(: Wow Cliens, Web, Flash, minden kis trükk ami kellhet. :)

Indította NevemSenki, 2010 augusztus 16, 12:31:26 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

Nos tényleg sokat kell olvasgatni, mert elég összetett dolog.
És a *** most jött rá a munkahelyre hogy H-V 12-14 órázzunk mert tele vagyunk rendezvénnyel.
Hülye külföldiek minek mászkálnak hozzánk ilyen hidegben nem értem...


Üdv.: Senki

NevemSenki

Köszi szépen rendesek vagytok!

Az az egy baj hogy semmi időm mostanában, ha még van is egy kevés, akkor is szaladgálok a Balatonlellére a menyasszonyomhoz.
Amit írtam azt komolyan is gondoltam. Nem azért kezdtem bele ebbe a PhPBB-be + E-107-be hogy valami komoly dolgot alkossak, hanem csak szimplán azért mert tetszik. :)

Nem tudom hogy ki hogy áll a virtuális hóeséssel, szereti vagy nem szereti, de ha valakit érdekel akkor E-107 Theme-hez akad egy kis fagyos hó.

theme.php-ba ezen elv alapján bepakolod a Scriptet.

function theme_head() {
echo "<script type='text/javascript' src='".THEME."js/snow.js'></script>";
}


És hogy maga a Script se maradjon le: http://pastebin.com/KvhxaPAJ

Még tavalyról maradt, hátha valakinek tetszik.


Üdv.: Senki


Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

$0undX

Úristen, ez durvábban össze van zavarva (Obfuscated) mint a Battle Net dll-jének kódja... XDD


NevemSenki

Sziasztok, szeretnék feltenni egy kérdést amire nem nagyon találom a választ.
Inkább az a gond hogy nem tudom hogyan keressem, mert lehet rosszul keresem. :D

Távoli címről egy XML fájlban lévő adat kiolvasása. Eddig tökéletesen megy a dolog, csak a frissítést nem tudom megoldani. Úgy gondoltam hogy az XML fájlban megadom az adatokat + a frissítési időt is.

Így nézne ki az XML fájl:

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" standalone="yes"?>
<ertekek>
  <tagnev> Balukapitany</tagnev>
  <tagertek>1121</tagertek>
  <frissido>30</frissido>
</ertekek>


Az XML kiolvasáshoz ezt a kódot találtam:

Idéz//Initialize the XML parser
$parser=xml_parser_create();

//Function to use at the start of an element
function start($parser,$element_name,$element_attrs)
  {
  switch($element_name)
    {
    case "ERTEKEK":
    echo "<div align='center'>";
    break;
    case "TAGNEV":
    echo "Nev: ";
    break;
    case "TAGERTEK":
    echo "Ertek: ";
    break;
    case "FRISSIDO":
    echo "Ido: ";
    }
  }

//Function to use at the end of an element
function stop($parser,$element_name)
  {
  echo "<br />";
  }

//Function to use when finding character data
function char($parser,$data)
  {
  echo $data;
  }

//Specify element handler
xml_set_element_handler($parser,"start","stop");

//Specify data handler
xml_set_character_data_handler($parser,"char");
   
//Open XML file
$fp=fopen("http://hobby-ste-addat.blogja.net/New.xml","r");

//Read data
while ($data=fread($fp,4096))
  {
  xml_parse($parser,$data,feof($fp)) or
  die (sprintf("XML Error: %s at line %d",
  xml_error_string(xml_get_error_code($parser)),
  xml_get_current_line_number($parser)));
}

//Free the XML parser
xml_parser_free($parser);

Ebben a felállásban a végeredmény:

Idéz
Nev: Balukapitany
Ertek:  1121
Ido: 30

Na most ott van az idő. Az is változik a tartalommal együtt, és én azt szeretném hogy ha oda 30 van írva mint a fenti példában, akkor 30 mp múlva önmagától töltse be újra z XML fájlt hátha változott a tartalma.

Elég hülyén írtam, de valamilyen szinten érthető.
Ha valaki tud valami megoldást azt megköszönném!


Üdv.: NevemSenki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Bocsánat a dupla hozzászólásért, de egy hülye gondolatom támadt.

e-107 Login <--> PhPBB Login

Szerintetek az megoldható hogy a júzer regisztrál mondjuk egy e-107 alapú rendszerre, és ezzel egyidejűleg bereggel PhPBB-be is?

Teljesen különböző a két adatbázis, de az alapok ott vannak.

E-107 reg, be tud jelentkezni, a regisztrált tagok jogaival bír.
Én ezt az egésze ki szeretném terjeszteni PhPBB3-ra is.
Annak is van ugye egy Reg és Login rendszere is, de azt hanyagolnám, és az e-107 kerülne a helyére.

Vagyis egyszerűbben: Az e-107 Reg és Login rendszere működjön PhPBB alatt is.
Bejelentkezik e-107-be, átlép a Fórumba és már bejelentkezve találja magát. ( És már tolhatja a szöveget agyba főbe  :D )

Ha alapból, kijelentkezett állapotban lép egyből a fórumra, akkor az e-107 oldalon regisztrált F.névvel és jelszóval tudjon belépni.

Össze kéne olvasztani a két Login rendszert.

Ez lehetséges szerintetek?

Olyanokat már találtam hogy átviszem a felhasználókat innen --> oda, vagy onnan --> ide.
A Fórum hozzászólásokat is át lehet vinni.

De a teljes Login rendszer összecsavarintásáról még ne találtam semmi értelmeset.

Ha valamit találtok, vagy tudok ajánlani valami érdekes Post-ot vagy ötletet akkor azt szívesen fogadom!


Üdv.: NevemSenki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Action

A WORD elszáll, az írás megmarad.

LuXXoR


NevemSenki

Nagyon szívesen, ha még akad valami akkor arról PM-ben értesítelek.

Action köszönöm még egyszer a segítséget, tökéletesen működik.
Nem csak a két Logint csavarta össze, hanem új menükkel is gazdagította az e-107 menükészletét.

1.
Egy kisebb menü ahol közvetlen link a PhPBB Admin részhez, egy Edit Profil link, és egy PM message ami két részből áll ( New és Unread )

2.
New Forum Posts. Szerintem ezt nem kell magyarázni.  :)

Ha valaki szeretne hasonló dolgot végrehajtani, vagyis E-107-et összefűzni a PhPBB-vel akkor:

Idézetet írta: Action Dátum 2011 február 09, 06:59:39 DÉLUTÁN
Ha minden igaz, akkor ez kell neked:
http://www.diporgos.com/e107bb/

:)

És egy Manual:

http://acdc-nrw.de/e107_plugins/e107bb/readme.pdf


Üdv.: NevemSenki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Sziasztok.

Régebben olvastam egy Topic-ban, talán a Kérdez - Felelek vagy nem tudom.
Az is lehet hogy én kérdeztem.

Arról érdeklődtem hogy miként lehet megtudni a tárhelyen lévő fájlok darabszámát, a mappák számát, és a teljes foglalt területet.



Minap eszembe jutott, és gondoltam feltöltöm nektek.
Csak egy sima php fájl a egész.  :)

http://filebeam.com/b9c006f2220ad62c9685afeb675513b6
Utasítások az Archivumban.

Üdv.: NevemSenki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Egyedi betűkészlet Weboldaladra.

Igaz hogy nem valami nagy dolog, de biztosan van akinek hasznos lehet.

Mindenki ismeri ugye a Betűkészletfájlokat.  Általában egy *.ttf kiterjesztésű fájl. Ez a fájl határozza meg, hogy az általunk legépelt karakterek miként jelenjenek meg. Bármilyen alapú is legyen weboldalad, a formázása css-el van megoldva.

Rámegyünk egy konkrét példára:

Idézp{font-family:"Times New Roman", Times, serif;}

Ebben az esetben nincs szükségünk a *.ttf fájlra, mivel egy ismert és előre meghatározott betűtípusról van szó. ( Times New Roman ) De mi van akkor ha az általam használni kívánt betűtípus teljesen egyedi. Itt jön a képbe *.ttf fájl. Ahhoz hogy ezt használni tudjuk meg kell határozzunk egy újabb betűtípust, amit css-ben így tehetünk meg:

Idéz@font-face
{
font-family: oldalmenu-font;
src: url('MORPHEUS.TTF'),
     url('MORPHEUS.eot') format("opentype"); /* IE */;
}

oldalmenu-font -- Ide bármilyen tetszőleges név jöhet, kivéve olyan ami ékezetes karaktert tartalmaz.

MORPHEUS.TTF --
                           |-- Itt pedig a betűkészletfájlunk pontos elérési útját adjuk meg.
MORPHEUS.eot --


Ezen rövid sorok begépelése után már definiáltuk is az egyedi betűkészletünket. Meg is kell hívnunk valahogy ezt a betűkészletet.  Én ezt így tettem meg.

Idéz#menu a, #menu h2 {
font-family: oldalmenu-font;
font-size: 12px;
display: block;
border-width: 1px;
border-style: solid;
border-color: #ccc #888 #555 #bbb;
margin: 0;
padding: 2px 3px;
text-align: center;
}

Mivel az előző példában is " oldalmenu-font " szerepelt, így most itt is.  A többi összetevőt nem kel figyelembe venni, csak én így használom a gyakorlatban az új betűtípust. Ezzel készen is lennénk. Ez alkalmazható az egész <body></body> Tage-re, vagy csak egyes bekezdésekre, vagy esetleg csak főcímekre <h1></h1>. Ez már csakis rajtatok múlik.

Ezek a betűkészletfájlok sok helyen fellelhetőek, én ezt ajánlanám ténylegesen 1001.  ;)



Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Reconka

hasznaltam font facet, egy gond van, teljesen mashogy rendereli le egy egy bongeszo..


Jpg kepek szinhusegerol meg nem is beszeltem, volt olyan hogy ugyanaz a kek szin mashogy nezett ki chrome alatt mint ff, illetve ie alatt


En szemely szerint  Cufon-t hasznalom, (http://www.tutorial.hu/hogyan-hasznalj-barmilyen-betutipust-a-weben-cufon/)

Esetleg flash alapu siFR  ( http://www.weboldalkeszites.org/2010/04/30/sifr-egyedi-betutipus-weboldalunkon )

NevemSenki

Hát igen, sok probléma van még ezzel a dologgal. De ahogy én utánanéztem a legegyszerűbbnek, és aránylag működőképesnek a font-face tűnt. De a Cufón  sem elhanyagolható. Nagyon jól szemlélteti az általad belinkelt kép, azt a tényt, hogy ez nem egy egyszerű dolog. A felhasználók majdnem fele Firefoxot használ, és ott a font-face működik. Ezért döntöttem mellette. Most tegyük fel hogy valaki egy nem nagyon látogatott oldalt épít ( mint én is ), és az oldal pofozgatása nagyrészt a tanulás és próbálkozás csattere ( mint nálam ), akkor ez elég jó megoldás.
Ha egy komolyabb oldalt tervez az ember, akkor nem szabad figyelmen kívül hagyni EGY böngészőt sem.

Ezzel a kis leírással csak szemléltetni akartam hogy ilyet is lehet.
( Majd kiegészítés ként a Cufónt is megemlítem. )


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Ryan

#88
Idézetet írta: Action Dátum 2011 február 09, 06:59:39 DÉLUTÁN
Ha minden igaz, akkor ez kell neked:
http://www.diporgos.com/e107bb/

:)
Én ehelyett tudnék egy jobb megoldást ha ír egy oylan fgényt ami a bemenő adatokat elmenti nem csak a e107 user adatbázisába hanem a phpBBjébe is akkor megoldható yakorlatileg ezt bármeik forum sémra meg lehet oldani. Vagy CMS rendszernél.
A lényeg a CMS rendszernl meg kell keresni azt a fgt ami a regelést kezeli le majd oda irni egy fg.t aminek azok a paraméterei amik a reghez szükséges adatok majd ha ez megvan a fg. megnyitja a phpbb adatbázist éés a user db be bele irja ezeket.

Ez az egyik megoldás a másik megoldás ha a phpBB és az adott CMS rendszer a USerekre egy adatbázist használ iylenkor csinálsz egy uj DBét uj Táblával majd megkeresed a CMS rendszerben és a phpBB ben is a reg fg.ényt ha ez meg van átirod a fg.t h ne a saját hane ebbe az adatbázisba regeljen és a login fg.ényt valamint minden oylan fg.ényt át kell így irni ami használja a user adatbázist.

Szerintem az első megoldás rövidebb csak akkor ajánlatos letiltani a phpBBén a reget a másik egy hosszab megoldás de szerintem sokkal hatékonyabb  ;)

NevemSenki

QR Code Generator.

Kezd nagyon leterjedni ez a kódformátum. Hogy miről is van szó? Erről a képről már biztosan tudni fogja mindenki!

<-- NevemSenki

Ezek generálásához létezik sokféle program, ezekből hozok nektek egyet. PhP alapon generálja le a kódot, és még telepíteni sem kell. Csak annyi a dolgunk hogy felmásoljuk a tárhelyünkre egy tetszőleges mappába, majd megnyitjuk egy böngésző segítségével.
Természetesen az ékezetes betűket nem kezeli.
Megemlítenék egy telefontípust ami felismeri ezt a kódolást. Nokia N95
Sokoldalúan fel lehet használni, csak ötletekre vár. :)

Letöltés(218kb)

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal