Kliens oldali módosítások ( Leírások / Info / Tutorial )

Indította NevemSenki, 2012 június 15, 08:36:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

World Of Warcraft, Update megoldás, részlet.

Amíg nincsen időm foglalkozni a dologgal, megosztom az alapokat.
Ha valaki érez magában indítatást, és elég kitartást, az próbálgathatja tovább.

Szóval....

Ide van leglavírozva, hogy miként lehet megváltoztatni azt a Build számot, amit a Kliens küld a szervernek.

Most leírom hogy hogyan működnek a letöltések.

A Launcher.exe a realmlist.wtf fájlból olvassa a realm elérési címét, és a patchlist-et.
Normál esetben ez így néz ki:

Idézset realmlist us.logon.worldofwarcraft.com
set patchlist enUS.patch.battle.net
set realmlistbn ""
set portal us

A realm az egy külön strófa, az most minket nem érdekel. Minket a Patchlist érdekel.
Próbaképpen jó lenne egy wamp és localhost-on ( 127.0.0.1 ) próbálgatjuk a dolgokat.

Ha fent van a wamp, akkor a www mappában létrehozzuk egy update mappát. Az Update mappában létrehozunk egy PatchSequenceFile.txt fájlt, aminek a tartalma a következő legyen:

Idéz[WoW]
CurrentBuild=12343
12340=wow-patch-12340.mpq
12341=wow-patch-12341.mpq
12342=wow-patch-12342.mpq

Na most, amint látjuk, 3 féle build szám van, amihez tartozik 3 féle MPQ. Ezek az MPQ fájlok az update mappában kaptak helyet. Ha akarjuk, és a set patchlist-het 127.0.0.1-et írtunk, akkor most a 12340-es build-hoz le is kapja a frissítést a launcher. Igen ám, de ha nem változtatunk a számon, akkor csak 1x lesz frissíthető a dolog.
Hex editorral megnyitjuk a wow.exe-t, majd megkeressük a 007576C0 sort, és abban a 34 30 számozást megváltoztatjuk pont úgy mint ahogy a wow.exe-nél tettük korábban ( 16 bit ), nem magyarázom el, tessék megnézni.

Ha ezt 12341-re változtatjuk, akkor ugye a hozzá tartozó MPQ-t tölti le. És így tovább. Folyamatos frissítés.

Off.:

Kicsit áttértem gondolatokban a telepítőre, ami tejesen magyar lesz, huHu mappát fog tartalmazni, és a locale neve is változik locale-huHu.MPQ-ra. :) Egy teljesen új telepítőt sokkal könyebb csinálni, mint egy updater-t.
Összehozom az egyedi telepítőt, ami egyenlőre csak Win-en lesz elérhető. Utána ráhasalok az updater-re is, vagy megoldom a Blizzissel, vagy írok egy újat. Előtte kicsi C# tanulás, és majd utána.


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Újra itt... sok a meló, de nem merült feledésbe semmi, remélem.

Na szóval, a wow adatbázisát alkotó tömörített fájlok ( MPQ ) egymásra épülnek.
Például a patch.mpq-ban lévő fájokat, lecseréli a patch-2.mpq-ban lévő fájlok, de csak abban az esetben ha azonos a mappastruktúra, és a fájl neve.
Ettől azért a patch.mpq-ban a fájl megmarad, de a játék a patch-2.mpq-ban lévő fájlt fogja betölteni.
Magyarul, sok a szemét.

A wow terjedelme már így is nagy, főként a sok szemét miatt. Ha én még ezt megtoldom az általam készített patch-el ( ami még csak egy Outland nagyságú területet, és 2 várost takar, és 2 fajt ) már az is 1 Gb felett van.

Arra gondoltam, hogy csinálok egy telepítőt, ami kitörli a feleslegessé vált fájlokat, egy új MPQ-ba beteszi az általam kreált dolgokat, majd megváltoztatja a régiót huHu-ra.
Így a wow terjedelme 2 GB-al lecsökkenne, levonva az én patch-emet, akkor 1 GB-al.
A teljes felpatch-elés olyan 3,4 Gb körül lenne, és így a wow terjedelme csak olyan 1 GB-al nőne.

Mi a véleményetek erről a megoldásról?


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Az első város alapja. Most ráengedem a Noggit-ot, és a fantáziámat.... meglátjuk mi lesz belőle. :)


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Szokásomhoz híven megint elkanyarodtam.
HUhu kliens...
Magyar kliens, Magyaroknak!

Itt ott elég furi a kép, ez a Cam studio nem a barátom.......
http://youtu.be/j21mVI1tqPY

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Szilárd

Ezzel egy nagy probléma van, mégpedig az, hogy nem tartozik hozzá VMAP, ami sok esetben rossz lehet.
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

NevemSenki

Elv, ha újra kicsomagolom, akkor tartozik. Ahogy néztem, elv beolvassa kicsomagoláskor teljesen patch-5.MPQ-ig a dolgokat. Vagy tévednék? Mert régen így volt.....

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Szilárd

Ha ez így van, akkor viszont remélem sikerül kihozni a projektből minél többet, sőt a VMAP-tól elfüggetlenítve is. :)
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Sunny

A vmap kiszedegetős cuccos ( parasztosan elnevezve :D ) az MPQ-kból csomagolja ki az adatokat.
TEHÁT igen benne lesz amikor kicsomagoltatod újra! :)

NevemSenki

Én is remélem hogy menni fog. Annyira összetett az egész, ha elkezdek valamit ( én általában nem írok le semmit, a zenegépem fullos kivitelezése is a fejemben van ) de ennél a dolognál, egyszerűen nem tudom megoldni hogy fejben tartsam a dolgokat. Annyi minden függ össze.....
Mikor leülök ezzel a mondattal kezdve: " Na most nekiállok "
Vagy 20 perc, mire összeszedem a dolgokat, átgondolom, megnyitom ami kell.... lazán eltelik 1 - 1,5 óra, hogy részben kivitelezzem amit akarok....
Haladok, szépen lassan. Nem beszélve arról, hogy az egész internet tele van hülyeségekkel. Kezdve a wowdev wikije is. Néha akkora marhaságok vannak odaírva.... a programok fele szar, próbálgatni őket....
Szépen lassan. Amikor már a wow eltűnik ( az eredeti ) majd én berobbanok ezzel a project-el, laza 5 év. :D

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Bejelentkező zene + más háttér + más gombok?

http://youtu.be/tBDIqPgJJ78

A CamStudio még mindig nem a barátom.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Na most adok egy nagy fegyvert a kezetekbe!
Tökéletesen megoldottam az Update-lést 3.3.5a-ra.
Marad az eredeti Launcher, az eredeti wow.exe, minden, a User-nek csak annyit kell a relamba még pluszba írni, hogy:

Idézset patchlis xyz

Ha private szervered van, tökéletesen tudod frissíteni a Kliens-t is, a szerverrel együtt.
Tökéletesen letölti, és bepakolja a dolgokat. Cseréli a wow.exe-t ( a régit az újra, biztonsági kérdések nélkül ).
Ezt csak akkor osztom meg, ha van legalább 5 ember, akit ez érdekel. Amennyiben nem kapok legalább 5 hozzászólást, vagy jobb lenne annál több, akkor felejtsük el. Mert én ezt a reggelt tagoknak szeretném átadni, azoknak akik segítettek nekem is. Nem pedig a " 16... 18 vendégnek ", akik nézik az oldalt.

Várom a hozzászólásokat.


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Szilárd

Talán a biztonsági kérdések nélküli részt lehetne azért úgy, hogy dumpolja a régit, hogy mondjuk átnevezi Wow.exe.bak-ra, vagy hashtag-et rak a Wow.exe elé. (#Wow.exe) De egyébként engem érdekel a dolog. :)
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

zerus

Grat NevemSenki!

Ez használható és működő képes eredeti patch-ekhez vagy csak egyedi készítésű patchekhez?
Ha az előbbi akkor engem is érdekelne, megkönnyítené a dolgunkat.

Előre is köszi!

ui.: Miért nem lehet + adni? :(

Powered by EzPortal