Új, hamis antivírusok ejtik túszul a PC-t

Indította Delej, 2009 október 15, 06:23:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Delej

Ez csak azért hogy még kevesebben döljenek be ezeknek. :)

Váltságdíjat zsarolnak ki a felhasználótól.

A "hamis antivírus"-trükk egy új, jóval agresszívebb formája ütötte fel a fejét. A Panda Security adatai szerint az új programok szó szerint túszul ejtik a fertőzött gépet, váltságdíjat zsarolva ki a felhasználótól.
2009.10.15 16:42, ma.hu

Az ún. rogueware programok, vagyis a magukat legitim antivírus-programoknak álcázó vírusok újabb fajtáját lokalizálták a Panda Security szakemberei az elmúlt hetekben. A korábban már többször felbukkant vírusok egészen új, jóval agresszívebb stratégiával próbálkoznak: egyszerűen zárolják a fontos fájlokat és programokat.

– Ezeket a vírusokat a szakzsargon ransomware-nek is hívja – magyarázta Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. – A név az angol ransom, vagyis váltságdíj kifejezésből adódik, a módszer miatt: ezek a programok szó szerint túszul ejtik a gépeket. Az ál-antivírus program addig nem is engedi használni a fájlokat, amíg a felhasználó nem vásárolja meg a teljes verziót 79,99 euróért.

– A szerencsétlen felhasználó csak egy figyelmeztetést lát: a gépét vírus támadta meg, de ha potom 80 euróért megvásárolja az általa igazinak hitt antivírus-programot, akkor a veszély elhárul – tette hozzá Sándor Zsolt. – Az összeg kifizetése után egyébként tényleg kap egy szériaszámot, amit bepötyögve a tiltás elhárul. A gond így nem csak az, hogy horrorisztikus összeget kell fizetnie a nagy semmiért, hanem a hamis biztonságérzet, amit a program ad: elvégre a veszély elhárultával a felhasználó azt hiheti, hogy a gépe védve van a további támadásoktól, ami persze nem igaz.

Az áldozatok gépére legtöbbször fertőzött weboldalak látogatása közben települ a program, amit meglehetősen nehéz kiiktatni: az Internet Explorer kivételével minden biztonsági programot, antivírust blokkol. Akit ilyen fertőzés ért, egy kis trükkel szabadulhat meg az ál-antivírustól: a Panda Security oldalán található szériaszámokat ingyen is megszerezheti, hogy feloldja a tiltást, és utána egy legitim vírusölővel kiirthassa a fertőzést.
A szériaszám és a fertőzéssel kapcsolatos leírások elérhetők itt:

http://pandalabs.pandasecurity.com/archive/Rogueware-with-new-Ransomware-Technology_2221_.aspx

EpicHunter


Mateka

xD
epic sztem ez kicsit radikális megoldás :D
am kössz roli, hasznos info :)
( ha mindenki ilyenekért linuxra menne, akk ugyan ilyen virusus lenne a linux is XD )

EpicHunter

Nem ezért kell linuxra áttérni, hanem azért mert mindenféle szempontból jobb mint a win.
Másrészt a virus win-re van írva és nem linuxra.Linuxra nem írtak vírust.És ahogy a elnézem nem is fognak majd..
de ezt nem kell részletezni.

Másrészt elég jó pofa vírusnak tartom..  :D
Sose csalódok az emberekben, még 80€ ... :)

LaciKnight

Idézetet írta: EpicHunter Dátum 2009 október 15, 07:27:32 DÉLUTÁN
Nem ezért kell linuxra áttérni, hanem azért mert mindenféle szempontból jobb mint a win.
Másrészt a virus win-re van írva és nem linuxra.Linuxra nem írtak vírust.És ahogy a elnézem nem is fognak majd..
de ezt nem kell részletezni.

Másrészt elég jó pofa vírusnak tartom..  :D
Sose csalódok az emberekben, még 80€ ... :)

Tényleg?Minden szempontból?Akk mond meg nekem hogyan fogok én mondjuk Titan Questezni vagy Resident Evilezni annyi FPS-el(vagy többel,hiszen jobb) mint Windows alatt,Ha ezt megválaszolod komolyan mondom megyek linuxra.

EpicHunter

Idézetet írta: LaciKnight Dátum 2009 október 16, 06:24:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: EpicHunter Dátum 2009 október 15, 07:27:32 DÉLUTÁN
Nem ezért kell linuxra áttérni, hanem azért mert mindenféle szempontból jobb mint a win.
Másrészt a virus win-re van írva és nem linuxra.Linuxra nem írtak vírust.És ahogy a elnézem nem is fognak majd..
de ezt nem kell részletezni.

Másrészt elég jó pofa vírusnak tartom..  :D
Sose csalódok az emberekben, még 80€ ... :)

Tényleg?Minden szempontból?Akk mond meg nekem hogyan fogok én mondjuk Titan Questezni vagy Resident Evilezni annyi FPS-el(vagy többel,hiszen jobb) mint Windows alatt,Ha ezt megválaszolod komolyan mondom megyek linuxra.
Ahogy jol esik.Én abba hol szoljak bele? :) Ha gyenge configod van, ne nyulj hozzá, talán ez a megoldás

LaciKnight

Idézetet írta: EpicHunter Dátum 2009 október 16, 06:26:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LaciKnight Dátum 2009 október 16, 06:24:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: EpicHunter Dátum 2009 október 15, 07:27:32 DÉLUTÁN
Nem ezért kell linuxra áttérni, hanem azért mert mindenféle szempontból jobb mint a win.
Másrészt a virus win-re van írva és nem linuxra.Linuxra nem írtak vírust.És ahogy a elnézem nem is fognak majd..
de ezt nem kell részletezni.

Másrészt elég jó pofa vírusnak tartom..  :D
Sose csalódok az emberekben, még 80€ ... :)

Tényleg?Minden szempontból?Akk mond meg nekem hogyan fogok én mondjuk Titan Questezni vagy Resident Evilezni annyi FPS-el(vagy többel,hiszen jobb) mint Windows alatt,Ha ezt megválaszolod komolyan mondom megyek linuxra.
Ahogy jol esik.Én abba hol szoljak bele? :) Ha gyenge configod van, ne nyulj hozzá, talán ez a megoldás

Gyenge Konfig?Hehe,nem, ha gyenge lenne akkor lenne linuxom.

ident

Ha gyenge konfigod lenne egyikkel se j
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

TwL

Idézetet írta: EpicHunter Dátum 2009 október 15, 07:27:32 DÉLUTÁN
Nem ezért kell linuxra áttérni, hanem azért mert mindenféle szempontból jobb mint a win.
Másrészt a virus win-re van írva és nem linuxra.Linuxra nem írtak vírust.És ahogy a elnézem nem is fognak majd..
de ezt nem kell részletezni.

Másrészt elég jó pofa vírusnak tartom..  :D
Sose csalódok az emberekben, még 80€ ... :)

Linuxra is irtak virust, boven van arra is.
Az mas kerdes, hogy egy egyszerú juzer nem tud bekapni. (aki meg root jogot ad egy ismeretlen proginak az maradjon a szamologepnel :))
Linuxra is van anti-virus.
A legtöbb pro hacker könyebben tud betörni egy *nix-es szerora, mint egy windowsosra.
Ez nem azert van mert a windowsosba nincs biztonsági rész, hanem azert meg sok a unixos szerver és jobban "begyakorolták" azoknak a feltorését.

Linuxos rendszerek valoban jo valasztások, de (sajnos) még nem mindenre.
Erről nem akarok vitatkozni senkivel, tenyleg.
És sorry mert ez picit off volt :P




https://www.github.com/twl

- .NET Developer
- C++(0x) Programmer
- Web (HTML, CSS, JS, PHP, ASP.NET, Silverlight) Dev
- Skull & Alaris

EpicHunter

LaciKnight!

Nem tudom miért engem szivol, nekem tökéletesen megy ugyan ugy minden gamma ubuntu alatt, mint mikor win-en nyomtam.FPS-em se esett le.Ezért nem tudok neked segiteni, másfelöl ha nagyon érdekel a dolog linux forumokon nézz utána!Rengeted tippet találtam hogy turjam fel az FPSt.

Annak a 2 játéknak, nem kell nagy teljesitmény.. nagyon alap gépen is elfut mind2 játék.
Régebbi configomon ami joval gyengébb volt mint a mostani, vígan elfutott.

Ident,TwL!

Ezért nem akartam kitérni ezekre, természetesen ezekkel tisztába vagyok, de a lényegen nem változtat az h nincs olyan veszély tulajdonképp a virus veszély szint üti a 0.01% mert nem mindenki dobálozik Root joggal, ezért nincs mitöl félni nincs igazam?Akkor miröl beszélünk?Win alatt 100% figyelni kellett mert ha 1 rossz e-mailt megnyitsz már ott a baj.Linux alatt hol van ilyen? Én nem hallottam még róla.Linux alatt folyamatosan kapod a frissítő csomagokat, pont arra ha találnak bizonyos biztonsági réseket hamar tudjunk ellene tenni.

nameless

Idézetet írta: EpicHunter Dátum 2009 október 16, 09:19:16 DÉLUTÁN
Linux alatt folyamatosan kapod a frissítő csomagokat, pont arra ha találnak bizonyos biztonsági réseket hamar tudjunk ellene tenni.
Windows update :)  ott is jönnek ki frissítések.. :) bár némi probléma van azzal, hogy mi a kritikus és mi nem

EpicHunter

Windows Update-el annyira mész mintha a xarnak adnál 1 pofont!

Spartacus


qietro

Idézetet írta: EpicHunter Dátum 2009 október 16, 09:19:16 DÉLUTÁN
Rengeted tippet találtam hogy turjam fel az FPSt.
xd pl.: 640x480 16bit? :D na jó csk vicc volt nem hagyhattam ki bocsi!

EpicHunter

Idézetet írta: qietro Dátum 2009 október 21, 01:13:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: EpicHunter Dátum 2009 október 16, 09:19:16 DÉLUTÁN
Rengeted tippet találtam hogy turjam fel az FPSt.
xd pl.: 640x480 16bit? :D na jó csk vicc volt nem hagyhattam ki bocsi!

Pedig jobban jártál volna..
Máskülönben nézz szét, nekem sikerült. ;)

Powered by EzPortal