NET Developer
- C++(0x) Programmer
- Web (HTML, CSS, JS, PHP, ASP.NET, Silverlight) Dev
- Skull & Alaris

sony543

ident kössz a választ akkor asszem értem. most ott tartok hogy egyszer már ment a szeróm lanon de az 3.0.9-es mangos volt most szeretnék egy trinity core 2 3.1.3-asat. nem akar összejönni. onlinera szeretném megcsinálni. tudnál segíteni?

TwL nekem írtad??:D én csak véletlenszerűen ezt a képet választottam avatarokból.

TwL

Igen, mondom bocsi ha ez véletlen :D
Csak en azert nem szeretem mert volt már (masik forumon) hogy összekevertem egy gyereket vki mással mert ugyanaz volt az avatar :D (reflexbol irtam, a nevét nem néztem :P)




https://www.github.com/twl

- .NET Developer
- C++(0x) Programmer
- Web (HTML, CSS, JS, PHP, ASP.NET, Silverlight) Dev
- Skull & Alaris

sony543


sony543


ident

Ha ki akarod tolni publicra, akkor a realmd adatbázisban a realmlist-ben az adress táblát kell átírnod a wan ip címedre, azaz arra amit kívülről is látnak és majd ezt kell beírniuk a realmlist.wtf fájlba.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

sony543

ok. az onlineosítás megy máér sztem de az emu beállítása nembiztos:Smert láttam már leírást de azt nem nagyon értem:S

sony543

#11
Olvastam ezt a leírást. itt a 2.4.3-as emuhoz berakom a 3.1.3-asat az működik elvileg.  de ez az svn cucc nem megy. megcsináltam amit írt de neki vmi mappákat csinált nekem meg csak egy filet:S most amire elhatároztam megpróbálom másikkal most svnnek olyan a linket se találok:S


Re: TrinityCore ~ MaNGOS Revisions & Repack ~ WotLK << Lunix & Windows >>
Hogyan telepítsük fel a Trinity-t és hogyan javítsuk fel a DB-t és a CORE-t (csak Windows alatt) 2.0 verzió
Ez az ismertető a legfrissebb Trinity-hez kapcsolódik (200+)

Szükséges:
-WOW 2.4.3
- Egy web szerver ( XAMPP tökéletes)  xampp-win32-1.6.8-installer
- SQLYOG ( Rövid formában töltsd ki)  SQLyog Enterprise 7.02
- Tortoise SVN    TortoiseSVN-1.5.5.14361-win32-svn-1.5.4_+_LanguagePack_1.5.5.14361-win32-hu
- A Trinity egy szerkesztett verziója   TrinityCore_Revision_291 + GM_Island_Mall_Trinity
- A Trinity adatbázisa ( ez az útmutató a TDB 0.0.1-et használja)  TDB_0.0.1_+_TDB 0.0.1 (5)_Update Pack 5_Trinity Core 250+
- DBC, MAP és VMAP (ezt az útmutató elkészíti)  Trinity (dbc~map~vmap)


EZ AZ ÚTMUTATÓ ARRA UTAL? HOGY EZEKET MÁR FELTELEPÍTETTED
(Ez egy friss/tiszta telepítés de csak Windows alatt)

Első feltelepítés

Rendben akkor csinálj egy új könyvtárat a C: meghajtón és nevezd el TRINITY-nek és aztán ezen a könyvtáron belül csinálj egy újabbat és nevezd el DATA-nak ,majd szintén a TRINITY-n belül csinálj egy SVN nevűt is.

Most jobb klikk az SVN könyvtáron és válaszd ki az SVN tesztelést és a felső részbe írd be a következőt : http://svn.assembla.com/svn/trinitycore és ha ott OK-t nyomsz letölti neked a teljes verziót majd COMPILE

Miután kész a mag helyezd át az összes file-t a C:/TRINITY/SVN/trunk/win/bin/win_32 release –ból a C:/TRINITY –be.

Most pedig töltsd le a TDB 0.0.1 adatbázist és ha kész tömörítsd ki a C:/TRINITY –be.

A MAP DBC  és a VMAP kicsomagolása

Hogy hozzájuss a térképekhez és a DBC-hez  lépj be a C:/TRINITY/SVN/trunk/contrib/extractor/ad.exe -be és az ad.exe-t másold a WOW könyvtárba és ott futtasd. Ezután másold át a MAPS és DBC könyvtárakat amiket az ad.exe csinált a C:/TRINITY/DATA –ba.

Hogy megszerezd a VMAPS-ot lépj be a "C:/TRINITY/SVN/trunk/contrib/vmap_extract_assembler_bin és futtasd a makevmaps_simple.bat –ot majd másold a VMAPS könyvtárat a C:/TRINITY/DATA –ba.

A TRINITY előkészítése

Most másold át a REALMD és a CHARACTERS sql a C:/TRINITY/SVN/trunk/sql –ból a C:/TRINITY –be.
Most nyisd meg Trinityrealm.conf file-t ami a C:/TRINITY –ben van (LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;trinity;realmd")
és nevezd át a saját IP-re és jelszavadra, mentsd el a file-t és lépj ki belőle.
Most nyisd meg a Trinitycore.conf-ot ami szintén a C:/TRINITY –ben van és az előbbi módon nevezd át a sorokat
(LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;trinity;realmd")
(WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;trinity;world")
(CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;trinity;characters")

Most változtasd meg ezt a sort:
(DataDir = ".")
erre :
(DataDir = "C:/Trinity/data") vagy (DataDir = "C:/TrinityCore/data")
Ha használni akarod a VMAPS-ot akkor változtasd meg az alábbi sorokat:
vmap.enableLOS = 0
vmap.enableHeight = 0
erre:
vmap.enableLOS = 1
vmap.enableHeight = 1

mentsd el a file-t és lépj ki belőle.

Mostmár a szervered majdnem kész úgyhogy tegyük népszerűvé


Az adatbázis beállítása

( Nem használtam más sql programot ezért elnézést érte ha nem működik )

Rendben nyisd meg a SQLYOG-ot csatlakozz és nyomj CTRL+U-t ez nyitja meg az új felhasználó hozzáadása ablakot. Írd be az ablakba az alábbiakat:
Username: root
Host:%
Password:trinity
Retype password:trinity

most klikkelj a SELECT ALL majd a CREATE –re
( ez engedélyezi hogy a szervered hozzáférjen az adatbázishoz )

Most klikkelj a DB-re és Create Database majd nevezd el az adatbázist world-re és klikkelj a CREATE –re majd ismételd meg ugyanezt 2-szer realmd és characters néven.

Miután végeztél nyomj F5-öt ,ezzel újrafrissíted az SQLYOG-ot.

Most jobb klikk a world DB-re és válaszd ki a RESTORE FROM SQL DUMP-ot majd válaszd ki a TDB_0.0.1.sql-t ami a C:/TRINITY-ben van és klikkelj az execute-ra ha végeztél klikkelj a bezárásra.

Most jobb klikk a realmd DB-re és válaszd ki a RESTORE FROM SQL DUMP-ot majd
válaszd ki a realmd-t és klikkelj az execute-ra ha végeztél klikkelj a bezárásra.

Most jobb klikk a characters DB-re és válaszd ki a RESTORE FROM SQL DUMP-ot majd
válaszd ki a characters -t és klikkelj az execute-ra ha végeztél klikkelj a bezárásra.

Nyomj megint F5-öt ,ezzel újrafrissíted az SQLYOG-ot.

Most klikkelj a kis +-re ami a realmd mellett van majd a +-re a Tables mellett ezután jobb klikk a realmlist-re és válaszd a VIEW DATA-t.

Most klikkelj oda ahol az áll, hogy NULL és üss be 1-et majd klikkelj mellé és üsd be, hogy trinity mellette változtasd meg az IP-t 127.0.0.1-ről a sajátodra majd klikkelj a kis kék disk ikonra ami éppen az IP felett van mentsd el a változásokat és zárd be a SQLYOG-ot.

Most lépj be a WOW könyvtárába és ott a realmlist-et változtasd meg így:
set realmlist "a te ip címed"
set patchlist "a te ip címed"

mentsd el és zárd be.

Account készítése

Nyisd meg a C:/TRINITY-t és futtasd a TRINITYREALM-et valamint a TRINITYCORE-t és várd meg a sípolást.

(Kérlek jegyezd fel hogyha problémád akadt az eddigieknél akkor nem követted ezt az útmutatót figyelmesen valamint ügyelj arra, hogy a web szerver be legyen kapcsolva. Ha futtatod az XAMPP-t indítsd el a két legjobb progit APACHE és MYSQL-t. Ha 100%-ig biztos, hogy mindent jól csináltál és még sem működik akkor írj nekem személyesen vagy fórumozzál és ne feledd semmilyen kérdést nem veszünk hülyeségnek)

Amint meghallottad a sípolást klikkelj a TRINITYCORE képernyőre és gépeld be az
ACCOUNT CREATE USER PASSWORD-hoz, hogy:

Változtasd meg a USER-t arra a névre amit te szeretnél
Változtasd meg a PASSWORD-t arra a névre amit te szeretnél
majd nyomj enter-t.

BŐVÍTMÉNYEK

Ha van TBC-d vagy WOTLK-d akkor ezeket a beállításokat használd:
ACCOUNT SET ADDON USER 1 TBC-hez és
ACCOUNT SET ADDON USER 2 WOTLK-hoz

GM ACCOUNT

Ahhoz, hogy GM ACCOUNT-ot készíts gépeld be a következőt és az ACCOUNT egy 3-as színtű GM lesz( 1-es a legalacsonyabb 3 –as a legmagasabb)

account set gmlevel accountname 3

HOGYAN FRISSÍTSD AZ ADATBÁZISODAT

Rendben nyisd meg az SQLYOG-ot és csatlakozz

(Ne felejtsd el először az MYSQL szervert elindítani)

Most jobb klikk a world DB-re és válaszd ki a RESTORE FROM SQL DUMP-ot ami a C:\TRINITY\SVN\trunk\sql\updates-ban van és válaszd a ** world.sql-t majd execute. Végezd el az összes olyan SQL-en ugyanezt ahol a world név szerepel.

Most jobb klikk a realmd DB-re és válaszd ki a RESTORE FROM SQL DUMP-ot ami a
C:\TRINITY\SVN\trunk\sql\updates-ban van és válaszd a ** realmd.sql majd
execute. Végezd el az összes olyan SQL-en ugyanezt ahol a realmd név szerepel.

Most jobb klikk a characters DB-re és válaszd ki a RESTORE FROM SQL DUMP-ot
ami a C:\TRINITY\SVN\trunk\sql\updates-ban van és válaszd a ** characters.sql
majd execute. Végezd el az összes olyan SQL-en ugyanezt ahol a characters név szerepel.

Most jobb klikk a world DB-re és válaszd ki a RESTORE FROM SQL DUMP-ot ami a
C:\TRINITY\SVN\trunk\trunk\sql\updates -ban van és válaszd a r**_world_scripts .sql majd execute Végezd el az összes olyan SQL-en ugyanezt ahol a world_scripts név szerepel.
(Ha hibákat vélsz felfedezni hagyd rá és frissíts menj végig az összes frissítésen amíg csak van. A mag frissítése hamarabb történik, mint az adatbázisé)

HOGYAN FRISSÍTSD A MAGOT

Menj a C:/TRINITY/SVN-ba és jobb klikk majd válaszd ki a SVN Update-et. Ez egy új ablakot fog megnyitni az SVN file-okat frissíti a legujabb CORE REV-hez. Miután befejezte a frissítést klikk az OK-ra majd ezután COMPILE THE CORE megint (ld. elején). Ha ezzel végeztél frissítsd az adatbázist (ahogyan az útmutatóban szerepel)

Ezek után a mag és a DB készen áll.

sony543

ident a te szervereden mien emut használsz?

ident

TC2 rev. 5835, UDB 382 + saj
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

sony543

Ja téll:d én már mindenhol kerestem csak ott nem:D egyébként király a szeród. felregeltem.

Powered by EzPortal