Általános kérdések és válaszok

Indította Action, 2010 július 26, 11:03:56 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Bluerák

Területi: DoCastAOE(uint32 SpellID, bool triggered)

Egyébként meg hogy mit targetoljon, sok féle target van, először is ez az alap:
me->AI()->AttackStart(SelectTarget(SELECT_TARGET ... ...)
És akkor itt vannak a target félék:

    SELECT_TARGET_RANDOM = 0,                               //Just selects a random target
    SELECT_TARGET_TOPAGGRO,                                 //Selects targes from top aggro to bottom
    SELECT_TARGET_BOTTOMAGGRO,                              //Selects targets from bottom aggro to top
    SELECT_TARGET_NEAREST,
    SELECT_TARGET_FARTHEST,

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

Kerge

Hát... én speciel arra gondoltam, hogy xyz koordinátákra szeretném elcastoltatni a spellt. de azért köszi!



XMas WoW DEV

XeRoX

Hali. Kérdésem lenne a következő, habár lehet, hogy rossz helyre írom, de nem baj.
Nos, hogy lehet megoldani, hogy vip(player) csak magának tudjon learnolni, vagy esetleg vele egyszintű manusznak(gm lvl 1)?

Előre is köszönöm! :)

Bluerák

Re:
#228

if(player->GetSession()->GetSecurity() >= 1)
{
player->ADD_GOSSIP_ITEM(GOSSIP_ICON_VENDOR, "Trainelni akarok", GOSSIP_SENDER_MAIN, GOSSIP_ACTION_TRAIN);
}

?

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

Bluerák

Idézetet írta: Kerge Dátum 2011 március 05, 04:56:32 DÉLUTÁN
Hát... én speciel arra gondoltam, hogy xyz koordinátákra szeretném elcastoltatni a spellt. de azért köszi!


Ezt nem lattam,ez max triggerrel olthato meg de most rohanok.
sorry a  doublepost miatt ;)

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

XeRoX


Kerge




XMas WoW DEV

Bluerák

Re:
#232
Kerge:

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

Kerge




XMas WoW DEV

LaBaNc $aNyI

Sziasztok . ez hulyen fog hangzani deh na :D Azert van a topic hogy kerdezzunk :)
Szoval arrol lenne szo,hogy :

-A Scriptet a Source Mappaba kell rakni vagy a "Build" Mappaba ? Mivel mind a 2 hejen van Script szekcio .

Koszi elorre is :) 

Kerge




XMas WoW DEV

Nonameman

#236
Hali!

Git Extensions-ön belül hogy kell használni a Commit-ot?
Mikor frissíteném a core-t, mindig azt írja h a változásokat meg kell adnom benne, de nem sikerül sehogyse. :(

Kerge

#237
Idézetet írta: Bluerák Dátum 2011 március 05, 10:49:12 DÉLELŐTT
Területi: DoCastAOE(uint32 SpellID, bool triggered)

Egyébként meg hogy mit targetoljon, sok féle target van, először is ez az alap:
me->AI()->AttackStart(SelectTarget(SELECT_TARGET ... ...)
És akkor itt vannak a target félék:

   SELECT_TARGET_RANDOM = 0,                               //Just selects a random target
   SELECT_TARGET_TOPAGGRO,                                 //Selects targes from top aggro to bottom
   SELECT_TARGET_BOTTOMAGGRO,                              //Selects targets from bottom aggro to top
   SELECT_TARGET_NEAREST,
   SELECT_TARGET_FARTHEST,


Hali!
A kérdésem csupán annyi lenne, hogy olyan targetolást hogyan tudok "elérni" hogy az NPC, egy másik meghatározott (guid vagy pl. distancen belüli id-jű) NPC-t támadjon? Szimpla autoattackal...
Már régen tudtam én ezt, csak most egy ideje nem foglalkoztam C++-vel.

Gondoltam a SelectNearestTarget() függvényre, de azzal az a gond, hogy a target, egy training dummy lenne, és az nem hostile.

A helyzet pontosan:
Sok Training dummy van egymás mellett, és az NPC-nek mindíg a legközelebbit kelle támadnia. Ha nincs "hatótávolságon belül" egy sem, akkor nem támad.

Előre is köszönöm!



XMas WoW DEV

kagebunshin

Idézetet írta: Nonameman Dátum 2011 május 14, 11:03:32 DÉLELŐTT
Git Extensions-ön belül hogy kell használni a Commit-ot?

Bal felső sarokba vannak azok a fájlok amiken módosítottál. Azokat amelyeket a commitba szeretnél tenni jelöld ki majd katt a stage gombra. Ha nem pont ez a neve akkor közvetlen alatta van. Majd megadsz egy üzenetet és commit.

Idézetet írta: Kerge Dátum 2011 május 23, 12:35:02 DÉLUTÁN
Sok Training dummy van egymás mellett, és az NPC-nek mindíg a legközelebbit kelle támadnia. Ha nincs "hatótávolságon belül" egy sem, akkor nem támad.

Nem biztos, hogy jó lesz, de így nagy hirtelen ezt találtam:
FindNearestCreature(uint32 entry, float range, bool alive)

Ha nem talál creature-t, NULL értékkel tér vissza. Tehát ha a lekért creature nem NULL, akkor azt támadja meg, egyébként meg ne csináljon semmit.

"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Kerge

#239
Nagyon szépen köszönöm!

Meglesem.

Azt szeretném kérdezni, hogy scripttel hogyan lehetne megoldani, hogy az NPC, a halálát követően 5 mp múlva respawnoljon?
me->Respawn() -ban nem lehet időt megadni, force = true / false nem tudom mit jelent, de nem segít.
illetve az uiDiff -et nem lehet bevezetni JustDead-ba :S
DB-Ben creature.RespawnTime nem jó mert nagyon sok van az NPC-ből, és mire átírogatom.... :S



XMas WoW DEV

Powered by EzPortal