Zóna módosítások

Indította Zolee, 2012 július 09, 09:03:28 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Zolee

Sziasztok!

Láttam, hogy egy pár ember már érdeklődött afelől, hogy miként lehet egy Zónát, közös területté tenni, mondjuk ahol nincs megengedett PVP.
Nos, én keresgéltem és találtam rá módot, amit most megosztok veletek. :)

1. lépés:

Szükségünk lesz egy DBC Editorra, amit itt tölthettek le: DBC Editor

2. lépés:
Miután letöltöttük, indítsuk el és menjünk a File -> Open opcióra és nyissuk meg az AreaTable.dbc-t.
A fájlt, amit meg kell nyitnunk a szerverünk dbc nevű mappájában találhatjuk meg.

3. lépés:
Játékban a .gps parancs segítségével, nézzük meg a Zone ID-t (ott, ahol a zónát szeretnénk módosítani).
A DBC Editorban, a Zone ID alapján, meglehet keresni azt a területet, amelyre szükségünk van.

4. lépés:
Majd DBC Editorban, annyi a dolgunk, hogy az adott területnek a 4.-ik oszlopát módosítjuk (neve: field4).

Az alábbiakkal módosíthatjuk:


  • 19496 - Nincs megengedett PVP és a Duel is tiltva van.
  • 19456 - Ha szeretnéd, hogy a Duel a megengedett legyen.
  • 17536 - Szabad PVP, mindenki számára.

5. lépés:
Most már csak annyi a dolgunk, hogy mentjük a módosított fájlt és újraindítjuk szerverünket.

Remélem hasznotokra fog válni. :)

Valószínűleg már nem fog működni ezzel a módszerrel, mert azóta történtek változások. Akinek most nem működik az nézzen utána az interneten, szerintem valahol fellelhet egy frissebb és jobb megoldást.

Dark

Szia ez mind szép és jó de ha azt szeretném hogy 1 zone  mondok 1 példát
Zone : 440 ( Tanaris ) ne lehessen például mountot használni azt hogy lehet megcsinálni ? vagy kapjanak Zone spell-t pl zone buffot ?  erre is tudnál nekem példát mondani nagyon meg köszönném :)

Zolee

Hát sajnos, annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, ezt is megkerestem az interneten és leírtam saját szavaimmal, érthetőbben. :)

EroniX

A mountot én egy onspellcastban oldanám meg. Ha az adott zonában van ne engedje elkasztolni a spellt..
Azuregos Delta Force

Sunny

Én arra lennék kíváncsi ( amit meg is fogok keresni amint hazaérek ) hogy van-e olyan ID field4-hez ami FFA PVP-t engedélyezné? :)

Zolee

Idéz17536 - Szabad PVP, mindenki számára.

Tudtommal ez az, amit már leírtam. Ha nem, tévedtem.

Sentence

#6
Core szinten minden megoldható, zone script, vagy ami mégjobb, db-ben a disable tábla. Kicsit macerás rájönni mi hogy, de utána tökéletesen használható. (DBC edit illegális, inkább core editet használjon aki zonát akar módosítani)

Mod.:
Player.cpp
void Player::UpdateArea(uint32 newArea)

    // previously this was in UpdateZone (but after UpdateArea) so nothing will break
    pvpInfo.inNoPvPArea = false;
    if ((area && area->IsSanctuary()) || area->ID == 4821 || area->ID == 4824)    // in sanctuary
    {
        SetByteFlag(UNIT_FIELD_BYTES_2, 1, UNIT_BYTE2_FLAG_SANCTUARY);
        pvpInfo.inNoPvPArea = true;
        CombatStopWithPets();
    }
    else
        RemoveByteFlag(UNIT_FIELD_BYTES_2, 1, UNIT_BYTE2_FLAG_SANCTUARY);

"area->ID == 4821 || area->ID == 4824" a lényeg, ha ebben a két areaban vagy, nincs pvp, sanctuary.
Ezen az elven megoldható a nomount is (mondjuk inside flaggel).

NevemSenki

Kicsomagolni is illegális, és a vip is illegális, sőt ez az egész is. Ez az " Illegális " duma kiakaszt.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Sentence

Elég rég foglalkozom vele, egyedül a dbc edit illegális, a kicsomagolás nem. De Magyarországon nem igen tudnak belekötni másba.
A VIP teljesen legális ha lekönyveled a bevételed, mivel nem a játszhatóságért hanem a te szolgáltatásaidért fizetnek.

De ebbe ne menjünk bele, nem erről szól a topic. :)

Powered by EzPortal