[Linux][Help][RELEASE]MaNGOS Server Repack Ver.6.33 Client 3.3.3 ONLY(Linux)

Indította linuxmangos, 2010 augusztus 15, 03:32:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ident

Idéz
When configuring MySQL make sure you remember the password you set for the default root account and that you enabled both MyISAM and InnoDB engines. You can leave all the other settings as default.

1-2 dolog akkor:

- Linux rendszeren a rendszergazdai accountot ami teljes hozzáféréssel rendelkezik root-nak nevezik (nagyon röviden)
- a MyISAM és az InnoDB olyan kiegészítő motorok amik különféle funkciókhoz kellenek, tekintve funkciójukat, nevezhetjük őket plugin-nak is

Tehát telepítéskor olyan csomagot kell telepíteni ami tartalmazza a fent említett két motort (plugint). Ha jól emlékszem ezek alapbeállítással is feltelepítődnek automatán.

Sajnos nem nagyon emlékszem már a telepítésre mert linuxon elég volt egyszer felpakolni és azóta szinte hozzá sem kellett nyúlni (1 éve már kb.) de nem egy bonyolult művelet :)

A remote access-re nincs szükséged.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

crank69

#17
Idézetet írta: ident Dátum 2010 augusztus 23, 05:42:36 DÉLUTÁN
Idéz
When configuring MySQL make sure you remember the password you set for the default root account and that you enabled both MyISAM and InnoDB engines. You can leave all the other settings as default.

1-2 dolog akkor:

- Linux rendszeren a rendszergazdai accountot ami teljes hozzáféréssel rendelkezik root-nak nevezik (nagyon röviden)
- a MyISAM és az InnoDB olyan kiegészítő motorok amik különféle funkciókhoz kellenek, tekintve funkciójukat, nevezhetjük őket plugin-nak is

Tehát telepítéskor olyan csomagot kell telepíteni ami tartalmazza a fent említett két motort (plugint). Ha jól emlékszem ezek alapbeállítással is feltelepítődnek automatán.

Sajnos nem nagyon emlékszem már a telepítésre mert linuxon elég volt egyszer felpakolni és azóta szinte hozzá sem kellett nyúlni (1 éve már kb.) de nem egy bonyolult művelet :)

A remote access-re nincs szükséged.

ami azt jelenti aza baj hogy a rootos dolgot vágom csak olyan "plugin" hogy myisam és innodb nem nagyon van ha vanis totál nemtom telepiteni de mingyárt utánna nézek:D de amugy akkor az ubuntu nemjó? csakmert ezen most nemtudom hogy alapcsomagkénet fentvan-e én nem találtam

ident

mysql> SHOW ENGINES\G

ezt a mysql konzolba beírva meggyőződhetsz róla, hogy milyen tárolómotorok vannak feltelepítve.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

crank69

Idézetet írta: ident Dátum 2010 augusztus 23, 06:04:21 DÉLUTÁN
mysql> SHOW ENGINES\G

ezt a mysql konzolba beírva meggyőződhetsz róla, hogy milyen tárolómotorok vannak feltelepítve.

egyszerübb ha szerzek egy debiant és akkor minden simán megy :D a kérdés h miet,meg honnan?:D

Skyne


ident

Nem lehordásként (najó egy kicsit) de ha már egy mysql konzol parancs kiadása is ekkora fejtörés, lehet nem kéne erőltetni ezt a linux dolgot :)

Amúgy google a barátod:

http://www.debian.org/index.hu.html

És az ubuntu még mindig debain alapú, a parancsok 99%-a megegyezik, ezért érdemesebb lenne számodra egy ubuntu desktop verzió grafikus felülettel és szépen fokozatosan át tudsz onnan térni parancssorra, majd pediglen debianra. Az ubuntu desktp verziót pedig windows mellé/alá is lehet rakni nagyon egyszerűen, wow szerverhez elég neki a virtuális rendszeréhez kb. 6-7 GB, ennyin kényelmesen elfér. Kiírod az ubuntu-t egy lemezre, windows alatt berakod és onnan telepíted, még a wow-od menni fog wine segítségével.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

crank69

Idézetet írta: ident Dátum 2010 augusztus 23, 07:38:20 DÉLUTÁN
Nem lehordásként (najó egy kicsit) de ha már egy mysql konzol parancs kiadása is ekkora fejtörés, lehet nem kéne erőltetni ezt a linux dolgot :)

Amúgy google a barátod:

http://www.debian.org/index.hu.html

És az ubuntu még mindig debain alapú, a parancsok 99%-a megegyezik, ezért érdemesebb lenne számodra egy ubuntu desktop verzió grafikus felülettel és szépen fokozatosan át tudsz onnan térni parancssorra, majd pediglen debianra. Az ubuntu desktp verziót pedig windows mellé/alá is lehet rakni nagyon egyszerűen, wow szerverhez elég neki a virtuális rendszeréhez kb. 6-7 GB, ennyin kényelmesen elfér. Kiírod az ubuntu-t egy lemezre, windows alatt berakod és onnan telepíted, még a wow-od menni fog wine segítségével.
nem azzal van a baj hogy bonyolult mert az ember tanul amig megnem hal énis rajta vagyok csak unokatesóm gépén csináltam és ugynézki hogy igencsak semmiféle mysql nemvolt ami volt azzal meg mit kezdeni nem tudtam külömben igen nemvágom még a parancsokat dehát majd belejövök kb eddig 3-4 órát ültem linux előtt most itthon is vár a gép a telepitésre szal majd belejövök csak most nemtudom h ubuntut tegyek-e fel vagy debian-t

Lackó

Hát,én kezdésnek jobban ajánlom az Ubuntut,meg a Debiant.Mert,pl Ubuntun tanultam meg a parancsokat,stb...

Dkk

#24
Linux alapvet?en karakteres fel

Powered by EzPortal