Kliens oldali módosítások ( Leírások / Info / Tutorial )

Indította NevemSenki, 2012 június 15, 08:36:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Kicsit elkalandoztam a Terület Editálás terén....

Tökéletesen tudom szerkeszteni az ADT-ket, a rajtuk lévő M2 és WMO objecteket.

Most már készíthetőek lesznek teljesen új kontinensek, amik teljesen egyedeik lehetnek, és csak a képzeletünk szabhat neki határt.

Kép:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Szóval akkor most már megoldott az emulator ( TC ), a wow.exe buildszám átírás, a launcher.exe irányított letöltése, a területek szerkesztése ( adt, wmo, m2 ), adderrel új kontinensek, Ki tudjuk ütni az xml és lua ellenőrzést a wow.exe-ből (12340 build ), ezáltal új fajokat tehetünk be, és teljesen egyedire szabhatjuk a kinézete ( Login, characterselect ), Beépített addonokat tudunk hozzáadni, talentfák szerkesztése stb...

Jöhet egy új kieg a wowhoz?

Üdv.: Seki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!


Raisen

#33
Lehet tudok majd egy kicsit segíteni az egyszerűbb terület alkotásodon illetve "Képzelet szab határon". Láthatatlanba elég nehéz megmondanom de van egy fájl cataclysmbe amit ha áthúzol wotlk-ba és átírod a dx támogatást 10.0 is fogja támogatni ezzel 1 gond van hogy a játék elemei 9 re épülnek és nem lesz semmivel se szebb ha csak nem használsz egy programot amiben modellezték a wow elemeit "Utána keresek valahol youtuben már láttam" lényege röviden megalkotsz 3dsmax ba egy tárgyat ki mented 3ds-be majd betöltöd  abba a programba amiben a wow modelleket tervezték illetve támogatja a szétbontott patch fájlokat oda betöltöd majd amit használsz editort lepakolod vele ill nem tudom hogy dbc be is kell valamit basztatni a szerver részen mert nem volt elég türelmem végig csinálni. Ha idáig eljutottál és egyedit szeretnél megvalósíthatod hogy saját kinézetű fajok legyenek illetve spellek vagy akár milyen object a mapon illetve saját textúrázás.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

NevemSenki

#34
Köszönöm Raisen, a későbbiekben biztosan igénybe fogom venni.

Elkészült a tökéletes buildszám szerinti letöltés. Attól függ hogy milyen buildal üzemel a  wow-od, ahhoz mérten adhatsz ki rá frissítéseket.

Ebben az esetben

12340
12341
12342

Buildszámokkal üzemel. Mind a 3 patch-ben más és más zene van, ezt látni fogjátok. Van valami **** hibám, ami tegnap még nem volt, valamiért megnyitja a Chrome-ot a launcher..... ne kérdezzétek, öcsi még nem érte haza és így nem tudom hogy az ő hibája-e vagy az enyém. De tuti nem a launcher csinálja, mert másik gépen nincs ilyen baj.
Látni lehet majd, hogy túl gyors a letöltés, és nem tudja igazából betölteni a Launchert, főleg így hogy most 1 GB ramom van.

Videó
Macarena - Los del Rio

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Üdv. Kicsit elakadtam.
A letöltés már tökéletes, de a telepítés még nem. Most kérném egy olyan ember segítségét, aki lát a sorok között, vagy legalább egy ötlettel elő tud állni, ami mondjuk kézenfekvő indok, vagy esetleg megoldás lehet.

Blizzard updater. cmd és lst fájlokon alapul az egész telepítés. a cmd verziószámot néz, az lst-k leírják hogy mit és hova másolgasson. 2 db updater exe van.
Az egyik a külső Blizzard Updater.exe
A másik pedig a hozzá kapcsolód MPQ-ban kapott helyet ( Blizzard Updater.exe )

Megoldottam azt, hogy elkezdje telepíteni azt amit én akarok, de valamilyen oknál fogva mégsem teszi. Nem a Buildszám a hiba, mert akkor el sem kezdené. Valami más lehet a gond, erre kéne rájönni.
Az updater mellett található egy wow-final.mpq, ebben vannak benne a különböző alkotórészek. Kidobáltam az lst fájlokból mindent, átírtam a verziószámot, az ezáltal feleslegessé vált marhaságokat is kistörörtem.
De mégsem telepíti fel, hanem kidob corupted data-val, és a wow-final.mpq-ra hivatkozik.
Gondolok itt arra, hogy valami visszaellenőrzés van az exe-ben, és az a baj.
Mint például a wow.exe-ben is volt, amit ki kell lőni belőle ha átalakított xml és lua fájlokkal akarjuk futtatni a játékot.
Ha ez a dolog kulcsa, akkor azt egyedül nem fogom megtalálni.

Be vannak linkelve a az Updater-ek, letölthetőek, várom az ötleteket.

Ennyi kéne, a tökéletesen frissíthető, magyar kiegészítőig, a többi már megoldható.

Off..

Előre is köszönöm a segítségeteket, úgy érzem hogy olyat alkotok ezzel, amit még más nem nagyon csinált.
És ezt mind ennek a fórumnak köszönhetem. Még mikor először idekeveredtem, nem gondoltam volna, hogy valaha meg fogom érteni mindazt ami itt le van írva, főleg azt nem hogy egyszer majd én is hasznosan hozzá tudok szólni valamihez. És amit pedig végképp nem gondoltam volna, hogy valaha ennyire belemegyek ebbe az egészbe.
Ami a legjobb ebben , hogy örömmel csinálom, itt tudok görcsölni órákat, és mikor este lefekszek aludni, boldogan fekszek le, mert azt csináltam, amit igazából szeretek. Végre Hunti is megérkezett, és úgy néz ki, hogy még sokáig meglesz a fórum.


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Rocsorayen

Segítenék szívesen, de sajnos nekem eléggé nehéz ez, amin te dolgozol :( Biztos hogy van valami visszaellenőrzés, amit meg kellene találni :(

OFF:Igen, sokak örömére már Hunti is visszatért, beszéltem vele. A fórum kezd újra felállni két lábra, és végre felpezsdülni az élet. Amint valaki megkapja a rang emelést, szerintem jól fog vele bánni, és elősegíti a fórum felélesztését. :)

Raisen

Közben jött még 1 ötlet a launcher megvalósításhoz méghozzá Visual Studio segítségével és egy ingyenes webszolgáltatóval.
Visual Basic felületet most nem részletezném csomó tutorial fent van youtuben, a lényeg létrehozol egy ablakot tetszésed szerint ki alakítod belső részére nyitsz egy web browsert amihez hozzá rakod a weboldal címét ahova feltöltöd az infókat létre hozol egy gombot be programozod tetszésed szerint amit launch néven nevezel el végredmény ->
Megnyitják az adott exe-t betölt az ablak középen a weblapod cím nélkül és jobb oldalt lesz egy launch gomb ami letölti az adott patch fájlt marha jól néz ki az információkat úgy jeleníti meg középen ahogy a webedet alakítod illetve azt a patch fájlt szedi le amit be raksz a gombra már csak azt kellene megoldani hogy a win ne kérdezzen rá amikor felül ír egy fájlt a wowba :)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

NevemSenki

De én nem minden update-nél szeretnék egy új patch-x.mpq-t csinálni, hanem 2 db-ot csinálni, egy a data mappában, ami regió szerint mind1 dolgokat tartalmaz, a másik pedig régiójelzés szerint kapná meg.
Szóval 1 db mpq a data-ban
és 2 db mpq az enUS-ben.

Egyszerre mindent nem tudok megcsinálni, ezért részenként jönnek majd ki a frissítések, és ezekbe az MPQ-kba akarom frissíteni a fájlokat, esetleg törölni, vagy hozzáadni. Most akkor ezt a progit amit te mondasz, úgy kéne megírni, hogy meg tudja nyitni az MPQ-kat, abban mászkálni, majd variálni a dolgokat.
Nekem ez bonyolultabb, ezért is választottam azt, hogy inkább a Blizzard Updater-t variálom meg, mert abban már alapból benne van ez az egész.

Ha ez nem sikerül belátható időn belül ( a Blizzard Updater-es dolog ) akkor áttérek a te ötletedre, és megpróbálom azt kivitelezni.
Sok dologra kell itt gondolni, a Base-xxXX.mpq-kra, a backup-xxXX.mpq-kra. Ugye működjön a Reapir.exe, ma és még ott az esMX is...

Nagyon köszönöm azt hogy próbálsz segíteni, és dőlnek az ötletek. Örülök hogy itt vagy és próbálsz segíteni!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Raisen

#39
Leszedem újra a visual studiot meg a PS-t és megpróbálok egy alap elképzelést össze dobni :D

Alap elképzelés
Egy txt ből olvasó amit érzékel az updater és jelzi az adott felhasználónak hogy régi az adott patch és szükséges a frissítés.
Live információ ablak ahol tud egyéb újdonságokról
Indító felület.
Ugrás a webre.
Online játékosok <- Nincs szerverem nem akarom újra a normál felhasználású oprendszerem mindennel leterhelni ezt lehet ki hagyom.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

NevemSenki

Ez nagyon jól hangzik. Még azt megoldhatnád, hogy meg tudja nyitni az archívumokat, és a megfelelő archivumba ( MPQ ) dobja be a megfelelő állományokat. Vagy ez már sokkal nehezebb?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Raisen

#41
Megoldom majd még nem jött le a photoshop kell regelnem egyik webhostnál ftp re felkel pakolnom a cuccokat itt egy nagyon nagyon alap verzió semmi extra csak egy web megjelenítő (egérgörgővel tudsz scrollozni persze majd méretre szabom az infokat ahonnét lekéri) Indítás gomb wow.exe <- ezt indítja el kisbetűkkel írtam be az egészet nem tudom aszem eredeti wownál WoW.exe :D updaterhez telepítő csík meg egy updater gomb aminek semmi haszna mert még nincs ftp-m majd regelek ahogy írtam.
Tényleg kb 3 perces tákolmány csak hogy lásd kb milyen lenne.

Alap letoltes

jelszo: wowemuf


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

NevemSenki

Nagyon ígéretes, köszi Raisen!
Még egy dolgot kéne kivitelezni, hogy p2p alapon is működjön az update-.ek letöltése.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Reconka

Grat NevemSenki

remelem  kozzeteszel meg nehany videot, screenshoot-ot a projektrol
erdekes figyelni az egeszet


NevemSenki

Egy screen-el tudnák szolgálni. Launcher, tökéletes letöltéssel, telepítés indítással. realmlist.wtf-ből olvassa a [ set patchlist xyz ] opciót.

Egy alap kép, nem sokat vacakoltam vele, a progress_bar sehol sincsen, a beépülő webes képek sem.
Nagyon sokat kell dolgoznom, teljesen kivagyok. De ahogy tudom csinálgatom!


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal