Alcatel - One Touch 995: ROOT

Indította Action, 2013 január 02, 11:44:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Action

A következő cikkben leírom nektek, hogy hogyan kell az Alcatel OT 995-ös telefont a lehető legegyszerűbben rootolni.

Mi az a rootolás?
Alap esetben, a saját telefonunkban vendégek vagyunk. A rootolás során lényegében adminisztrációs jogot osztunk ki, saját magunknak.

Fontos nekem a rootolás?
Ez mindig egyénfüggő. Annak aki alap felhasználó és kimerül a telefonhasználat pár funkcióban, annak nem kell. Fontos, hogy a rootolás nem mindig két kattintás ezért, előtte mindig kérdezz inkább!

Elveszik a garancia a rootolással?
Igen, sajnos elveszik!

Konkrétan mire használják a felhasználók a rootolást?
Minden szolgáltató, már egy alap ROMMAL adja ki a kezéből a telefont. Ez általában teli van olyan felesleges programokkal, amiket egy egyszerű, főleg magyar felhasználó, meg sem nyit! Viszont nem is lehet őket törölni, hisz rendszergazdai jogosultság kell hozzá.
Sok olyan alkalmazás van, amiket bár a telefon maga használ, mégis felesleges és nehéz törölni.
Ennek a megoldására, már nagyon sok főzött romot készítettek, egyszerű programozók, felhasználók. Ezeknek az a lényegük, hogy készítenek egy romot a legelejéről, minden felesleges program nélkül!
Ergo, sokkal több memóriád marad és ezáltal sokkal gyorsabb lesz a telefonod!

A következő leírásban én az Alcatel One Touch 995-öt, annak is még a GBD firmware-el ellátott verzióját (2.3.6) fogom nektek rootolni, legalábbis elmagyarázni a menetet:

1. Töltsük le a következő fájlt:
http://www.mediafire.com/?6dloaixc31oggn2

2. A ZIP fájl tartalmát tömörítsük ki, egy számunkra tetszőleges helyre.

3. Fontos, hogy a telefonon az USB Hibaelhárítás legyen bekapcsolva!
(Beállítások -> Alkalmazások ->  Fejlesztés -> USB Hibaelhárítás: pipa)

4. A telefont csatlakoztassuk a számítógéphez. Kiírja, hogy "USB csatlakoztatva"
Kattintsunk a "Kapcsolás" gombra!

5. A kitömörített mappából indítsuk el a SuperOneClick.exe-t.
Windows 7 alatt érdemes rendszergazdaként megnyitnunk!

6. Donate Later!

7. A megnyitott program ablakában, a jobb felső sarokban, a legördülő menüből válasszuk a következőt: "alapwn"


8. Kattintsunk a ROOT gombra!
Ha mindent jól csináltunk, a telefonunk pár percen belül rootolt állapotba kerül és rendszergazdai jogosultságunk lesz!

Ellenőrzés:
Nyissuk meg a menüt és keressünk egy olyan programot, hogy Superuser.
Ha van, akkor sikerült a rootolás!

Későbbiek folyamán, a következő HSZ-ben ajánlok egy jó, általam is használt ROM-ot és leírom a telepítését!
Várom a kérdéseket! :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Szilárd

Az alcapwn exploiton és a ROM telepítésen kívül ezt a rootolást a többi készülék esetében is lehet alkalmazni, igaz?
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Action

Igen.

Ez a OneClick nagyon sok telefonhoz jó.
Kimondottan ez, amit én a linken túl adok (mint letöltés), az Alcatel OT-995-höz készült, de az interneten barangolva már majdnem mindegyik telefonhoz van rootolási leírás.
Ha gondolod írd le milyen telefonod van és keresek neked. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Szilárd

Egészen pontosan tabletem van, amire próbáltam régebben szoftvert találni, de nagyon sok helyen olvastam, hogy a P510E HTC Flyer tabletek rootolása nem lehetséges, ha a Boot menüjében valami mezőnél azt írja, hogy off, nem emlékszem már pontosan. Ez után felhagytam vele.. igazából csak 1 témát szerettem volna rárakni, amit torrentel szedtem, de csak akkor maradt rajta, ha rootolva volt az eszköz.
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Action

A WORD elszáll, az írás megmarad.

Adram

Sziasztok! Valaki le tudná nekem írni, hogy ez a 4.0.4-es frissitésével a telefonnak hogyan működik? Mert olvastam, hogy ez csak a 2.3 as verziónál működik.

tomes11


tibke83

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy vettem egy alcatel ot T'POP (4010D) telefont. Ez a megoldás a root-ra jó lehet ehhez a telefonhoz is? Nem merem megpróbálni amíg nem ír valaki választ.Előre is köszönöm.

kory

Sziasztok!

Acatel OT-991et is ugyanígy kell root-olni?

Köszi

endrea56

#9
Sziasztok!
Az OT995 4.0.4 root Engem is érdekelne, kár, hogy abba maradt a téma... :(
Tisztelt Action, ha olvasod és van ötleted, kérlek írd le!
Üdv és kössz!

Azért kipróbáltam, (4.0.4) ezzel nem működik...

Action

Sziasztok!

Tisztázzuk a legfontosabbat:

A leírt root az Alcatel - One Touch 995 típusú telefonhoz készült!
Nem teszteltem más telefonon!

Érdemes a Google segítségével root technikákat keresni mert rengeteg van szerte a neten.


Alcatel - One Touch 995: ICS ROOT (4.0.4)

1. Töltsd le a tömörített állományt INNEN !

2. Csatlakoztassuk a telefont a számítógéphez majd kapcsoljuk ki és egyből be az USB Hibakeresést!
Ha minden jól megy, akkor a számítógép telepíteni fogja a HS-USB drivert.
(Beállítások -> Alkalmazások ->  Fejlesztés -> USB Hibaelhárítás: pipa)

3. Indítsuk el a RunMe.bat fájlt, majd válasszuk ki a Root opciót, tehát nyomjunk egy 1-es gombot, majd Enter.
Ez a letöltött tömörített állományban található.

4. Ha minden jól ment, akkor a készülék az adatok visszaállítását kéri. Engedélyezzük neki, másképp a script meg fog akadni! Nem bántja a telepített dolgainkat, nem kell aggódni miatta!

5.  A készülék kis idő múlva újra kell, hogy induljon!

6. Mikor a készülék újraindult akkor a root sikeres, ezután betölti a rendszert. Közben a script még fut, NE húzzuk ki még a gépről!

7.  Ha a script befejeződött (Have fun! -üzenet), akkor a telefon már rootolva van. Ellenőrizzük le egy roothoz kötött alkalmazással, vagy az ingyenes Root Checker alkalmazással.

8. Kérdés esetén keressetek itt a fórumon! Várjatok türelemmel, igyekszem segíteni.

Ezt a leírást egyébként az interneten vadásztam, nem próbáltam ki!
Csak átírtam pár helyen érthetőbbé.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Action

A WORD elszáll, az írás megmarad.

dlajos

Nekem megjött a have fun,de nem indult újra.Root checker szerint nincs root :(

daveszka

Sziasztok!


Hosszú idő után találtam egy módszert 4.0.4 Rootolás-hoz ami működik is!
Szükségünk lesz https://drive.google.com/folderview?id=0B5A7C60OEj-ANnY5RF9fQ3ZoNUk&usp=sharing
Erre a két dologra.
A CWM root.zip-et hadjuk békén és másoljuk fel a telefonunkra.
A CWM v.5.5.0.4-al tudunk belépni a Clockworkmodba ahonnan kiválasztjuk a zipet telepítjük reboot majd örülünk hogy a telefonunk rootolva lett. :)
Remélem tudtam segíteni..

Powered by EzPortal