-Shoutcast Radio készitése-

Indította Skyline, 2010 augusztus 12, 08:47:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Skyline

Ha szeretnénk ismerőseinknek megmutatni dj tehetségünket vagy a legújabb zenei válogatásunkat, erre a legjobb megoldás az internet-rádió.Itt megmutatom, miképp használjuk az egyik legjobb internet-rádió szoftvert, a Shoutcastot.


Amire szükségünk lesz:
 

Miután letöltöttük a .rart tömöritsük ki és telepitsük fel először shoutcast-dnas-1-9-8-windows filet ami a Server.Ha nincs Winampunk akkor most az jön.Ez után a shoutcast-dsp-1-9-0-windows file telepitése jon ami a winampba beleépül.


Most a Server konfigurálása következik

Navigáljunk el a C\Program Files\Shoutcast mappába és megnyitjuk az sc_serv.ini filet Notepaddel:

A szövegben állítsuk be a "MaxUser" résznél azt, hogy egyszerre hány felhasználó kapcsolódhat rá az internet-rádiónkra. A mai internetes kapcsolatok általában 1 megabittől 8 megabitig terjednek, ezért 4 felhasználótól maximum 12-ig ajánlott használni. Jelen példánkban 8-at fogunk beállítani. Ha egy lassú internetkapcsolatra nagyon sokan kapcsolódnak egyszerre, akkor elkezd szaggatni a zene, így élvezhetetlennél válik a műsor.

Ezután keressük meg a "Password", azaz jelszó részt. Ide bármit beírhatunk, a lényeg, hogy jegyezzük meg és ne adjuk ki senkinek, illetve üresen nem hagyhatjuk. Jelen esetben valami lesz a jelszavunk.

A "Portbase"-nél alapértelmezettként 8000-ret adtak meg, aminek a lényege, hogy ne legyen foglalt a port. Ha mégis foglalt, írjunk be valami más számot. Ha mindezzel megvagyunk, mentsük el a fájlt.

Indítsuk el a szerver programunkat és a felugró ablakban, ha mindent rendben találunk, kivéve a portnál, ahol mindig mást ír, amit beállítottunk, akkor rejtsük el a szervert (menüpont: Hide monitor).
Ellenőrizzük le, hogy a szerverünk tökéletesen működik-e. Nyissuk meg a böngészőnket és írjuk be példánkban a következőket "localhost:8000", majd üssünk le egy ENTER-t. Be is jött, illetve azt láthatjuk, hogy a szerver nem fut, azaz nem kapcsolódik rá kliens.



Winampon belüli beállítások

Ha eddig megvagyunk, menjünk át a Winamp mappájába és indítsuk el azt. Alapértelmezettként a bal oldalon meg kell jelennie egy új ablaknak. Ha ez mégsem jelenne meg, kattintsunk a Winamp főablakára jobb klikkel, menjünk az "Options"-re, majd a "Preferences"-t keressük meg. Itt a felugró ablakban kattintsunk a "Shoutcast Source"-ra, majd a "Close"-ra, így már biztosan megjelenik a várt ablak. Alapból a "Connection" lapra kerülünk, ahol az "Address"-nél a "localhost" megfelel, a "Port"-nál is a 8000, kivéve ha mást használunk. Utána a jelszavunkat kell átírnunk, jelen esetben az előzőleg megadott "valamire"-re. Ügyeljünk a kis és nagy betűkre.


A zene minőségi beállításai

Mellette válasszuk ki az "Encoder" mezőben az 1-est, majd fent menjünk az "Encoder" fülre, és válasszuk ki az egyes beállítását, az "Encoder Types"-nál az "mp3 Encoder"-t, az alatt lévő "Encoder Settings"-nél pedig a minőséget. Tűrhető minőségnek mondható még a 80 kbps sztereo vagy mono beállítás, ez alatt már élvezhetetlenebb az adás, viszont minél gyengébb minőséget állítunk be, annál többen tudják egyszerre hallgatni a rádiót. Ha nagyon magas minőséget állítunk be akkor vagy szaggat vagy kevesen tudják hallgatni a műsort. Jelen esetben a 80kbps/mono minőséget választjuk.

A rádióadás elindítása

Menjünk át az "Output" fülre és keressük meg a "Yellowpages" gombot. A "Description" mezőnél írjuk be a rádiónk kiválasztott nevét, most a "VideoSmart Pelda" elnevezést fogjuk használni. A "Genre" mezőben írjuk be a rádiónk zenei stílusát, most a "Valami" lesz. Ha valamelyik mezőt nem töltjük ki, hibaüzenetet kapunk és nem fog felcsatlakozni a szerver. Ha a "Make this sercer public" mellett pipát láthatunk, az azt jelenti, hogy a shoutcast.com-on elérhetővé válik a rádiónk bárki számára. Ha a pipát leszedjük, csak azok tudnak csatlakozni, akik tudják az ip-címünket. Miután mindezzel megvagyunk, kattintsunk a "Connect" gombra. Amint felkapcsolódtunk, rögtön el is tudjuk indítani a zenénket, és elvileg mások is tudják hallgatni.

A rádióadásunk elérhetővé tétele mások számára

Menjünk át a böngészőnkbe, majd írjuk be: localhost:8000, és máris láthatjuk, hogy a szerver működik és publikus, láthatjuk melyik dal szól éppen, amit a "Listen" gombra kattintva meg is hallgathatunk. Ám ha csak a localhostot adjuk meg másnak, az nem fog tudni kapcsolódni a szerverre. A jelenlegi ip címünket úgy tudjuk megállapítani a legkönnyebben, ha felmegyünk a www.whatismyip.com nevű weboldalra. Az itt látható számot másoljuk ki, majd menjünk át a shoutcasthoz és illesszük be a localhost helyére. Ezt küldhetjük el másoknak. De ha azt szeretnénk, hogy rögtön tudják hallgatni, a "Listen"-nél a localhost részt írjuk át az ip címünkre. Innentől kezdve mások is tudják hallgatni az adásunkat. Ha esetleg routert használnánk, akkor "portfowardolni" kell a 8000-es vagy 8001-es portot. Ha továbbítunk egy portot, mindig továbbítsuk az egyel nagyobb számú portot is!

Ennyi jó rádiózást!

Bluerák

Szép leírás.
Köszönjük szépen, hasznos lehet  :)

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM


DoomKiller


Bignoiseradio

Üdv! Ez nagyon jó és szép de én el akadtam ott hogy átt kéne írni a localhostot az ip-m re! Nem tudom h hol kell :( És igy mások nem hallják a zenét :/ Aki tudja a megfejtést kérem hogy segítsen! Elöre is köszönöm szépen!

Powered by EzPortal