Élet, Dimenzió, Lét, időugrás. Vélemények+ Kérdések.

Indította Raisen, 2012 november 22, 08:13:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Raisen

Régen volt egy ilyen témám újra elkezdtem vele foglalkozni nektek mi a véleményetek a dimenziokról az életről és a lét kialakulásáról.

Tehettek fel nyugodtan kérdéseket is hátha tudok rá válaszolni amit a tudósok sem tudnak.
Rövid válasz egyből erre, hogy miért.
Az ember minél többet gondolkodik és tud adott dolgokról attól számítja ki amit tudni szeretne ez jóvalta bonyolultabb mint ha egy új dologtól kezdenéd minden féle számítások nélkül + valaki minél okosabb annál jobban elfelejt józanul egyszerű megoldásokat alkalmazni.

:)
Pár új feltevésemet majd le is írom csak érthetően szeretném körbe írni mert én tudom mire gondolok vele de lehet másoknak nem lesz tiszta mert nem gondolkodtak ezen soha.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

NevemSenki

#1
Dimenziók.....
Erről mondanák pár szót, ami az én meglátásom. Nem tudom hogy itt konkrétan a dimenzió melyik jelentésére gondoltál... de én mondanák valamit.
3 dimenzió... igen... ezt ismerjük a legjobban....
Ha van 3, akkor feltételezhető hogy van 2 és 4 is.
Másik szál: Alapul venném azt, hogy egy dimenzió fenntartásához energia kell, emberi mértékben kifejezhetetlenül nagy energia.
Ha abban a gondolatmenetben maradunk, hogy a 3 dimenziót anyagok építik fel, amik szintúgy 3 dimenziós anyagok ( amiből a legtöbb van például a H, de sorolhatnám stb...). Ezeknek felezési idejük van....
A legjobb tudásom szerint a nap H-ből áll, ahol egy fúzió által He alakul, ami eszméletlen nagy energia felszabadulással jár. Vehetnénk itt sorra az anyagokat, de amiből a legtöbb van, és ami a periódusos rendszerünk ( hangsúlyozom a Mi periódusos rendszerünk ) első eleme. Nem mennék itt messzire, egy +n töltésű proton és egy - töltésű elektron egymásra hatása ( kölcsönhatása ) miatt létezhet, maradhat a 3. dimenzióban. De mint tudjuk, egy Hidrogénbomba begyújtásához egy atombomba szükséges, ez is mutatja hogy ki is ez az elem.
( Más meglátás szerint miattuk 3 dimenziós az általunk ismert univerzum. )
Visszatérve kicsit a 3 dimenzióra.  Én az elején úgy kezdtem hogy ahol mi létezünk és vagyunk, az 3 dimenziós. Pedig nem, mert az idő is itt van, ami ugye az anyagok, atomok, részecskék, néha csak szabad töltéshordozók, de valamilyen mozgás eredménye képen érzékelhető. Ha mondjuk mindent lehűtenénk az általunk ismert univerzumban az abszolút 0 vagy kicsivel az alá, akkor megszűnne az anyagmozgás, vagyis a definíció miszerint W = F * s csődöt mondana. Mert pontosan hogy az s lenne kilőve az egyenletből, nem lenne elmozdulás, ezért nem lenne munka. ( Hangsúlyozom, az általunk ismert univerzumkép szerint! )
Másik szálat indítok... Kicsit nézzük az ellentéteket. Én most gépezek, áramot fogyasztok, ahol az elektronok ( ne menjünk bele a technikai és a fizikai áramirány taglalásába ) amik negatív töltésűek, próbálnak kisülni, és én ezt használom arra, hogy munkát végeztessek velük. Különböző égetett chip-eken, epromokon engedem át őket, tranzisztorokkal szabályzom hogy merre és mikor mehetnek, vagy éppen hogy merre ne menjenek.
Ezt az egy tulajdonságot, a vonzást használom ki, mindabban a bonyolult rendszerben, amit mi számítógépnek hívunk. Ezt használom ha felkapcsolom a villanyt, emiatt láthatunk villámot, ezért működik az iránytűnk... stb....
Ha ezt vesszük figyelembe, és kicsit egyszerűsítünk, akkor ellentétekként definiáljuk őket. + ; -
Ha feltételezzük azt, hogy a minket körülvevő anyagnak is van ellentéte, akkor felállíthatunk egy gondolatmenetet. Miszerint az anyag, és az anyag ellentéte kioldja egymást.
( Ezt megfogalmazták a Discavery-n is, ott antianyagnak hívták, amivel én nem értek egyet, de nem megyek bele. )
Ha csak a villámot vesszük alapul, akkor a felhőben keletkezett - töltés, bizonyos erősséget elérve, kicsap a földbe, vagy éppen a kisebb töltöttségű felhőbe. Az anyagok nem vésznek el csak átalakulnak.
Ezt már megfogalmazták: Az anyag nem vész el hanem átalakul.
Azzal hogy mi létezünk, és nem lépünk reakcióba a környezetünkkel, erre 2 magyarázat létezik.
Az egyik az az, hogy túlságosan nagy energia kellene ahhoz, hogy mi reakcióba lépjünk bármivel is.
( Mint például a hidrogén bomba mechanizmusa. )
A másik pedig az, hogy mi már egy átalakult anyag vagyunk, olyanok, mint egy például lemerült elem. ( kicsit erős példa, de a lemerült elem, ami tökig le van merülve [ ami lehetetlen ] nem képes már világításra bírni az izzót.
( A mi alatt, minket mint a 4. dimenzióba tartozó univerzumot értem. )
Mivel az elején feltételeztük, hogy nem csak 4 létezik ( amit akkor 3-nak írtam ) hanem létezik 1 - 2 - 3 -  * - 5 - 6, akkor még hozzáragadva azt is, hogy egy dimenzió fennmaradásához energia kell, akkor fel lehet állítani egy elég érdekes, de akár valahol igaznak is mondható gondolatmenetet.
Miszerint azt alapul véve hogy mi már egy lemerült elemek vagyunk, akkor kicsit visszaugorva az időben, mi egy erős töltésű felhő lehettünk. Ami ugye kisült, a kisüléskor órási energia szabadulhatott el.
Mint mindennek a fennmaradásához egy pengeélen táncoló egyensúly kell.
Mivel feltételeztük, hogy létezhet akár 1 dimenzió is, és 2 is és 3 is, akkor jogosan tehetnénk fel a kérdést, hogy mi miért nem ott vagyunk. Mondjuk például 2. dimenzióban.
Ezen gondolatmenet alapján, csak egy megoldás lehet, valami átdobott minket ide, ebbe a dimenzióba.
De mi? Az az óriási nagy energiakisülés, ami a villámokkal dús esőfelhőből, egy lemerült elemet csinált.
Mivel az energia óriási volt, kifejezhetetlen, így nem maradhatott meg 1 dimenzióban, mert az egy dimenzió fenntartásához nem kell sok energia, ha mondjuk mellé nézzük például 2. dimenzió energiafelvételét. Így, az óriási energia révén, született egy új, az elsőnél 2x bonyolultabb felépítésű 2. dimenzió, majd az energia nem nagyon fogyott, mert az 1., még mindig nem igényelt sokkal kevesebb energiát mint a 2. Ezért született meg a 3, majd a 4, majd az 5... és még ki tudja mennyi. De ugye az energia fogyott, mert minél nagyobb volt a dimenzió szám, annál több energia kellet a fenntartásához, és az energia elfogyott.
Ha egy térnek, nincs elég energiája önmaga fenntartásához, összeomlik.
De viszont itt nem egy elkülönített pohár vizekről van szó, amiből ha egyet kiiszok, a többi megmarad.
Mint az elején is, a kezdetektől, egymásból alakultak ki, épültek fel, és ez a kapcsolat a mai napig is fennáll.
Innen jön a feltételezés, beszélünk mi fekete lyukakról, amik ugye teret görbítenek, időt torzítanak, kifejezhetetlenül sűrűek, és mindent beszívnak ami csak a közelükbe ér, és a gravitációjuk óriási ami ugye mindezt okozza. Hogy lehetséges ez?
Több dimenzió, nagyobb tér, kevesebb dimenzió, kisebb tér. ha vesszük ugyan azon anyagmennyiséget, de viszont két különböző dimenzióban, a sűrűség változik. A kisebb dimenziószámú sűrűbb lesz, mint a nagyobb dimenziószámú. A fekete lyuk az én véleményem szerint pont erre hivatott, hogy a kapcsolat megmaradhasson, és a nálánál kisebb dimenziókba, átáramoltassa az energiát, ami jelen esetben, a mi dimenziónkban fényt, teret és anyagot jelent. Így biztosított az alattunk lévő 3. dimenzió fennmaradása, és egy állandóan életben maradó kapcsolat.
Ez hasonlít a felezési időhöz. minél hátrább van egy anyag a periódusos ( hangsúlyozom a mi rendszerünk szerint ) annál kevesebb van belőle a földön, és annál gyorsabban alakul át. Sokat már csak előállítani lehet.

Logikus lehet? Szerintem az. Azzal hogy meg vagyunk ragadva Fizika és Matek téren, és már szarakodunk a gyorsítóval, és a grafit alapú dolgokkal, attól a megoldás nem mindig a tudomány jelen állására építhető.
Más az, hogy dolgokat megtanulunk, mert az úgy van és ha le akarsz érettségizni, akkor már pedig E = mc2 csak éppen a tudás nem ebben rejlik. Mert ott kéne a dolgokat elkezdeni, hogy vonatkoztassunk el a már tanult dolgoktól, és nézzük meg,

Mi lenne ha........

És a kulcs ez, nem pedig a lexikális tudás.

( Nehéz ezt így leírni, lehet néhol nem lesz összefüggő a dolog, de megpróbáltam a gondolataimat, minek ezen kis iromány még az 1%-át sem teszi ki, leírni, úgy hogy talán érthető is legyen. )

Ez az én gondolatmenetem volt, nem tudom Raisen te mit gondoltál dimenziók alatt, vagy hogy mire is menne ki ez a Topic, de ha rosszul értettem, akkor már törlöm is a hozzászólást, és csendben maradok.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Raisen

Teljesen jól gondoltad ne töröld. Dimenzió felépítését és a többi létezését illetve cáfolását :)
Jelenleg az idő ugrás visszafordításon gondolkozok, hogy miért lehetetlen illetve lehetséges és megvan a válasz  pár percet igénybe fog venni, hogy érthető legyen. +1 Szép leírás mindent értettem.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Raisen

#3
Jövőből vissza mostani jelenbe. Amit ismerünk van Múlt jelen jövő viszont nem tudjuk, hogy ezek egy síkon működnek illetve előre betervezettek. Lehetséges "HA" több sík egy időben együtt működik tehát mi nem csak itt vagyunk hanem több síkon és együtt élünk a múlttal jövővel itt jön a példa ha ez igaz és még mi meg nem halunk találnak fel időgépet megtudhatjuk egyszerűen. Kigondolod, hogy vissza fogsz jönni a múltba ha feltalálnak egy időgépet majd Fogsz egy papírt rá írod pl Helló 24. 8 óra le ülsz ha senki nem lesz rajtad kívül akkor nem lesz időgép még meg nem halsz. Itt jön az a tényező, hogy elvileg saját magad nem láthatod majd ha nem multi síkon élünk mivel a múlt elmúlik szó szó szoros értelmében akkor ott nem lesz senki illetve valami más térbe kerülsz mivel ha ismerőseid is x idősek a jelenbe és vissza mész akkor elvileg nem létezett az a fiatal éned hanem az idős kicsit sok de valahogy meg lehet érteni ha működne ez az idő utazás biztos hogy jöttek már volna vissza és könnyen ki szúrták volna őket pappírok nélkül :D <- Bukás

itt jön az én elméletem miért nem lehet majd múltba menni illetve, hogyan lehet időt megállítani.


Fény <- Azt hitték ez a leggyorsabb anyag és ha túl lépi valami akkor idő vissza fele fog menni --- tévedés. Miért ? Mi találtuk ki emberek hogy a fény a leggyorsabban terjedő anyag és ha azt valami túl lépi mert ahoz mértek mindent akkor csoda történik. Tavaly vagy tavaly előtt már nem tudom találtak egy anyagot ami gyorsabb a fénynél o.O

Kell egy kis dimenziómról alkotott vélemény, hogy megértsük mi lehet a fekete lyuk ezt még tudosok sem számították ki de nekem van ötletem illetve ez után jön az idős cucc.

Ha fogunk egy zacskót és tegyük fel él bent egy lény ami hasonló intelligenciával rendelkezik mint mi és alkot egy x sebességű anyagot amit kilő és nem történik semmi azt állítja nem létezik más tér mivel nem tud ennél gyorsabb anyagot és abban a tudatban vannak ez a leggyorsabb namost ha én külső ként átszúrok rajt nem kell nagy erővel egy tűt akkor átszakítom a zacskót és a benne lévő emberke egy lyukat fog látni amin szivárog át (zacskó esetén levegő) és ezt természeti csodának nézi. De mi tudjuk, hogy nincs más a háttérben mint hogy kell egy adott erőhatás a zacskóra, hogy kilyukadjon ezt most hívjuk a gyors megértéséért szakító szilárdságnak.

Most, hogy megvagyunk ezzel jöhet az idő utazás nem lehetségessé tevő oka ezt jól szemlélteti majd a fentebb említett zacskó elméletem.

Az idő megállításához nem kell más mint sebesség vagy elegendő erővel rendelkező lökés hullám. Az űrt nem levegő veszi körül de ugyan az mint a zacskós esetnél hogy ő azt nem tudja mi, mi meg nem tudjuk miből áll a fekete anyag. Kisérleteztünk ezzel azzal de semmi előre haladás. Először is meg kellene tudni mekkora ennek az anyagnak a szakító szilárdsága mind gyorsaságban mint energiában mérve miért is fontos? nem mind1 hogy mekkora anyagot lövünk x célpontra és milyen gyorsan. Idő megállítás szemlétetve majd az elmélete jön.
Egy pappírt ledobunk ha elég gyors valamivel utána indulnánk ami a fénysebességnél gyorsabb akkor le lassulna az idő de csak az adott járművünkbe mert ekkora energia nem kihívás az univerzumnak. Teljes idő megállítás a fekete anyag szakadó szilárdság pereme , ha ezt megtudnánk és elérnénk ekkora sebességet és a pontból b pontba felgyorsulnánk megállna az idő tehát kint rendesen menne de a járműben lévő hatások miatt megállna kb olyan mint repülővel az U trükközés ott is kis ideig anti gravitáció így elérhető. Miért fontos ez megint ? ,mert a múltba menéshez gyorsabb anyag kell mint az adott peremi x sebesség ezzel mi a gond ? Mint a zacskóval ha a szakító szilárdságot elérjük kilyukad ahogy a fekete anyag is szerintem így lehet fekete lyukat létrehozni vagy elég robbanó energiával aminek akkora a lökés hulláma, hogy a fekete anyag tehát a tér idő szétszakad ami egy másik oldalra átlöki az anyagot. Fekete lyuk utazás megint csak lehetetlen mert a másik oldal ahova ki vezet a lyuk még nagyobb és több energia kell a létrehozásához ezért nem fogjuk soha de soha össze kötni a tér időt kedvünk szerint ekkora energiát el se lehet képzelni emberi agyal. Még egy atom reaktor is igen veszélyes ami energiát termel és több ezer ember figyeli és néha ott is becsúszik nem számított dolog nézd csernobil ez a porszem töredéke egy fekete lyuk energiájának mégis mekkora pusztítást csinált. Addig nem jutottunk el hogy a villámot felfogjuk és hasznosítsuk ahogy az is töredéke ezeknek a dolgoknak mégis hogyan tudnának egy fekete lyukat fentartani főleg hogy rengeteg energia kell neki le egyszerüsítve mint autónál kb évente felfalna több naprendszert ha meg akkorára megnő és nem tudják vissza fordítani az egész univerzum elveszik valószinüleg így keletkezett a milyenk is elpusztult és felemésztett mindent egy fekete lyuk és átlökte a mi dimenzionkba ahol atom robbanás szerűen kilövelte majd össze húzodott ez a lyuk egyiken be másikon ki vissza már nem megy semmi.

Röviden ennyi lett volna lehet többször is át kell olvasni majd feltagolom csak most gyorsan leírtam :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

NevemSenki

Erre én adtam egy +-t, mert ez egy jó gondolat. És ha maradunk a leírt gondolatmenetnél, akkor a feltételezések teljesen helytállóak lehetnek.
De mi van abban az esetben, ha nincs anyag?
Ha nincs anyag, akkor nincs tér, ha nincs tér, tehát nincs anyagmozgás. Ebből következik hogy nem telik az idő.

Lelassul, de mihez képest? A körülötte lévő térben jelenlevő időhöz viszonyítva.
De mi van abban az esetben ha nincs tér.
Az én gondolataimat folytatva, a teret energia építi fel, és anyagok alkotják, akkor látok ( igaz csekély  ) esélyt, hogy ezt felborítsuk.
Mint ahogy láthattuk a fekete lyukat, mindegy hogy az adott objektum mekkora, magába szívja, és annak vagy valahol ki kell mennie, vagy át kell alakulnia. De amit itt inkább figyelembe veszek, az a tér görbítése.
Mi, mint univerzum, bizonyos idő alatt bizonyos távot teszünk meg. Ebből számoljuk a gyorsaságot.
Az utat pedig, az a tér adja meg, amiben létezünk. Egy nap alatt, teljesen körbefordul a föld a saját tengelye körül. És ez nálunk egy napot jelent. Innen jönnek az évek, és amilyen hülye neveket adtak neki anno stb....
Mindent, az időt is, bizonyos térben lévő anyag mozgásához viszonyítottunk. vagyis elkezdtünk egységes időintervallumú időközöket felvenni ( miközben telt az idő ) és ahhoz társítottunk elmozdulásokat.
De elmozdulás, csak térben lehetséges. Legyen az akár 1, vagy akár 4 vagy 6 dimenzióban, de viszont csak térben.
Mi van abban az esetben, ha nincs tér?
Ha nincs tér, nincs mihez mérni az elmozdulást. Ezért megszűnik a távolság, és ezzel együtt lehetetlen lesz az idő definiálása. Azt feltételezhetnénk, hogy megáll az idő.
A dolog megoldó kulcsa, valahol a fekete lyuk körül lesz. A fekete lyuk, amit tudunk róla, nagyon kicsike, de mégis belefér akár egy gázóriás, vagy egy egész naprendszer. Mint tudjuk ( gondoljuk ) a fekete lyuknak nagy gravitációs ereje van, és görbíti a fényt és a teret. Az, hogy hogy képes erre, nem nagyon érdekes.
De viszont az érdekes az az, hogy görbíti. Ha lehet görbíteni a teret, akkor lehet érdekesen is görbíteni.
A fekete lyuk az én véleményem szerint nem elhajlítja a fényt, hanem a teret hajlítja el amiben a fény közlekedik.  Így máris kicsit más a dolog. Ha a tér valahol tömörül, akkor feltételezhető, hogy valahol ritkul is.
ha ritkulhat a tér, akkor ott az idő vagy gyorsul, vagy lassul ( ezt nem tudtam még átgondolni ) de valahogy befolyásolja.
Az idő az én véleményem szerint sem fordítható vissza, csak lelassítható egy mezőben. Mivel lehetetlen kipróbálni, de mi lenne ha egy szondát a fekete lyuk felé engednénk?
Az én véleményem szerint, az ő ideje kegyetlenül lelassulna, a sűrűbb vagy épp a ritkább térben. Lehet hogy nálunk 1000 év telne el, mire a szondából visszatérne a jele, amire 987 éve várják a választ.
Így a jövőbe utazhatnánk.
Ha kivitelezhető lenne az, hogy ne hasson ránk a tömegvonzás ( gravitáció ) akkor ez pofon egyszerű lenne.
Beállítanánk egy gépet, beküldenénk a lehető legközelebb a lyukhoz, majd automatizálva váratnánk vele 2 percet, és akkor elindulna a föld felé. Lehet mire ő ideérne a föld 1000x kerülné meg a napot, de tudnánk hogy sikerült.
Ez pontosan az ellentéte a te példádnak, mindketten a sebességben látjuk a megoldást, vagy épp a nem megoldást. Én az időt lelassítanám, de csak abban a kis szondában, vagyis a szonda körüli térben lassulna csak az idő a mienkhez képest.

Egyezik a gondolatmenetünk erről a dologról, és visszamenni, szerintem sem lehetséges, csak abban az esetben, ha képesek lennénk elhagyni a teret. Mert akkor addig gyorsulhatnánk, ameddig csak szeretnénk, és egy idő után ami szerintem sokkal gyorsabb a fénynél, visszafele telne az idő.

A tér elhagyását nem úgy értem, hogy mi az egész kabinban téren kívül lennénk, hanem úgy, hogy generálnánk magunk köré egy teret, amivel fenntartanánk a mi 4 dimenziónkat, és azon tér körül szüntetnénk meg a teret. A kapcsolatot, ami a két teret összeköti. Csak hát ezt az energiát nem lehetséges biztosítani, mert az én elméletem szerint, még a dimenzióknak sem sikerült.

Jól belementünk ebben az egészbe, örültem hogy leírhattam pár gondolatot, és annak is, hogy olvashattam hasonlókat. Én arra bíztatok mindenkit, hogy írja le az ő saját véleményét a témában, jó végigolvasni más ember gondolatmenetét.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Raisen

#5
Igen igen hasonló a gondolat menet csak ahogy mondtam ha elérjük az adott sebességet ami nem a fény mivel van gyorsabb anyag amit találtak nem jutunk előrébb mert nem tudjuk mekkora az a sebesség ami a határ. Saját magukat hazudtolják meg a tudósok mivel van váltó szám minden hol a fény az egy sebesség mértékegység ahogy a km/h régen azt mondták ez a mértékegység a teteje majd jött a fény akkor elvileg 10 fény évnyire amik vannak lehetne saját mértékegysége mivel találtak gyorsabb anyagot mondjuk legyen 1 black material :D ezáltal a fény 10x jelentené sebességileg, mivel ez az anyag nem generál fekete lyukat még mindig nem feszegeti a határ sebességet amitől a tér idő szétmosódna tehát ezzel sem tudjuk menyivel tudnánk lassítani az időd a teljes megállás pedig a fekete lyuk keletkezési energiából lehetne kiszámolni csak az a bökkenő, hogy ott szétomlik minden nincs tér idő ezért nem tudnánk még megmérni sem főleg hogy naprendszereket emészt meg könnyedén egy szondával mi lenne ? A másik része, hogy a keletkezett anyag egyántalán nem biztos, hogy olyan gyors rezgés számú mint amiből ki alakult igaz van a mondás az energia nem vész el csak átalakul de itt nem biztos tegyük fel ha az időt megállítjuk akkor semmi nem történik és az energia nem fog átalakulni semmivé mert ha megáll az idő akkor nem mozog semilyen atom a megállt időben azt nem tudom, hogy hogyan oldanák meg a levegő ellátást ha megáll az idő mert kiszakadunk a térből nincs  erő átvitel nélkül mozgás és a levegő sem tudna áromolni ha nem segítünk rá a szervezet is atomokból épül fel kitudja milyen károkat okozna.

Minél jobban bele merülünk és egy oldalt nézünk annál jobban elfelejtünk multi racionálisan gondolkodni pl most ez az elméletem mellett ki állok de lehet a fekete lyuk semilyen tényező csak egy természeti normális dolog mint a hurrikán valamilyen energiák miatt ki alakul egy körforgás és szépen felszedi magát minél több mindent elpusztít majd szétesik egyik pillanatról a másikra ha nem tud több mindent megenni és nincs több tápláló anyaga ezis egy feltevés és bukott az elméletem.

2 válasz van

Vagy tényleg egy olyan anyag a fekete lyuk amit a mi dimenziónk nem tud elviselni és kiszakad vagy simán természeti katasztófa miatt alakul ki és mindent felaprít darabokra és egyántalán nincs másik oldala csak ilyen messziről a szét zúzott bolygók porait már nem tudjuk felvételre kapni.

Több dimenziót viszont igazolja pár dolog amiről nem beszélnek nagyon az pedig a villám amikor valahogy sikerül a térben meggörbülnie és gömb villám alakul ki az a gömb villám nem egyedül van hanem van egy iker testvére valahol több beszámoló is hallható arról, hogy a gömbvillám szétoszlik és víz ömlik ki belőle esetleg kő darabok stb. Ez a dimenzió magyarázat jó rá 2d tér be átnyomsz egy rudat akkor csak a 2d ben lévők egy kört látnak mivel nincs mélysége a dolgoknak állítólag a gömb villám 40 km távlatba mérhető anyagokat bocsájt ki amit nem látunk ezért feltételezzük hogy létezik negyedik dimenzió és mivel mi ezen a síkon élünk illetve erre épül a szervezetünk nem érzékeljük a többi dimenziót szem is az agyban állítja össze ezeket a dolgokat tehát a szem nem az eredeti megjelítést adja főleg hogy fordított képet ad le és az agy meg is fordítja értelmezhetőre nekünk. Ezért van az a mondásom attól, hogy nem látod még létezhet <- Ugyanis még nincs cáfolva és nem reális dolognak számít attól még létezhet ugyan annyi az esélye ha nem látjuk van vagy nincs ott a levegő ha nem tudtuk volna megállapítani akkor azt mondanánk semmi nem vesz minket körül.  :)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Sunny

Ha jól tudom már feltaláltak 1 anyagot amivel már kisebb tárgyakat be tudnak borítani ( burkot alkotni köré ) és egy nagyobb energiával meglőve eltüntetik a tárgyat ( vagy a múltba, vagy a jövőbe, bárhova tűnhet ) de a lényeg hogy el tudják tüntetni úgy hogy nem marad a helyén 1 atom sem.

+ időutazás:

van pár érdekes tényező a történelemben amin igencsak el lehet gondolkozni hogy vajon időutazó volt-e az a személy...
pld.:  Jeanne d Arc - 16 év körüli nő  olyan elmével és taktikai tudással ami a mai katonaságot is lepipálja? :)) kicsit érdekes..
nézzük a tényeket:
- 16 évesen analfabétaként ( parasztlány volt - nem volt akkor még iskola ) minden tipusu hadosztályt vezényelni tudott, tudta hogy hova kell lőnie az ostromgépeknek, hogy mikor fognak összedőlni a falak.
- egyből tudott lovagolni amikor a többi paraszt még jóformán élni sem tudott és jó ha néha néha LÁTOTT lovat.
- TÚLÉLT EGY 20 MÉTERES ZUHANÁST a beaurevoiri toronyból !!!!
- A női egyenjogúság a XIX. század 2. felében alakulgatott ÉS A KÖZÉPKORBAN MÁR 1 NŐ VEZETTE AZ EGÉSZ HADSEREGET? :)))  - Soha nem volt köze egyetlen egy nőnek sem a hatalomhoz egészen addig..
- miután elégették és szenté avatták dokumentumok maradtak fent (  pld. házassági okmány )

És ami a legfontosabb az öngyilkos küldetésével megváltoztatta az egész történelem menetét :)

NevemSenki

Érdekes, ennek megpróbálok utána nézni mihelyt időm engedi. Ténylegesen nagyon érdekes ez a téma, örülök hogy ezt megosztottad velünk!

ÜdV.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Sunny

JUT ESZEMBE!!!!

Már sikeresen megtörtént az első teleportálás is ! :)

egyenlőre "csak" fényrészecskéket tudtak teleportálni, de úgy hiszem hogy kezdetnek nem rossz :)

http://news.discovery.com/tech/teleport-light-experiment-110418.html

dbence


Sunny

Gyerekek én komolyan megijedtem :|

körülbelül 2 hete nagyon komolyan utánaolvastam jehanne d'arc-nak ( a valószínüleg időutazó női harcvezérnek a középkorban ).
ez még okés
DE HOGY MA VALAKI EGY CD-T BEDOB A POSTALÁDÁMBA AMIRE AZ VAN ÍRVA HOGY " Jehanne "!!!

először nem tudtam elolvasni, gondoltam a hugomnak küldte valaki, gondoltam megnézem mégis mi lehet rajta...

7z - file ( tömörítés ) a neve " ÜZENET - MESSAGE - COMMISSION "

na mondom már valami furcsa...  kitömörítettem jó gyerekhez híven, és mi van benne?  800 Megányi anyag Jehanne d'arc -ról ..
1 éve végeztem el a gimit, szóval nem küldhette nekem senki hogy segítsen a tanulásomban.. 

linkelem is: Linkeltem

Raisen



▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Powered by EzPortal