MoP Emu fejlesztése

Indította DRizzt, 2013 január 07, 06:16:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

DRizzt

Sziasztok!

Mit szólnátok ahhoz ha elkezdenénk egy MoP emulátort fejleszteni?
Elég meredek az ötlet tudom, de véleményem szerint ha egy maroknyi fejlesztő összedugná a fejét, aki valaha is foglalkozott
wow emulátor fejlesztéssel lehetne belőle valami.
Sajnos azt látom, hogy mindenhol nagyfokú a lemaradás a magyar törtszerverek terén és az a koncepció ami régen ment az már tarthatatlan
és a halálát fogja okozni minden magyar törtszervernek.

Szerintem össze kellene fognunk kicsiknek és nagyoknak és változtatni ezen a helyzeten.
Akit érdekelne a dolog az írjon itt vagy küldjön nekünk emailt az alábbi címre és kezdjük el formába önteni "kis" tervünket.

cím:
emu [kukac] secretsofmop-wow [pont] com

Eddig 5fős a csapatunk:
EroniX
Twl
Reconka
Anubisss
és jómagam

Minden nagy dolog kicsinek születik! :)

u.i.:
Nem légből kapott a dolog mert már létezik "működő" szerver.
http://pandashan.com/us/

Raisen

Én úgy vagyok már a projectekkel pénz nélkül esélytelen inkább zárjanak be a tört szerverek akkor én elő rukkolok a sajátommal és van hasznom bent. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de amennyi idő bent van egy ilyenbe nem térül meg. Sok emberrel nem lehet szinkronba ismeretség nélkül dolgozni valaki nagyon ért hozzá a másik nem annyira lehúzza a csapatmunkát inkább dolgoznék magam rajta. Előbb lesz valami 1 emberes projectből Magyarországon mint egy csapatból. Később lehet ezt megérteni amit írtam. Amikor közép iskola elejét tapostam én is így álltam mindenhez de eltelt jó pár év azóta és nincs időm ami van azt meg ilyenekre nem pazarlom ami miatt csak interneten elismerést kapok. Ezeken kívül sok sikert a projecthez. Olyan embereket kell keresnetek akik gazdagok vagy állt/közép iskolába jár és van idejük.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

hunti

DRizzt téged nem ismerlek, de Anubisss kollégát igen :)

Bár wow korszakomnak már pár éve vége lett, lehet lenne kedvem beszállni egy ilyen projektbe. Talán egy-két apróságban még segíteni is tudok :)

Zolee

#3
Idézetet írta: Raisen Dátum 2013 január 07, 08:25:33 DÉLUTÁN
Én úgy vagyok már a projectekkel pénz nélkül esélytelen inkább zárjanak be a tört szerverek akkor én elő rukkolok a sajátommal és van hasznom bent. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de amennyi idő bent van egy ilyenbe nem térül meg. Sok emberrel nem lehet szinkronba ismeretség nélkül dolgozni valaki nagyon ért hozzá a másik nem annyira lehúzza a csapatmunkát inkább dolgoznék magam rajta. Előbb lesz valami 1 emberes projectből Magyarországon mint egy csapatból. Később lehet ezt megérteni amit írtam. Amikor közép iskola elejét tapostam én is így álltam mindenhez de eltelt jó pár év azóta és nincs időm ami van azt meg ilyenekre nem pazarlom ami miatt csak interneten elismerést kapok. Ezeken kívül sok sikert a projecthez. Olyan embereket kell keresnetek akik gazdagok vagy állt/közép iskolába jár és van idejük.

Nem feltétlen múlik minden a pénzen, tény, hogy rengetegen a pénz után kapják a fejüket, nem is feltétlen gond ez, de ennek ellenére még vannak olyanok, akik szeretik ezt csinálni, azon felül, hogy dolgozó emberek. Bárcsak ne forogna minden a pénz körül, nem ez hajtana minket, ennél fontosabb dolgok is lennének szerintem, de ez most nem a téma tárgya.

Tehát, visszatérve egy kis elkanyarodásból, igazat adok abban, hogy középiskolásoknak, diákoknak több idejük van ezekre a dolgokra, de kevesen vannak akik ilyen korban értenek hozzá, tehát emiatt rossz ötletnek tartom ezek keresését.
Ugye, ahogy mondtad a csapatmunka mostanság nem az emberek erőssége, de ezt nem jelenti azt, hogy kisebb tudású, máshoz értő embereknek nem lehet esélyt adni, ez hülyeség.

IdézElőbb lesz valami 1 emberes projectből Magyarországon mint egy csapatból. Később lehet ezt megérteni amit írtam.
Talán arra gondolsz, hogy ahogy írtam fentebb, nem erőssége az embereknek a csapatmunka, inkább szétmennek és mindenki magának akar sikert, dicsőséget, esetleg annyira egoista, hogy nem látja az olyan dolgokat, amik főként összetartanák a közösséget, jelen esetben a Projektet készítő csapatot?

"Olyan embereket kell keresnetek akik gazdagok" - de feltétlen szükséges ez? A gazdagok tudtommal pont leszarják a feltörekvő "kis" embereket... emiatt pont nem fognak csatlakozni ilyesmihez.

EroniX

Aki csak a pénz miatt foglalkozik az informatikával az lehúzhatja magát a wc-n.
Azuregos Delta Force

Anubisss

Sracok, azt tegyuk azert hozza, hogy mi ennek mindenkeppen neki fogunk allni.
Az hogy vetodik-e valaki hozzank pluszba az mar mas kerdes. :)
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Zed

Elösször is üdvözletem, minden kedves fórumozónak, régieknek és ifjaknak,
nagyon rég nem írtam egy árva postot, csak csendes megfigyelő voltam, de most gondoltam én is kicsit része leszek a közösségnek :) Így rögtön kommentelnék párat,


Idézetet írta: EroniX Dátum 2013 január 07, 08:48:59 DÉLUTÁN
Aki csak a pénz miatt foglalkozik az informatikával az lehúzhatja magát a wc-n.

Ez valamilyen szinten igaz,  de a mai korokban azért azt ellehet mondani, hogy nagyon sokan azért válasszák ezt a szakirányt, mert  ezzel "rohadt sokat lehet kaszálni" ami még igaz is lehet, de nem itthon, itt eléggé alul vannak fizetve az informatikusok,

Viszont, hogy ne csak negatív oldalán fogjam meg a dolgot, való igaz, hogy azok az emberek akik nem divatból "informatikusok", sokkal inkább a tapasztalat szerzés, és önképzés miatt csinálja mintsem a pénzért.


A témához kapcsolódva, igazából örülök, hogy vannak még mindig vannak emberek, akik mernek ilyen dologba belevágni, ez becsülendő. Külön öröm, hogy ráadásul régi motorosok is feltünnek az ilyen projectben, és ahogy látszik más régi motorosok érdeklődését is felkeltik ezzel :)

Én szurkolok a projectnek, reméljük, hogy ez nem csak egy fellángolás lesz, és még sokat hallunk felőle a jövőben.




Raisen

#7
Akkor felvázolom kicsit érthetőbben amit közölni akartam. Régen foglalkoztatott nagyon, hogy hogyan lehet ezt azt megcsinálni folyamatosan utána néztem neki álltam dolgoknak sokat tanultam belőle. Ez mind szép és jó volt addig még volt időm és hozzá tenném nem csak gépeztem. Abból áll a napom jelenleg felkelek reggel 6 kor és fél 4 kor érek haza általában. Kajálok megnézem a dolgaimat kicsit kikapcsolódok valami játékkal fürdök és alszok. Így is kevés időm jut már láthatod mindenre, ha akarnék projectbe segíteni a saját dolgaimra nem jutna idő vagy későn tudnék lefeküdni amiért nem kapok pénzt és halálra van ítélve alapból is. Én véleményem szerint 1-2 sor vagy script segítés nem juttat egyről a kettőre (hiába mondom majd meglátjátok) nagy álmodozó voltam ilyen téren aztán rájöttem évek alatt ez nem ér semmit. Szép dolog neki állni de M.O aki wow szerverrel foglalkozik és képes megírni egy saját coret 5-6 ember.(max) Fel is sorolom kik. SoundX Aximcore Sentence Reconka Bluerák nos így már elgondolkodtató van e értelme elkezdeni. Magamat pontozva is soundx vagy bluerák tudása felét sem tudom és így nem mernék belevágni mostani gondolkodásom szerint. Ebből kikövetkeztetve, hogy én 3-4 éve szerverezek nem lennék képes saját forrásból dolgozni akkor mégis ki ? Egy kész szerveren nem tudnak sokan mit csinálni nemhogy meglátnának egy üres mappát és azt mondod nekik csinálj egy szervert :D Kevés ide a hozzá értő ember. Én még arra is mernék fogadni önerőből a be loginolásig nem jutnátok el (Itt gondolok a teljesen saját corera szóval semmi copy az eddig megírtakból) . Mielőtt cáfolni kezdenétek a leírtakat akkor megkérlek titeket írjátok már le, hogyan juttok el odáig, hogy karaktert tudjatok létrehozni semmi extra csak acc felismerés jelszó és bedob a karakter krea mezőre. ? ? ?

Igaz most jöhet a flame így megy úgy, de bukás lesz csak gondoltam felkészítelek előre mert tudom.

Ja és ha nem esik le. "Saját emu" meglévő forrásból másabb dolgozni mint 0 ról elkezdeni :')


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Szilárd

Itt az a probléma, hogy a WoW-ra már egyáltalán nincsen akkora igény, mint régebben. Személyes példával élve: körülbelül 2, 2 és fél éve még nagyon sokat játszottunk a haverjaimmal, ezek közül mára már a 100%-a abbahagyta. Hogy miért? Mert már unalmas a játék, hiába hoznak be új tartalmat, nem tudják visszaadni a régi történetét a World of Warcraftnak. Az, hogy bejött a MoP, szép és jó, de szerintem már egyáltalán nincs akkora igény a Blizzard szoftvereire, mint régen.

Régebben itt a fórumon is láthattuk, hogy mindenki szervert akart csinálni, volt több, mint 40 topik azzal, hogy "Vélemények a szerveremről". Sajnos senkit nem érdekel már ez annyira, hogy 40 szervert be lehessen népesíteni.

A régi contentek vissza hozatalában pedig ott a hiba, hogy akárki akármennyire mondja, hogy mennyire jó volt, meg szép volt, akkor sem fogja tudni ugyan azt az élményt átadni neki a játék, mint mikor még 3 éve abban az expansion-ben játszott.

Jó kis off-ra sikeredett, de csak a véleményemet szerettem volna közölni a dologgal kapcsolatban.
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Anubisss

Kedves Raisen, - te mint 4 éve a szakmában lévő kolléga - azért addig eljuthattál volna, hogy a topicnak nem az a címe, hogy "hogyan NE fejlesszünk emut", vagy "Raisen egy napja". ;)


Kicsit más:
"Fel is sorolom kik. SoundX Aximcore Sentence Reconka Bluerák nos így már elgondolkodtató van e értelme elkezdeni."
Nem kötekedés képen, de azért ezekről az emberekről elmondhatnál 1-2 dolgot, hogy MIÉRT ŐK?
Reconka-ról nem kell...  ;) :)
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Raisen

#10
Mert az elmúlt években végignézed a topikokat ők írtak olyan scripteket amik nem copy szintről kezdődnek és ac webről letöltött forrás ami át van magyarosítva. Axim core-t régebbről ismerem és akkoriban (3 éve kb) egész szépen haladd a core fejlesztésekben egymaga. Amit részükre feltudok hozni sok éves tapasztalat több programnyelv ismerése és neo core fejlesztése.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Anubisss

Idézetet írta: Szilárd Dátum 2013 január 08, 07:13:43 DÉLUTÁN
A régi contentek vissza hozatalában pedig ott a hiba, hogy akárki akármennyire mondja, hogy mennyire jó volt, meg szép volt, akkor sem fogja tudni ugyan azt az élményt átadni neki a játék, mint mikor még 3 éve abban az expansion-ben játszott.

Ezt nagyon jól látod. :)

Idézetet írta: Szilárd Dátum 2013 január 08, 07:13:43 DÉLUTÁN
Itt az a probléma, hogy a WoW-ra már egyáltalán nincsen akkora igény, mint régebben. Személyes példával élve: körülbelül 2, 2 és fél éve még nagyon sokat játszottunk a haverjaimmal, ezek közül mára már a 100%-a abbahagyta. Hogy miért? Mert már unalmas a játék, hiába hoznak be új tartalmat, nem tudják visszaadni a régi történetét a World of Warcraftnak. Az, hogy bejött a MoP, szép és jó, de szerintem már egyáltalán nincs akkora igény a Blizzard szoftvereire, mint régen.

Ezt is jól látod.
DE, MOP-ra most még van igény és ahogy anno megcsinálta a monster is a cata-nál úgy kell most is megcsinálni a MOP-nál: indulás minél előbb és sajnos már most is késésben vagyunk szvsz.
Ahogy a pandashan is megtette és hirtelen lett 2 realmen 2k player.

Jelenleg az a helyzet, hogy ha lenne még egy nagyon bugos MOP szeród, akkor is lenne rajta gyorsan 1-2k player mivel új és nincs belőle minden második sarkon.

Viszont a jelen állás szerint ez a későbbiekre is igaz lesz.
Mivel a MaNGOS kb. megszűnt, a TC leragadt WOTLK-nál, bár "halad" a CATA, de az kevés, főleg hogy azóta már kijött egy exp. :D
SkyFire pedig 406 főleg és hát valljuk be nem épp a legjobb, olyan commitokat lehetett "néha" látni ott, hogy mutogatni lehetne őket pénzért... :D
Más említésre méltó emu talán nincs, ami felvehetné velük a versenyt.


Összefoglalva:
- "Normális" CATA emu majd talán lesz. Bőven Coming Soon-os kategória és aki látott már CATA-t azt tudja mit értek a normális alatt.
- CATA konkurencia: elég nagy, molten, freakz, monster és a Tauri is erősen dolgozik rajta, amikor ők megnyitják kb. az országban minden CATAs ott lesz.
- MOP emu nagyon sokáig nem lesz, ha csak nem történik valami csoda. Konkurencia MÉG nem nagyon van.

Ezekből következik, hogy elfog jönni (eljött) megint az az idő, ami régen is volt, hogy nagyon sok minden, alap dolog sem fog működni a nyílt emukban és lesznek a saját emut fejlesztő szerverek (pl. molten), akiknek ez kedvezni fog és tarolni fognak.



(Ez persze az én véleményem, az én rálátásom.:) )
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Anubisss

Idézetet írta: Raisen Dátum 2013 január 08, 07:24:35 DÉLUTÁN
Mert az elmúlt években végignézed a topikokat ők írtak olyan scripteket amik nem copy szintről kezdődnek és ac webről letöltött forrás ami át van magyarosítva. Axim core-t régebbről ismerem és akkoriban (3 éve kb) egész szépen haladd a core fejlesztésekben egymaga. Amit részükre feltudok hozni sok éves tapasztalat több programnyelv ismerése és neo core fejlesztése.

Hát ha "csak" erről van szó, hogy tudnak scriptelni és a NeoCore (aminek a fejlesztését úgyahogy követtem), akkor azt hiszem egy nagyon jó emut dobunk össze. Akár ketten is. :)
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

DRizzt

+1 Öreg harcos újra a csapatunkban. (A fő post szerkesztve)

eztcsekk

Nagyon jó, hogy vannak még ilyen kezdeményezések a WoWemuf "bezárása" után is, igazából mióta bezárt azóta több a WoW-os topic mint valaha, mondjuk ezt arra vezetném vissza, hogy ott képtelenség volt regisztrálni...

Az én meglátásom szerint kisebb volumenű Project-eken kéne dolgozni/gondolkozni, nem a Panda Emulátor elkészítésével.
Olyan alapvető hiányosságok vannak a Magyar WoW közösségben, hogy már Metin 2-t többen játsszák mint a WoW-ot. Aki szerint ez azért van mert a WoW unalmas és már senkit nem érdekel, az felnőtt igen van az a kor amikor sokan abba hagyják a játékot, de a következő generációt senki nem vezeti rá a játékra. A Tauri az egyetlen magyar szerver amely képes kielégíteni a magyar játékosok igényeit és teszi ezt 3.3.5-ős verzióval.

Nem a Cataclysm vagy a Pandaria tette tönkre ezt a játékot, alig 10%-al csökkent az aktív WoW előfizetők száma az elmúlt 2 évben, de a mai napig vannak új játékosok akik most találkoznak a játékkal és olyan öreg rókák akik meg éppen most teszik le.

Mire van szükség?:

-Olyan WoW játékosokra mint Sirius(minecraft) vagy Tirexy(játszik az mindennel) akik Youtube-ra töltik fel a PvP videókat, vállalják az arcukat, Facebook-on tartják a kapcsolatot a játékosokkal. Segítenek feltelepíteni a játékot (Tutorial videók), eligazodni a szerverek között(Bemutató videók).

-Olyan híroldalra, ahol a tört szerverek játékosai is kapnak figyelmet és segítséget.

Az ilyen kezdeményezések és a project-ek azok, ahol egyszerre saját és közös érdek ha valaki túl teljesíti magát. Saját mert egyre ismertebb/sikeresebb lesz a közösségben, közösségi mert ő maga építi a közösséget.

Powered by EzPortal