VirtualBox és a hálózat

Indította $0undX, 2010 október 25, 11:21:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

$0undX

Sziasztok!

Egy ideje már virtuális gépen ügyködök ubuntun, és felmerült a kérdés hogy na most hogy is van ez? felraktam 1 apach-ot mondjuk ubuntun, ha az ottani firefox-ban felmegyek localhost -ra akkor szépen kijön minden ha meg visszaváltok windows-ra, akkor meg semmi, ugyan így van ez az összes többi hálózati tevékenységgel, a kérdés az hogyan tudnám a windows számára "láthatóvá" tenné a virtuális gép hálózati "dolgait". A gazda op rendszer: Windows 7 Ultimate 32 bit , A "vendég": Linux Ubuntu 10.04 (TLS) , A virtuális gép "program": Oracle VM Virtual Box legfrissebb verziója. Várom az ötleteket, köszi ;)


ident

Elvileg telepítéskor fel kéne tegye és hídba kéne kösse a hálókártya drivereket.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

NevemSenki

Idézetet írta: ident Dátum 2010 október 26, 01:20:36 DÉLELŐTT
Elvileg telepítéskor fel kéne tegye és hídba kéne kösse a hálókártya drivereket.

Elméletileg igen, csak nem tudom hogy a Windows 7 hogyan kezeli le ezt. Windows Xp Home Edition-on tökéletesen működik.

Üdv.: Senki

$0undX

#4
Ilyen lan k

ident

Hát őőő izééé

You can use a VM's "Settings" dialog in the VirtualBox graphical user interface. In the "Networking" category of the settings dialog, select "Internal Networking" from the drop-down list of networking modes. Now select the name of an existing internal network from the drop-down below or enter a new name into the entry field.

Mindent leír. Vagy command prompt.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Skyne

ha csak nem headless módban használod amire egy asztali winen elég kis esély van, akkor van annak beállítások menüje, ahogy ident is idézte, ha nagyon nem találod este irc és segítek...

$0undX

eddig:
"You can use a VM's "Settings" dialog in the VirtualBox graphical user interface. In the "Networking" category of the settings dialog" megvan de nincs semmi "Internal Networking" gomb, fül, stb... , cmd meg nem ismeri fel azt a parancsot amit az oldalon ír.


$0undX

Ne forgasd a szemed XD , idáig én is eljutottam, natra van állítva, a dolgok a képen fel vannak rakva, és még is láthatatlan :)

Skyne

#10
az kizárt dolog, nyomjál az ubuntu konzolba egy ifconfig-ot, nézdmeg az IP-jét, majd pingeld meg a wines gépről ^^ (win Control Panel\Network and Internet\Network Connections-be nézd meg még esetleg a virtuális hálókari dolgati)

szerk.: jah igen pont az a baj hogy NAT xD ha a helyi gépedről is el akarod érni akkor vagy bridge vagy host only

$0undX

skyne-al irc-en lerendeztünk, a bridge-elt kártyát ráállítottam a háló kártyámra (amiről a net jön) és így új gépként megjelent a hálózaton, és tökéletesen működik minden, ezer köszönet skyne! topic close  :D

Powered by EzPortal