Trinity core 3.3.5a Részletes leírás

Indította Hellzate, 2010 november 24, 01:30:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Hellzate

Szükséges programok

  * Visual C++ 2008 Express [Free Download] (Download and run vcsetup.exe) or Visual C++ 2010 Express [Free Download].
     Beware, Express editions do not support 64-bit compilation by default and making them do so is arduous at best.

   * MySQL server [Community Edition Download] (We recommend to use the most recent 5.1.x version. If you choose to use other version, do NOT download the Essentials package or compiling will not happen.
     Also in this case download the 32bit version if you have a 32bit compiler and the 64bit version if you have a 64bit compiler.)

   * .NET Framework 3.5 [Download] (you should already have it via your Windows updates)

   * SQLYog [Community Edition Download] or MySQL GUI Tools)

   * CMake 2.8.2 for Windows [Download]
   * OpenSSL 1.0.0b for Windows [Download-32bit] [Download-64bit]
     (Download the 32bit version if you have a 32bit compiler and the 64bit bit version if you have a 64bit compiler)


Innen letölthető mind

Az összeset töltsed le mert nem fog működni a Cmake.

Ha leszedted a programokat akkor tedd fel az összeset értelem szerűen semmi probléma nem lesz a felrakásával kivéve mysqlt kell beállítani azzal is kezdeném



Next re meny



standard configuration válaszd ki és next

Service name hagyd az alapon ami mysql és pipáld ki az alatta lévő kis kockát ha nincs lanch mysql server automatically és next

Utána jön a kód amit beírsz jegyezd meg mert az adatbázisnak is az lesz a jelszava és a configba is kelleni fog next és start. Ha error "0" ezt írja ki ctr alt del és nézd meg hogy nem fut mysql régebbi verziója vagy valami repackból a mysql.

Ha készen vagyunk akkor innen kell letölteni trinity core clientet amit majd cmakeval lefordítunk
http://code.google.com/p/trinitycore/downloads/list?can=1&q=
innen mindig a legújabbat le tudod tölteni.

Ha megvagy cmaket nyisd meg.


Itt ahova letöltötted előbb a clientet azt rakd felülre.



Most hozz létre egy mappát valamelyik meghajtódra pl C:\trinitycore
Ha kész cmakeba meny vissza és alulra töltsed be a létrehozott mappát



Utána configure kiválasztod visual studio 10 vagy ha 2008 verziód van visual studio 9
rámész finish.



Egy ilyen piros rész fog lenni újra menny rá configure és generate ki is léphetsz cmakeból
most meny ahova létrehoztad a mappád pl C:\trinitycore



Hozz létre egy mappát externals néven és töltsed le. http://code.google.com/p/trinitycore/downloads/detail?name=8722_openssl_libs.zip&can=2&q=
ezt csomagold ki és másold externals mappába a tartalmát.



Ha kész akkor nyisd meg TrinityCore fájlt visual c++ al.



Fent a realset válaszd ki.


Majd felül build---->Build solution.



Most várj addig még alul ezt írja.
========== Build: 16 succeeded, 0 failed, 0 up-to-date, 1 skipped ==========

Be is zárhatod ahol volt a trinitycore fájod visual c++ megnyitottad abba lett most egy olyan mappa hogy bin azon belül realse.


Ezt a 6 fájlt másold ki egy másik mappába pl c:\trinity

authserver.conf.dist
worldserver.conf.dist
a végéről töröld .dist t
szóval így nézzen ki authserver.conf
                          worldserver.conf

Lépj be SQLyog ba new felh név root jelszó pedig amit megadtál mysql telepítésnél.
Most lépj be ahova letöltötted még a Trinitycore b10480 for 335a t C:\tc2\Trinitycore b10480 for 335a-t,
Azon belül \sql\base -t importáld úgy hogy sql yog ba jobb egérgomb bal fehér részre create database.

Ezt 3 x csináld meg és ezeket a neveket add neki.
auth
characters
world

Ha megvannak akkor jobb egérgomb amit létrehoztál import restore from sql dump és authoz  auth_database importolod characters hez characters_database -t
world höz meg le kell szedni.
http://code.google.com/p/trinitydb/downloads/detail?name=TDB_335.11.35.1_10413.rar&can=2&q=
kibontod és ezt importálod a world höz.

Oké ha megvagyunk akkor most jön a map tools szedd le.
http://code.google.com/p/trinitycore/downloads/list
Másold a tartalmát world of warcraft mappádba és indíthatod makevmaps3_simple -t várd meg még teljesen kész lesz egy olyan mappa most bent vmaps még hagyd ott most indíthatod  mapextractor 3.3.5a.
Ez létrehoz egy map dbc mappát most másold ezeket map dbc vmaps a trinity mappába ahol van az auth szerver ha kész most jöhet a configolás.

Trinity mappádon belül authserver.conf megnyitod jegyzettömbe
és átírod ezt a részt.

127.0.0.1;3306;trinity;trinity;auth"
LoginDatabase.WorkerThreads = 1

Az első trinity helyére root  ot irsz második helyére meg amit megadtál jelszót.

127.0.0.1;3306;root;mysql jelszavad;auth"
LoginDatabase.WorkerThreads = 1

Most jön a worldserver ott is.

127.0.0.1;3306;trinity;trinity;auth"
WorldDatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;trinity;trinity;world"
CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;trinity;trinity;characters"

Erre

127.0.0.1;3306;root;mysql jelszavad;auth"
WorldDatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;mysql jelszavad;world"
CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;mysql jelszavad;characters"


Indíthatod worldservert és az auth servert,
ha betölt worldserver és accountot akarsz csinálni azt írod be.
account create felh név jelszó
igy néz ki pl
account create janika 1234

admin rankod legyen account set gmlevel acc neved 3 1
Az egyes is kell 3 után mert az a realmot jelöli az nélkül nem lesz jó pl
account set gmlevel janika 3 1
és kész a szerver már csak realmodat átírod 127.0.0.1 re vagy localhost ra és játszhatsz.

Jó játékot:)




Valamelyik nap kiegészítem publikálásal is.










Vanir

Jó a leírás, de a helyesírási hibákra ügyelj. Ment az IQ.  ;)

Dkk

Szervergépen minek játék ?? Meg nem ártana felrakni az R2-es javítást.

Skyne

#3
Idézetet írta: Dkk Dátum 2010 november 25, 08:05:05 DÉLELŐTT
Szervergépen minek játék ?? Meg nem ártana felrakni az R2-es javítást.

1. mert nem akarja ftpzni a mapokat pl.
2. R2es javítás nincs, winsrvr 2008 és 2008R2 két külön oprendszer
3. 2008R2 csak 64bitesben létezik már, ha neki 32bites procija van mert pl ez egy otthoni kis szerver vagy vbox vagy sima vps, akkor mégis hogy rakja fel? :)

(no offense)

Nem akarom szétszemetelni a topicot úgyhogy ide írom:

#4: ez egy tutorial, senki nem mondta hogy az itt összerakott szerverét Hellzate üzemeltetni is fogja...

az otthoni szervergép egyéb célokra (pl fájlszerver, AD szerver stb stb) simán lehet hasznos...

Dkk

Én nem gondolkodom már házi szerverben bocsánat. Házi szerver üzemeltetőkről meg van a magam véleménye. 

Raven

Ha tapasztalatot szeretnél,és érteni is valami a szerver buheráláshoz, akkor a házi szerver erre a legalkalmasabb. Állandó több száz játékos kiszolgálására már egy komolyabb hosting kell. 

Hellzate

#6
Igen jó tipp volt nem szerver üzemeltetésre használom csak itt tesztelgetek hogy ne a win 7 legyen tele programmal mert alapba is sokat zabál főleg ha rajt lenne mind ami szerver készítéshez kell :D A másik meg hogyan teszteltem volna hogy tudok csatlakozni a szerveremhez :D

Hellzate

#7
Ki emelem a fontosabb részeket majd még rendbe teszem szépen :D

dark89

sziasztok!
Ezt az emut használhatom win7-en?? vagy win xp??

Hellzate

Igen teszteltem windows 7 x64 is csak akkor a fordításnál visual c++ 10 x64 válaszd :P ha 32 bites akkor használhatod a leírás szerint

dark89

Köszi!
Most kezdtem bele h valahogy elindítom a tc de elakadtam sajnos:( eléggé analfabéta vagyok XD
szóval mikor cmake-el mikor lekéne fordítani: http://kepfeltoltes.hu/view/101124/764049958asd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg én nem ezt az írást kapom:)
hanem C:/tc2 -> és ennyi nem kapom meg trinitycore b10480 for 335a.
valamilyen lépés sztem kimaradt vagy valami h nem ismeri fel.
PLS HElp!

dark89

Jah igen és ha elkezdeném csinálni akkor hibát ír ki:(
error in configuration process, project files may be invalid
szóval lehet valamit nagyon elrontok:(

Roamer

Én tegnap csináltam meg teljesen ugyanezt és nekem tökéletesen lefutott és működik is.
A cmake-nél azért nem azt kapod az első rublikába, mert az az a hely, ahol van a makelni kívánt állomány.
Amit letöltöttél core klinset ( http://code.google.com/p/trinitycore/downloads/list?can=1&q= ), azt kicsomagolod, tegyük fel c:/tc2/Trinitycore b10480 for 335a mappába és akkor az lesz ott, ha azt indítod el.
Az alatta lévő rublikába pedig azt a helyet add meg, ahova szeretnéd makerelni a core kliensed.
Nem tudom, hogy miért írta ki a hibát, de próbáld meg szerintem még egyszer, mert hibátlanul el lehet készíteni vele az emut, ha lépésről lépésre megcsinálsz mindent. :)
Remélem valamennyit tudtam segíteni :)
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

dark89

Sziasztok!
Sikerült össze raknom és nagyon jól működik, kösz a leírást!
Trinitycore2 revision nincs ilyen leírás 3.3.5-re?? ;D

Lackó

#14

Powered by EzPortal