Számítógép problémák, kérdések, tanácsok ! | NEM DÍSZ |

Indította Action, 2010 november 03, 03:17:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Roamer

Heló, sziasztok!
Olyan gondban lennék, hogy most vettem egy laptopot és szeretnék úgy próbálkozni fejlesztgetéssel, hogy a régi számítógépemet és a laptopot összekötném lan-ba és szervert illetve weblapot szeretnék próbálgatni szerkeszteni úgy, hogy a régi PC-men van fent a szerver is meg a weblap szerver is.
Első gondom az, hogy még soha életemben nem kötöttem össze két gépet lan-ba és nem tudom hogyan kell. Keresgettem a google-ban, de ott csak olyan leírásokat találtam, hogy mit jelent a lan.
A másik probléma, hogy nem tudom hogy egyáltalán lan-ba próbálkozzak-e, vagy inkább csináljam úgy, hogy public-ba teszem a webet is meg a játékszervert is és ahogy rendesen mintha bérelnék egy szervergépet úgy csinálnám.
Nem tudom melyik lenne a célszerűbb.
Mihamarabbi válaszotokat megköszönöm.
Üdv: Roamer
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Archangel

Legegyszerűbb: Xampp/wamp
http://www.apachefriends.org/en/xampp.html
http://www.wampserver.com/en/

Felrakod, és localhoston eléred a weblapod. Alli-In-One, tehát mysql, apache,php -t is tartalmaz.
Azért linkeltem kettőt, hátha valami közbejön a telepítésnél, de ha van rá lehetőséged akkor Xamppot használj.

Ha fejleszteni szeretnél, akkor ez a legegyszerűbb módszer, nem kell 2 gép. Ha viszont szervert szeretnél localhoston fejleszteni, akkor otthon összeraksz egy tetszőleges emut, és 127.0.0.1-en azt is eléred. Ha publikálni szertnéd, ahhoz találsz leírást itt a fórumon. Keresgess, ha nem találod, szólj :)

$0undX

Cső!
Hozzátenném hogy a lan local area networkot jelent és valamilyen hálózati eszközzel tudod összekötni a gépeket: router, hub, v switch , guglizz rá
beledugod a hálózati eszközbe a 2 gépet ethernet kábellel és kész, a router beállításaiból a kliens listából kihalászod a lan ip-t (192.168.1.100 -ehez hasonló de h 192.168al kezdődik az szinte biztos) , és a realmlistet is a lan ip-re írod na bb
$0undX

Rocsorayen

S0und, hozzáteszem össze lehet lan-ba kötni simán 2 gépet is :)

Roamer

"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Dkk


Lackó

#51
Sziasztok!Nem r

ScymeX

#52
Hali. Valakinek

Lackó

Hát nemtudom, nekem rég óta TP-LINK routerem van, olyan tipusú mint neked, és nekem a modemnél a "LINK" lámpa mindig világít csak 5 secenként 1 picit meg villan.A modemem pedig Motorola.

ScymeX

Idézetet írta: Lackó Dátum 2011 június 25, 07:11:56 DÉLUTÁN
Hát nemtudom, nekem rég óta TP-LINK routerem van, olyan tipusú mint neked, és nekem a modemnél a "LINK" lámpa mindig világít csak 5 secenként 1 picit meg villan.A modemem pedig Motorola.
A nem tudom kezdető hozzászólásokat hanyagoljuk..

$0undX

Nézd meg router státusz oldalon mit mond a kapcsolatról, ha nincs is kapcsolódva rendesen a modemhez akkor ne is várj netet, ha meg kapcsolódva van akkor érdekes a helyzet.

ScymeX

#56
Idézetet írta: $0undX Dátum 2011 június 25, 10:58:15 DÉLUTÁN
Nézd meg router státusz oldalon mit mond a kapcsolatról, ha nincs is kapcsolódva rendesen a modemhez akkor ne is várj netet, ha meg kapcsolódva van akkor érdekes a helyzet.

Igen, itt a gond, hogy csak néha csatlakozik (hülyén fog hangzani, de gondolom akkor mikor picit megvillan a WAN kapcsolat, akkor csatlakozik..  ;D)

Mikor csatlakozva van próbálom pingelni a google.hu-t, de semmi eredmény (nem a számítógépről, a routernek van egy ilyen funkciója). Net nincs.

(Ha nem lenne elképzelhető, hogy hogyan villog a router csinálok egy videót akár :D)

Szerk.: http://www.youtube.com/watch?v=ppgi4LzGzy4 Itt a link :D
A felső a router, az alsó a modem..
Ledek: router -> Power - Wan - 1 - 2 - 3 ...
         modem -> Power - Status - ADSL - Ethernet

$0undX

Igazából az a tény hogy a modemen villog és nem világít az ethernet azt jelenti hogy nincs rendben a router modem kapcsolat, és lehet ezért nem tud kapcsolódni a router sem, próbáld meg a modemből kimenő és routerbe bemenő ethernet kábel cseréjét. Ha nem segít akkor nézd végig jól vannak-e beállítva a routeren a kapcsolódási adatok valamint egyáltalán el jut-e odáig hogy kapcsolódva legyen?

ScymeX

Idézetet írta: $0undX Dátum 2011 június 26, 05:37:25 DÉLUTÁN
Igazából az a tény hogy a modemen villog és nem világít az ethernet azt jelenti hogy nincs rendben a router modem kapcsolat, és lehet ezért nem tud kapcsolódni a router sem, próbáld meg a modemből kimenő és routerbe bemenő ethernet kábel cseréjét. Ha nem segít akkor nézd végig jól vannak-e beállítva a routeren a kapcsolódási adatok valamint egyáltalán el jut-e odáig hogy kapcsolódva legyen?
Kábel csere nem segített (3 kábelt is kipróbáltam.)
Beállítások elvileg jók.
Az alatt mit értesz, hogy el jut-e odáig, hogy kapcsolódva legyen?:D Mit kellene megnéznem?:D

$0undX

start futtatás cmd:
ipconfig

alapértelmezett átjáró címet nézel
ott bejelentkezel
és lesz olyan hogy státusz oldal, és ott látod hogy tudott-e kapcsolódni a modemen keresztül, arra vagyunk kíváncsiak :)

Powered by EzPortal