Trinity core 3.3.5a szerver készítés (Részletesen_2012)

Indította Raisen, 2012 december 27, 05:24:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zsolesz78

#15
Na újratettem mindent, mivel 64bites win7em van igy mindneből 64bitest tettem viszont Cmakeböl nincs 64bites.

http://kepfeltoltes.hu/view/121231/cmake3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a hibaüzenet fogad mikor probálom cmaket!!

Valaki valami mególdást tud esetleg?

Am. Most nézem hogy amd64ben keres mikor nekem intel procim van!

Raisen

Azokat töltsed le amiket a leírásban megadtam én ugyan ezeket raktam fel direkt azért így készítettem, hogy ugyan azokkal dolgozzunk együtt. Itt kívánnék mindenkinek Boldog új évet ! (С Новым Годом !)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

zsolesz78

Köszi, de közben K3enNy-vel megoldottuk a problémát.

Valószínüleg Win gondom lesz mert mint a linkelt képen is látszik a cmake a VS mappában, amdx86 mappában keresi a VS fájlját nekem meg közben intel rendszerem van.

Ez ugy lehetséges hogy anno mikor lecseréltem pár alkatrészt (proci, lap ,ram) nem tettem újra wint.

Bocsi de én voltam a tökfilkó!!

reinstall után ha nem megy akkor újra jelentkezem :D

Tomika


Raisen

#19
Nem de mindjárt írok egy kb egy soros programot ami egy mappából ki olvassa az összes sql-t és összerakja egy fájlba.


Update:

Tessék
letöltés

Jelszó: infobarkacs

Sqlfajlok mappába berakod az összes sql-t és elindítod a Update_Egyesito_Programot ez összerakja mellé egy sql fájlba aminek dbupdate.sql lesz a neve.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

zsolesz78

esetlek ha lehet valaki segítsen hogyan tudom publikálni a szervert

Köszi

Raisen

#21
Router nélküli hálózatod van akkor az auth-ban realmlist és ott be írod az ip címed mented és kész. Router esetén pedig ki kell engedni a portokat majd ugyan az az eljárás mint a router nélküli hálózatban. Ebből nem csinálok leírást mert ahány router kb annyi kezelő felület és csak a kérdések jönnének nem jó miért nem jó nincs ilyen menü pont stb. Inkább googleba írd be a router márkád és mellé port forwarding. Mielőtt jönne a kérdés, hogyan lépek be a router kezelő felületére avagy milyen portokat kell kiengedni inkább ne akarjon publikálni. Tök egyértelműen lépésről lépésre le írtam a szerverkészítést képekkel illusztrálva teljesen szerver előkészületek programok nélkül a gépen. Itt sem értem, ha követed a leírást és a letöltési linkeket akkor, hogy a francba nem lehet jó. Akinek nem 32 bites rendszere van és azért nem jó ne is álljon neki szerverezni, ha ezt a problémát nem tudja megoldani. Logikusan be írnám googleba a program névét és a rendszert + download pl xampp nem indul akkor google.hu xampp 64 bit download. <- (Egy kis off de muszáj.) Erre 6 évesen max rá kell jönni a kisebb kockába nem tudod belenyomni a nagyobbat a nagyobba bele tudod nyomni a kisebbet. Szóval a legtöbb program is ilyen 32 bitesre nem tudod felnyomni a 64 bitest viszont a 64 bitesbe a 32 bitest fel tudod. Ilyen hiba amúgy sem szokott lenni általában, ha mindenből a 64 bites rendszere 32 bitest raksz mivel teljes kompatibilitást élvez, ha megnézed még külön mappa is van a 32 bites cuccoknak, de ha mégis fellépne valami hiba akkor olvass vissza ebben a hszben.

(Zsolesz csak az eleje szól neked (Routeres rész) a többi a kezdő szervereseknek) :)

LAST OFF.
Ami elromolhat az el is romlik !
Nincs olyan ember aki nem hibázott volna, de ha életképes akkor megpróbálja a hibáit kiküszöbölni egyedül. Informatika területén is így van csak helyetted a program gondolkozik ebben az esetben ha valamit elszúrsz ő ki írja mit rontottál vagy mi nem tetszik neki ezáltal ha nem is tudod értelmezni a hibát legalább megvan az oka amire a goggle tökéletes, hogy megnézd. Segítséget kérni nem szégyen viszont minden kis apróságért szerintem sok és idő pazarlás. Még megkérdezel valamit pl, hol  lehet ezt módosítani vagy milyen értékeket lehet be írni erre a google 10 mp max megadja a választ te inkább valakit vársz aki be linkeli ugyan azt amit a google 1-5 találatig kidob. Próbáljuk meg használni a kereső által nyújtott lehetőségeket ill webfordító programokat aztán kérdezni írásban. Beszélgetésben másabb ilyet közölni mert könnyebben el lehet magyarázni + a másik fél kérdésére egyből tudunk válaszolni. Írásban másabb akár napok is eltelhetnek egy kérdés válasz között ezért, ha lehet kevesebb kérdés miatt használjuk már a googlet vagy egy egy fórum kereső motorját. Köszönöm.

Update:
(Általános értelemben írtam mondjuk az elmúlt pár hónap kérdéseit nem csak a core témában (Legtöbb értelmetlen kérdést az adatbázis részlegen találtam.).)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

zsolesz78


EroniX

Azuregos Delta Force

Tomika

#24
Köszönöm! :) Megy a szerverem!

zsolesz78

Hali!

Újra én :D. gondolom már elegetek van belőlem.

Google a brátom aranyköpéssel vágtam bele a hogyan publikáljam saját szerveremet.
Elég sok oldalt átböngésztem és videót megnéztem de sehogy nem jön össze a dolog.
Pl. ha jól értelmeztem Xampp csak localhost vagyis nem publikus mysql szerver.
tehát akárhol átírhatom én az elérést sehogy sem fog csatlakozni.

pl: http://kepfeltoltes.hu/view/130102/authszerver_www.kepfeltoltes.hu_.jpg.

tudom hogy béna vagyok vagy talán értetlen de segítene valaki érthetően elmagyarázni mit nem csinálok jól?

Action

#26
Kereső a barátod! :)

http://infobarkacs.hu/index.php/topic,8933.msg78652.html#msg78652

Itt egy témába vágó leírás! :)

Használd egészséggel.

Illetve, bár a cikk régi, itt is vannak okosságok:
http://www.mmotop.org/trinitycore-guides/2401-how-make-trinity-core-server-online.html
A WORD elszáll, az írás megmarad.

zsolesz78

Köszi szépen de közben rájöttem :D . Kicsit lassu volt de leesett!
megy a szeró szépen és müködik is sok minden tetszik . Ezzel egy darabig elleszek mig ki nem adnak valami Lich King szintü kieget.

Köszönöm még egyszer!

Nobody

Nekem van egy kis problemam  :( beimportaltam a db be az osszes leirt sqlt(create_mysql.sql,auth_database.sql,characters_database.sql,TDB_full_335.49_2012_09_16.sql-t) de mikor probalom importalni az updates/world ben levo sql fileokat(Update_Egyesito_Program.bat progival) ezt irja ki a HeidiSQL "SQL  Error (1054) Unknown column "ErrorType" in "field list"...(Sqlyog-al is csinaltam az is errort kap...de en a HeidiSQL-t jobban szeretem vagy csak mar megszoktam)...ha pedig csinalok "ErrorType" columnt (mediumint8-at) akkor beimportalja azomban a worldserver.exe inditasakor bejon hogy "Your database structure is not up to date. Please make sure you've executed all queries in the sql/updates folders."...ami akkor is bejott mikor meg nem importaltam be a world be az updates/world-ben levo sql fileokat....bocs hogy hosszu voltam csak a felreertes es a sok re elkerulese erdekeben volt   :P

Nobody

Most probalnam uj OS on es meghalt az TDB_full_335.49_2012_09_16.rar link  :(

Powered by EzPortal