Szerintetek??

Indította nagy14, 2010 augusztus 14, 05:21:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nagy14

Üdv. Sokat gondolkoztam hogy haova is rakjam fel ezt a témát. Azt szeretném kérdezni hogy szeretnék inditani egy szervert és hogy nem-e tudja valaki hogy ezekel az adatokal menyi embert bir el a szerver lagg nélkül.

Adatok:
Proceszor: Intel core 2 quad q9400 2,66
Memória: 3 GB
Netsávszélesség: garantált letöltés 4,3MB/3,5MB garantált feltölés
Tárhely: 1TB

Roli

#1
Hát egy 20-30-40 embert elbír 20at még lagg nélkül felette érdekesen. De sok hátránya van amit az utánam irogató "okosok" majd úgyis elmondanak, és lehordanak :) Próbáld ki teszteld le ha komolyabban érdekel vegyél szervergépet pengesd ki havi 20-25k Ft és lesz egy fasza szervergéped :) és azon már nem lesz sok gond a futatással. Ha nem érdekel annyira komolyan, akkor Hosting és rendelj wow servert nemreklámozok hostingot, majd megteszi más helyettem úgyis.

nagy14

Köszönöm a gyors választ.

imdawe

Üdv!
Ez a gép alapjában nem lenne annyira rossz egy kisebb WoW szerver üzemeltetésére(kb 100-150 player) csak az internet sávszélesség nagyon kevés kb. 10-20 játékost elbír.
Illetve még otthoni géppel nem érdemes szervergépeknek való funkciókra használni általában még ideiglenesen sem!
Erre bérelj egy gépet + magas sáv szélességű vonalat.
Vagy vásárolj egy vagy több gépet amit olyan 250-350 ezer alatt nem érdemes manapság már elkezdeni(Csak ha tényleg a nagy teljesítmény a cél), de ez lényegében attól függ hogy mire/mihez tervezzük a kihasználtságot.
De egy WoW szervernek ha sok játékost akarunk akkor a fent említett ár szerintem stimmel.
És ehhez még jön a havi internet költség, 10/10mbit, 100/100mbit vagy a gigabites internet kapcsolatok.(szerverterem)
Ennek a havi költsége 10-50 ezer magyar Ft körül mozog a szolgáltatástól függően.

Megax


bikicsunaj

#5
Kiprobaltuk Regebben, egyik ismerosommel, anno mangossal 5 Megabites nettel kiszolgalt 50-60 Jatekost olyan 80as Latencyvel, (Jatekos szempontbol 100 felett zavaro a Latency).

A Gep elegge Jo, Birasra nagyon max az a 100 amit a tobbiek mondtak. en tobbet nem merek saccolni.

Szervergep elhelyezesnel Jatekszerverre BIXet ajanlom Sigmanet Kft. Naluk hatarozatlan idore Elhelyezhetsz szervergepet.
+
WOW Szervernel jopont, Kulfoldi Savszelesseg nincs korlatozva Jatek Szerver futtatasa celjabol elhelyezett gepekre.

Ezt Megerositette Chris is /// Tauri WoW Admin

EDIT: Veletlenul elkuldtem a Postot mielott befejeztem volna.

Elit CPU Tulajdonosa Proci is meg erositette az utobbi kijelentest


hodobaj

Ha van a net előtt egy 4000ft-os Auchan Router mondjuk 20 szállal lehet számolni.

nagy14

oké rendben köszönöm mindenkinek. a lényeg hogy 30 embert elbirjon gondolam arra elég.

Bluerák

Elég...
Szerintem még lagg sem lesz, de ezt ki kell próbálni.

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

Powered by EzPortal