Köddé vált honor pontok !

Indította Normen76, 2009 október 08, 06:11:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Normen76

Köddé vált honor pontok !

Hali ALL !!!

Újabban olyan dolgokat tapasztalok, amikkel az elmúlt 2 év soráén nem találkoztam. Vagy én öregszem, vagy egyre instabilabb és kiszámíthatatlanabb a MaNGOS.

A problémám a következő:

Ma átáltunk 3.2.2 verzióra. Viszonylag simán ment. Mangi 8600 rev. Egy kis bosszankodás és megvolt. Viszont eltűnt mindenkinek a honor pontja, illetve lenullázódott. Ezzel sosem volt még gondom, és nem is nagyon találom hol kéne tárolni ezeket az adatokat. Így arra sem jöttem rá, mit lehetne tenni.

Esetleg valaki tudja, ManGOS-ban hol kéne keresni a DB-ben a playerek honor pontjait?



riDDler

AZ tuti h DB probléma!
Szerintem amikor updatelted a Db-t akkor elcseszhetett vmit!
Próbálj meg 1 régebbi mentést
i (l) C++
i (l) *nix

Normen76

Idézetet írta: riDDler Dátum 2009 október 08, 06:50:01 DÉLUTÁN
AZ tuti h DB probléma!
Szerintem amikor updatelted a Db-t akkor elcseszhetett vmit!
Próbálj meg 1 régebbi mentést

:DD Kösz :D. Azt én is tudom hogy DB probléma, ezért kérdeztem, hogy hol tárolja a DB a honor adatokat :). Azért kösz a választ.

ident

characters/character_data:

1599     PLAYER_FIELD_KILLS    
1600    PLAYER_FIELD_TODAY_CONTRIBUTION    
1601    PLAYER_FIELD_YESTERDAY_CONTRIBUTION    
1602    PLAYER_FIELD_LIFETIME_HONORBALE_KILLS

Azthiszem elég hasonló a db szerkezet TC2-vel:

http://www.trinitycore.info/w/Character_data_tc2
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Normen76

Tx a segítséget, de ezeket a helyeket néztem át én is először. Mangiban characters és  character_account_data táblák vannak, de nem tartalmaznak hasonló mezőket. Külön Player táblákban és azokhoz tartozó mezőkben szintén nem. Legalábbis ebben a mostani 3.2.2 verziós cuccban (8600 rev)

ident

#5
bocsi rosszul
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Normen76

Eh.. valsz visszaállunk 3.1.3 verzióra. Teljesen hulladék az egész 3.2.2. Annyi DC volt egy nap, mint eddig 3-4 hónap alatt :) Ha visszaállunk, így előkerülnek az elveszett honor pontok is.

showman

az eleg szep szivatas amikor mindenki 3.2.2re patchel, aztan abbol fele nem tud vissza patchelni :D

EpicHunter

Hát inkább vesszen el (átlagba) 1 napi teljes játék, a patchelgetés..etc miatt, minthogy folyamatos DC és játékot nehezitö Bugok halmazával találkozzon az ember.. Bizzlike 1x szerveren!Ami nem kicsit lenne zavaró.

Idézetet írta: Wex Dátum 2009 október 09, 10:13:11 DÉLELŐTT
az eleg szep szivatas amikor mindenki 3.2.2re patchel, aztan abbol fele nem tud vissza patchelni :D

Normen76

Idézetet írta: Wex Dátum 2009 október 09, 10:13:11 DÉLELŐTT
az eleg szep szivatas amikor mindenki 3.2.2re patchel, aztan abbol fele nem tud vissza patchelni :D

Ez van, viszont előkerültek a honor pontok és megszűntek a DC-k. Eleve az okos játékos 2-3-4 WOW-ot tart a gépén. NEkem pl. nem kellett visszapatchelnem, mert van a gépemen 2 db. 3.1.3 wow és 3 db. 3.2.2 WOW :) A mai világban nem okozhat gondod a winyón 2-3 wow. A visszapatchelés meg le van írva a weboldalon pontosan, tehát nem lehet vele gondja senkinek. NEm egy ördöngősség. Még mindig jobb mint a 10 perc alatt 10 DC :)

A mostani verzióval 5-6 napos DC mentes uptimeok voltak. Ennyit megér mindnekinek. Ez van.. Novemberig tuti nem repülök rá a 3.2.2 ManGOS-ra, bár addigra lehet 3.3 lesz :D

boss74

Jól teszed..én amiket neztem adatbázist(mangost)...nagyon hiányos volt kivétel nélkül mind!És nem csoda ha instabil...majd max karácsony fele majd érdemes lehet egy próbát tenni addig meg jó a bevált 3.1.3!!! ;) ;)



Idézetet írta: Normen76 Dátum 2009 október 09, 10:42:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Wex Dátum 2009 október 09, 10:13:11 DÉLELŐTT
az eleg szep szivatas amikor mindenki 3.2.2re patchel, aztan abbol fele nem tud vissza patchelni :D

Ez van, viszont előkerültek a honor pontok és megszűntek a DC-k. Eleve az okos játékos 2-3-4 WOW-ot tart a gépén. NEkem pl. nem kellett visszapatchelnem, mert van a gépemen 2 db. 3.1.3 wow és 3 db. 3.2.2 WOW :) A mai világban nem okozhat gondod a winyón 2-3 wow. A visszapatchelés meg le van írva a weboldalon pontosan, tehát nem lehet vele gondja senkinek. NEm egy ördöngősség. Még mindig jobb mint a 10 perc alatt 10 DC :)

A mostani verzióval 5-6 napos DC mentes uptimeok voltak. Ennyit megér mindnekinek. Ez van.. Novemberig tuti nem repülök rá a 3.2.2 ManGOS-ra, bár addigra lehet 3.3 lesz :D


Adj egy -respectet,mert megérdemlem!!! :)

ident

Közben trinitydb oldalán felcsillant a megoldás halvány szikrája :D

A következő sor a honor nullázás, CONCAT függvénnyel (lehet hibás, nem próbáltam ki, de kiindulásnak tökéletes):

UPDATE `characters` SET `data` = CONCAT(SUBSTRING_INDEX(`data`, ' ', 1246 + 1), ' ', '0', ' ', SUBSTRING_INDEX(SUBSTRING_INDEX(`data`, ' ', -1294 + 1246 - 1))) WHERE `guid` IN(33642);

Tehát concat-tal kitudjuk immár nyerni a nyers számokból a data mező látszólag kusza adatait :) Tetszés szerint variálhatunk mostmár a data field-ben is, ha tudjuk a megfelelő értékeket, hogy melyik szám micsoda, tehát a FIELD-ek megfelelőit:

Mangos UDB:
http://wiki.udbforums.org/index.php/Character_data

TrinityCore2 TDB:
http://www.trinitycore.info/w/Character_data_tc2

Sajnos mindkét wiki elég hiányos, de további példák is szerepelnek az oldalakon :(
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Normen76

Köszönöm szépen a segítséget, de megoldottam egy nagyon egyszerű módon. Minden player bankolhatja a honor pontjait egy árusnál. Vehet egy egyedi itemet ami pl 2,5-8-10 K honor pontba kerül, és ha elhasználja ugyanannyi pontot kap vissza :) Aki akarj és fontosnak tartja, elbankolja a pontjait, és update után egyszerűen vissza adja magának ami volt. Hétfőn lesz update, és 10 napjuk volt rá, hogy megtegyék. Akinek fontos volt annak elég kellett legyen :)

Több energiát neméri meg a dologba tenni, főleg ha 3-4 naponta van egy fél nap szabadidőm. Azt meg inkább alvással töltöm :D.

Tx mindnekinek a segítséget !


Powered by EzPortal