Mangos Tutorial 3.0.9

Indította homen, 2009 október 21, 04:40:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

homen


                                                Üdvözöllek a Tutorialom-ban




Progik:

A progik innen tölthetőek le:

http://www.mediafire.com/?wiuzgotxkzt

Emulátor,Adatbázis inenn tölthetőek le:

http://www.mediafire.com/?yjdrzjjmzjy

Emu,adatbázis:Mangos Revision 7408
  ScriptDev2: rev_901

Patch:3.0.9

DBC,MAPS fájl innen tölthető le:


http://www.mediafire.com/?mwiazgzm1zh



Az Emu,adatbázisnak legyen külön mappa. Bontsd ki őket.



1.Most kell a MySQL. Indítsd el. Minden maradjon ahogy be van állítva .Csak a Next-re kattints egészen addig amíg el nem érsz oda amikor jelszót kér. Írj be egy jelszót és jegyezd meg mert később kelleni fog. A jelszó alatti négyzetet pipáld be. Ismét Next és Execute. Ha minden stimmel  akkor mindegyiket zölden kipipálja. Ha nem pipálná ki akkor a tűzfalon engedélyezd a 3306-os portot.Vagy nézd meg h fut e a skype(nem tudom h az bezavarhat e).Ha sehogy sem jön össze próbálj meg letölteni egy korábbi verziót pl: http://dev.mysql.com/downloads/mysql/5.1.html




2.Miután felraktad a Navicat-ot indítsd el és írd be a széria számot. Kattints  arra hogy Connection. A Connection name bármi lehet. A Host name /IP address és Port maradjon az eredeti. Username:root és Passwordnek add meg azt a jelszót amit a MySQLban megadtál. Utána Test Connection. Ha azt írja hogy success akkor okézd le.





3.Most ott lesz a connections alatt amit létrehoztunk. Az egér jobb gombjával kattints  rá és New Database. Add neki ezt a nevet:  realmd utána újra jobb klikk New Database és ennek a neve legyen mangos. A 3.nak characters a 4.nek scriptdev2.



4.Jobb klikk az egérrel és Open database. Ezt mind a 4-el csináld meg. Jobb klikk a realmd-ra és Execute Bach File. Most kattints a File sor végén a 3 pontra. Keresd meg a gépeden a kitömörített Adatbázis mappát és kattints a realmd-ra aztán ok utána pedig start. Várd meg amíg betölti. Amikor kész akkor close. Most menny a mangosra. Itt is jobb klikk Execute Bach File és most a mangost keresd meg és töltsd be(ez hosszabb ideig fog tartani).Ezt csináld meg a charactersel és scriptdev2vel is. Ha kész akkor bezárhatod a Navicatot.

5.Menny a Mangos mappába amit kicsomagoltál. A mangos.conf fájlt társítsd jegyzettömbbel és módosítsd a példa alapján  a következő dolgokat:


RealmID = 1
DataDir = "."
LogsDir = ""
LoginDatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;root;ide írd a MySQL jelszót;realmd"
WorldDatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;root;MySQL jelszó;mangos"
CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;MySQL jelszó;characters"
MaxPingTime = 30
WorldServerPort = 8085
BindIP = "0.0.0.0"

Mentsd el. Nyisd meg a realmd.conf fájlt majd ezt is társítsad és írd át a következőket:

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;MySQL jelszó;realmd"

Mentés. Most scriptdev2.conf:

ScriptDev2DatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;root;MySQL jelszó;scriptdev2" és mentés


6.Lépj be a Navicatba és a realmd adatbázison belül a realmlist táblába a name alatt add meg a szervered nevét,az addressbe pedig írd be 127.0.0.1

7.Ha ez is megvan akkor a wow mappában vagy lich kingnél a wow/data/en../realmlist-et írd át erre: set realmlist 127.0.0.1

8.Rakd be a maps,dbc mappákat a Mangos mappádba.

9.Most a Mangos mappában indítsd el először a realmd.exe-t.
Ha azt írja hogy realmd process priority class set to HIGH akkor ok.

10.Most indítsd el a mangosd.exe-t.
Ha azt írja hogy mangosd process priority class set to HIGH akkor ok.
Ha csipog egyet akkor ne ijedj meg.
Most már ha minden jól ment mehetsz is játszani.


Online-osítás:

1.Menny fel ide és regisztrálj: MyIP.com


2.Myip: Ezt mindig el kell indítanod mielőtt a szervert indítod.

Rámész a felhasználó fülre. Beírod a myip-s címed. Kiválasztod hogy myip.hu és beírod a myip-s jelszavad aztán connect.




3.Most nyisd meg a mangos,realmd,scriptdev2 conf fájlokat és mindegyikbe írd át a 127.0.0.1 címet a myip-s címedre és mentsed el.
Így:

mangos:
LoginDatabaseInfo     = "myip-s címed;3306;root;ide írd a MySQL jelszót;realmd"
WorldDatabaseInfo     = "myip-s címed;3306;root;MySQL jelszó;mangos"
CharacterDatabaseInfo = "myip-s címed;3306;root;MySQL jelszó;characters"

realmd:
LoginDatabaseInfo = "myip-s címed;3306;root;MySQL jelszó;realmd"

scriptdev2:
ScriptDev2DatabaseInfo     = "myip-s címed;3306;root;MySQL jelszó;scriptdev2"


4.Ugyanígy írd be a myip-s címed a Navicat realmd adatbázison belül a realmlist táblába a 127.0.0.1 helyére.

5.Menj a C:\WINDOWS\system32\drivers\etc mappába és társítsad a hosts nevü fájlt jegyzettömbbel. Módosítsad a következőket:

127.0.0.1       localhost <--ez alapból ott van
127.0.0.1 myip cím
LAN IP myip cím
Külső IP cím myip cím



az xyz helyére a megfelelő címet kell írni,az xxx helyére az ipt.




LAN IP cím megkeresése:
START/Futtatás...
Írd be, hogy cmd, ezután meg írd be: ipconfig, innen az IP cím részben lévő számok a LAN IP-d Külső IP cím megkeresése:
Ezt ezen az oldalon kapod meg WhatIsMyIP.com . "Your IP Adress Is" szöveg után lévő szám lesz a Külső IP címed.

Nekem dinamikus az ipm és a lan ip és külső ip ugyan az ezért amikor csatlakozok a myipvel kiírja az ipt és onnan csak bemásolom.

Írd át a realmlistet: set realmlist myip-s címed(xy.myip.hu)

Már csak annyi a dolgunk hogy szólunk az illetőnek hogy jöhet a szeróra és a realmlistbe írja be ugyanazt mint te.




Regisztrációs oldal készítés:



1.Erre a programra lesz szükség és a mellékelt fájlokra: http://www.mediafire.com/?zig4gxgjzwm


2.Ha feltelepítetted a Wamp-ot a benne lévő www mappát teljes egészében cseréld le a mellékelt www mappjával.

3.Most a www mappán belül keressed meg a configuration fájlt ami php fájl.(van olyan h configuration.php nem ez kell)társítsad jegyzettömbbel és módosítsad a példa szerint.
$realmName="szervered neve";
$rid="1";
$host="myip-s címed";
$user="root";
$password="MySQL jelszavad";
$db="mangos";
$hostr="myip-s címed";
$userr="root";
$passwordr="MySQL jelszavad";
$dbr="realmd";
$hostc="myip-s címed";
$userc="root";
$passwordc="MySQL jelszavad";
$dbc="characters";
$database_encoding="utf-8";
$server="myip-s címed";


4.Ha ezt elmentettük akkor indítsuk a wamp.exe-t.Ha éppen fut a Skype akkor nem fog elindulni!Utána a jobb alsó sarokban meglátsz egy félkört. Katt rá jobbklikkel language és hungarian. Most balklikk Minden szolgáltatás elindítása aztán online állapotba helyezés. Ha piros marad akkor valami nem jó. Úgy tudom hogy ha teljesen fehér akkor a legjobb de nekem mindig csak sárga volt. Szerintem az sem baj...Balklikk Localhost. Ha minden jól ment egy oldal tárult eléd





5.Utána kattints lenn középpen arra hogy Configure ReggAcc. Név: @admin jelszó: admin miután beléptél ezt a nevet és jelszavat változtassad meg. Lejjebb a többi beállítást találod.

Akkor lehet csak regelni ha fut a wamp!Más a myip-s címed beírásával tud majd.

Dyron


homen

Köszi! Tudom, de nekem ezt könnyebb át látni.

razor0078


Shartigan

Másolás esetén minimálisan egy nicknév, vagy egy weboldal melléklete szükséges. (szerintem)


HTML::CSS, SQL, SHELL Programmer/Scripter, PHP Programmer, PERL Programmer
IRC Projects: Narancs(Perl) & Moldor(C#)

Powered by EzPortal