Kérdések és válaszok

Indította DoomKiller, 2010 augusztus 10, 06:46:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Lackó

Windowson:
<?php
exec("taskkill /IM authserver.exe")
?>
Ez PHP kód persze. :D Ee ez akár windows cmdbe is beírhatod és jó.Windows XP-n teszteltem.

Dusi124

#76
Nagyon szépen köszönöm!

Módosítás:
LOOL! Azért adott valaki -1-et, mert megköszöntem? xD

Tudvari

#77

Action

Az első kérdésedet nem értem...
HTML + CSS-ről van szó vagy sima html?
Mindenképp css-t ajánlok, anélkül kb. csak táblázatba tudom elképzelni.
A lényeg, hogy a divednek (hasábodnak) mindenképp meg kell adnod a szélességét, más különben olyan széles lesz mint a benne foglalt tartalom (amit törhetsz enterekkel pl.)

Így néz ki:

#oldal-hasab {
width: 200px;
height: auto;
background-color: #000;
}

Nyomhatsz bele egy szép paddingot, hogy a szöveg ne egyből a szélén kezdődjön. :)
Remélem valami hasonlóra gondoltál.

Layer alatt mit értesz? Egyedül PS-ben ismerem. :)
HTML-be képre nem nagyon fogsz írni, hisz elemként használja, egyenrangú elemként pl a betűkkel.

Fogod a DIV-ed ahol a képet szeretnéd háttérnek és beállítod háttérnek css-be.
background-image:url(../images/bg.png);

Hajrá. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Tudvari

köszi de rolloveres imagenél nem nagyon segít a bg-s ötlet :D

Action

Idézetet írta: Tudvari Dátum 2011 január 24, 05:18:47 DÉLUTÁN
köszi de rolloveres imagenél nem nagyon segít a bg-s ötlet :D

Ott de bizony ám, hogy nem.
A lényege, hogy egy képbe benne legyen minden (elég tömören).

Menübe akarod alkalmazni?
És a kérdést megfogalmazhatnád még egyszer, picit bővebben és érthetőbben.
Annyit értek, hogy szöveget akarsz rávinni.. de a problémát nem értem. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Tudvari

Mind1 most már megoldottam úgy (így könnyebb) hogy van a menünek a képei mint például a blizzlike wow oldalon és ha ráviszed pl.: a levél ikonra a kurzort akkor jelenik meg alatt a szöveg hogy az mi is.
De azért köszi :D

Ja és mivel moderátor vagy megtennéd pls hogy a The Land of Promise szervert törölnéd a vélemények és a szerverek közül is? csak mert más néven fog futni.Köszi előre is.

Dworen

Sziasztok.

Nem akartam új topicot nyitni ezért itt kérdezem.

Eredeti szerveren játszom és a klánunk honlapját szerkesztem.Olyat szeretnék csinálni, hogy létrehozok egy saját oldalt E107 rendszerbe amin az lenne a cél hogy a klánom achievements-jei jelenjenek meg. Az elképzelés az hogy ezt valahogy az armoryrol olvasná be vagy jelenítené meg úgy hogy az elkészített oldalba megnyitja az armory azon részét ahol ez látható de fixen csak azt a részt, tehát nem az egész armory-t

Lehetséges ez valamilyen megoldással vagy hülyeséget találtam ki?  :D

Devis

hali
felraktam a phpbb3-at, ugyan már régebben használtam, de kcisit bonyolultnak tartottam, azonban most visszaraktam mert az smf egy katasztrófa... Mivel kb sohase használtam arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy hogy a fenébe lehet fórumot csinálni, mert az alap kategóriát és fórumot már lemásoltam szinte mindenben, akkor se jelenik meg a főoldalon... Remélem értitek mi a problémám, és bocs a kissé kezdő kérdésért de már lassan 4 napja szenvedek vele ^^
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Action

Dworen:

Nem vagyok valami PHP szakértő, sőt...
Nekem van egy olyan érzésem, hogy konkrétan adatot Armory-ból nem fogsz tudni kiolvasni, hisz hozzá kellene, hogy férj.
Maximum oldalt lemásolni, vagy szöveget kimásolni tudsz, legalábbis ezt tudom elképzelni.
Ha itt nem is de vannak kimondottan ilyen kérdésekkel foglalkozó fórumok, oldalak, ahol pontot tudsz adni a jó megfejtőnek (remélem tudod melyikre gondolok). :)

Devis:

Innen leszeded:
http://phpbb.hu/letoltesek/213/letolt

Kicsomagolod, feltöltöd FTP-re és megnyitod az oldalt.

Leírás az oldalról:

Idéz1. Csomagold ki a phpBB3 csomagot egy helyi könyvtárba a rendszereden.

2. A csomag összes állományát (a könyvtárstruktúrát megtartva) töltsd fel a tárhelyedre vagy szerveredre egy webről elérhető könyvtárba.

3. Változtasd meg a config.php jogosultságait, hogy mindenki által írható legyen (az FTP-kliensedben 666 vagy -rw-rw-rw-).

4.Változtasd meg a következő könyvtárak jogosultságait, hogy mindenki által írhatók legyenek (az FTP-kliensedben 777 vagy -rwxrwxrwx):
store/, cache/, files/ és images/avatars/upload/.

5. A böngésződdel látogass el az oldalra, ahol elhelyezted a phpBB3-at. A webcímhez tedd hozzá az install/index.php-t, vagy csak menj az install/ könyvtárba, pl. http://valami.hu/phpBB3/install/, http://www.valami.hu/forum/install/ stb.

6. Kattints a TELEPÍTÉS fülre, majd kövesd a lépéseket, és add meg a kért adatokat.

7. Változtasd meg a config.php jogosultságait, hogy csak saját magad által legyen írható (az FTP-kliensedben 644 vagy -rw-r--r--).

8. A phpBB3-madnak most már elérhetőnek kell lennie. Kérünk, olvasd el LEGALÁBB a 6. fejezetet, mely fontos, biztonsággal kapcsolatos telepítés után elvégezendő utasításokat tartalmaz.

Forrás és további információk ezzel kapcsolatban:
http://olympus.phpbb.hu/docs/INSTALL-HU.html


Ez a fórumot telepíti, a problémád konkrétan sajnos nem értem... mert ha ezt feltelepíted akkor működnie kell. :)
Egyébként nem a legegyszerűbb fórum motor de, nagyon szép témák vannak hozzá és eléggé sok lehetőség rejlik benne. :)

Ha félreértettem volna a kérdésed akkor bocsi.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Devis

ok akkor újra leírom: a fórum motort leszedtem felraktam minden ok. Ugye ilyenkor készít egy fórumot és egy kategóriát. Na én ebből szeretnék egyedieket csinálni mint itt wowemufon trinity/mangos (ez a kategória) és benne a core, core mod (fórum). Rem így kicsit érthetőbb volt :)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Action

#86
Így már értem igen, azonnal jön az update és leírom. :)

A lényeg tehát, hogy vannak Kategóriák és vannak Fórumok ezeken belül pedig Témák.

Mikor telepíted a fórumot, kapsz egy alap kategóriát, alap fórumot és egy hozzászólást egy témában.

Fórum kezdőlap ‹ Az első kategóriád ‹ Az első fórumod

Adminisztrációs vezérlőpult -> Fórumok -> Fórumok kezelése

Itt megjelenik az Első Kategóriád, ha rákattintasz akkor pedig az Első Fórumod.
Ezen az oldalon kell kategóriákat hozzáadnod, alul beírod és katt. az Új kategória létrehozására.
Beállításoknál a jogosultságokat másoltasd le az Első Kategóriádról és akkor tökéletes meg fog jelenni de akár te is beállíthatod egymagad, csak picit sokáig tart.

Ugyan így megy az Új Fórum hozzáadása is.
Kategóriákon belül tudsz hozzáadni új fórumokat, ahogy az előbb írtam:
Kattints a kívánt kategóriára a fórumok kezelésénél majd azon belül alul a fórum nevét beírod és hasonló módon jársz el mint előbb.

Remélem így érthető. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Devis

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Action

Frissítettem a hsz-t, remélem így akkor sikerült segítenem. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Tudvari

lenne még egy kérdésem :D
lehet kicsit bonyolult,de hátha valaki megtudja oldani egyszerűbben.
A kérdésem az lenne hogy pókháló stílusban szeretnék gombokat csinálni,amire ha ráviszed az egeret akkor közelebb jön.
Először flashre gondoltam,csak nem tudom hogy lehet előrébb hozni.
Ha ezt nehéz akkor azt hogy kell hogy "kigyulladjon"? mint egy lámpa :D
Vagyis csak arra gondoltam hogy ilyen pókháló stílusos egész oldalas  menünél hogy lehet azt egyszerűen megoldani hogy ha ráviszed az egeret akkor megváltozzon?
Köszönöm előre is a válaszokat.

Powered by EzPortal