MoP Emu fejlesztése

Indította DRizzt, 2013 január 07, 06:16:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

lavjaman

#30
am meg nem azért de az authentikációval felesleges foglalkozni mert anélkül is vígan fut az egész majd később ha nagyon unazkoznék akkor megcsinálnám de addig teljesen felesleges (szerintem) nem véletlen hagyták ők is későbbre és inkább csináltak olyanokat amik előrébb viszik a projektet pl karakterkreálás, update packetek, utána a mozgás strukturákat újra írkálni, mobok/gameobjectek spawnolása, spellrendszerek átnézése stb :D

Anubisss

Persze, de szerintem szamos dolgot ki lehetne emelni, ami "feleslegesen" van megcsinalva, mert nem fontos annyira meg es raerne.
Ez a "because we can" szindroma. :D
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Anubisss

Remelhetoleg mukodo (nem lett tesztelve, meg nem tudtam updatelni 520-ra) 16650 sniffer itt.

A bin file parseolhato TC parserrel.


// list of supported client build numbers
#define WOW_CLASS_5875  5875
#define WOW_TBC_8606    8606
#define WOW_WLK_12340   12340
#define WOW_CATA_13623  13623
#define WOW_CATA_15595  15595
#define WOW_MOP_16357   16357
#define WOW_MOP_16650   16650



UI.:
A forras coming soon. :)
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

tunnr

Kiváncsi lennék h megyeget-e a project :D


NevemSenki

Egyéni vélemény...
Ha már Emu fejlesztés, akkor inkább egy viszonylag normális Cata-t kéne összerakni.
Ez meg majd kiforrja magát.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 április 01, 08:36:37 DÉLUTÁN
Ha már Emu fejlesztés, akkor inkább egy viszonylag normális Cata-t kéne összerakni.

Üdv.: Senki

Az még nagyjából egyik nagy szervernek sem jött össze. A molten-en is dolgoznak a franc tudja hányan, mégis egy rakás bug az egész cata.


NevemSenki

#37
Attól hogy sokan dolgoznak, az semmit sem jelent.
Mondjuk Anubisss, és a hozzá hasonló embereknek kéne belevágni a dologba, akkor lehet lenne előrelépés.
Amúgy én ezt sosem értettem.
Mindig azzal kezdenek el foglalkozni az emberek, amiből még egy fikarcnyi sincs megoldva. Teljesen a NULL-ról.
Ha csak azt nézzük, hogy TC is ugyebár csinálta, fejlesztette az Emut. Mindig mindenki azzal foglalkozott, hogy a legújabb Insták működjenek. Sok példa közül egyet hoznék fel, Ulduar. Algalon-ig ha még el is lehetett jutni... 1-2 Boss-t kihagyva, nem működött normálisan... sőt... De mindenki ezzel foglalkozott. Mikor bejött a képbe ICC, mindenki arra verte magát, kinek ez ment, kinek az... de mindenki azzal foglalkozott. És a többi, már kicsit régebben bekerült, normális Script-re váró dolgok pedig a háttérbe szorultak. Mondjuk példaképpen TOC-ot.
Mindenki ICC-n dolgozott, miközben TOC mit ne mondjak messze volt a jótól.
Bejött a Cata, mindenki azt akart. Jöttek az  Emu-k, ilyen Script-er meg olyan, és mind a mai napig legalábbis az én szememben egyenlő egy 3.1.3-as Arcemu Repack-al.
És erre most eljött a MOP ideje. Csináljunk MOP emut.
Itt nem az a lényeg hogy a legújabb legyen, hanem az hogy játszható szervert készítsünk.
Attól lehet dolgozni az új dolgokon, nem ezt mondom, de ahogy én elnézem, még 3.3.5.12340-is elég rossz. ( Egy 1x Blizz tekintetében. ) Mert a játékot nem mindig az teszi tökéletessé, hogy Algalon Script-elve van-e egyáltalán és milyen jól, hanem a kis dolgok. Ahogy én elnéztem, igaz ez nem C-s dolog, de az NPC-k 40%-ának hiányzik az Equipment. ( Mountjaik, fegyverek a kezükbe. ) A kiírt szövegek, az NPC beszédek.... Még a Zone Music-ok is siralmasak.
Az Event-ekről ( Nem a semmirevaló Jump és a sok hülyegyerek által kitalált labirintusról és hasonló akasztani való hülyeségről beszélek. ) hanem a tényleges Event-ekről. Mint mondjuk a Love is in the Air Event-ről. Ez valami siralmas még 3.3.5.12340-ban is.
De nekünk kell a MOP emu, meg a rakat buggos Spell-es Cata... mert a kisgyerekek ezt szeretik...

Akkora tudása van néhány embernek, még ezen a kis Fórumon is, hogy megvalósíthatna / kivitelezhetne olyan dolgokat, amiket mások nem bírnak megoldani.

Bocsánat, nem tartozik a témához tudom. De azért próbáljuk meg a fától meglátni magát az erdőt. A MOP emuból semmi nem lesz. Ott már olyan megoldások vannak, ha még működni is fog, időnként végzetes hibába keveredik az egész, és a gyökerektől kell majd átformálni. ( Például 3.3.5.12340 WG ).

Köszönöm annak aki elolvasta, ez lenne az én elferdült látásmódom, és az én teljesen egyedi véleményem.

Üdv.: Senki

Frissítés....

Lv60 Insta, C'thun. Én azt a Boss-t 2x öltem le, de 1x sem működött még viszonylag normálisan. Thrall kiszabadítása... ott mindig volt valami gond... Pedig ezek elég régen bent vannak már.... Elsírtam magam, mikor eljutsz Thrall-ig, és ő bemegy a fegyvertárba. Felhúzott a két kezére/kezébe 2 DB hibás DID-jű dolgot. És lett rajta 2 DB gyönyörű kék-fehér nagy kocka....
Egy pozitívum. Én megszereztem 2x-es Blizz-en a Legendary Scarlet bogarat. Na az az Event, mikor kijönnek az NPC-k az Istából, a Boss-ok bemennek, kővé dermesztés.... na az viszont szépe meg van csinálva.
Ez számom egy akkora élményt nyújtott, hogy sosem felejtem el.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

#38
Nem kell itt ennyire a MOP-ot emlegetni, a Cata szerverek sem lesznek jók soha. Már abban is vannak olyan küldik, amit az életben nem fognak tudni lekoppintani. Gyakorlatilag a Cata küldik 80%-a ilyen. A spelleket, instákat még talán-talán helyre rakják, és esetleg egy fun szervernek jó lesz az emu, de ebből blizz? Soha.
MOP-ról nem tudok nyilatkozni, mert azt nem próbáltam, de gondolom ott még rosszabb a helyzet  ;D

Lényegében teljesen mindegy, ki foglalkozik vele. Annak, hogy lassan 2 éve semmire nem mentek a Cata-val, szerintem elég nyomós oka van  :)
És elhiheted, hogy jó néhány emu guru ráfeküdt már ez idő alatt  ;)

Én nagyjából az összes Cata küldivel úgy voltam eredetin, hogy csak bámultam, mert annyira jól meg voltak csinálva.

mist-er

Nem mondtok hülyeséget, de lássuk be, azt kell csinálni amire van igény, szerintem... Pl monster 434 realmje vs pandashan... az a 434 realm elég rég indult már, úgy, hogy elég erős hírnévvel a zsebükben kezdték reklámozni, és alig ütik az 1,5k online főt, ellenben itt a pandashan ami egy teljesen új noname szerverként kezdte decemberben, és már átlépték az 5,6k online főt 3 realmen, monsteren soha nem voltak ennyien egyszerre, nemhogy fél évvel az indulás után. Pedig szinte játszhatatlanul bugos, mégis az érdekli az embereket, mert új. Ennyi az egész sajnos. Legtöbben eredeti feelingre vágynak, és ez abban testesül meg, hogy a legújabb kell nekik, belekóstolni, kipróbálni, hogy "milyen lehet" eredetin, még akkor is ha gagyi.
434-nek már azért nehéz nekiállni, mert gyakorlatilag nemzetközi szinten molten felveszi a bizonytalan játékosok nagyrészét. Magyarországon nem lenne konkurenciád jelenleg ez tény, de ahogy áll TC, legalább annyi meló lenne 434-et minőségire megcsinálni, mint közepesre egy pandát. Ellenben ha meg tudod csinálni a visszafejtést, egy 5.2-vel gyakorlatilag az egész világon nem lesz konkurenciád és tarolsz, mint jelenleg 505-el a franciák.

Anubisss

Sracok, pandanal sosem volt az a lenyeg, hogy osszehozzon az ember egy bugmentes, vagy felig bugmentes szerot. Hanem hogy az alap dolgokat lehessen csinalni a (kozel) legujabb patchen es ez mar nemzetkozi vonalban, egy kis hirdetessel 1k+ playert eredmenyezNE.


"Magyarországon nem lenne konkurenciád jelenleg ez tény, de ahogy áll TC, legalább annyi meló lenne 434-et minőségire megcsinálni, mint közepesre egy pandát."

Ez igy azert nem igaz szerintem. MO-n jelenleg ott a TFM, aki szinte a 0-bol notte ki magat (a CATA) es egyre csak novekszik, meg ha lassan is.

A 434-en javitast pedig nem szabad lebecsulni, mert nem olyan egyszeru az... Ez mar nem WOTLK. A MOP-ot meg foleg nem szabad.

Visszaterve a konkurenciara sokan elfelejtik azt, hogy van egy Tauri es hogy ott is dolgoznak a 434-en mar egy jo ideje, tehat elobb-utobb ok is atfognak allni, ennek a hatasat meg szerintem senkinek sem kell taglalni... :D



Ahogy Senki is mondta arra bizony nagyon nagy az esely, hogy a MOP-bol nem lesz itt semmi, olyan 95%, de en nem banom, hogy neki alltom. Bar mar jo 3 hete (vagy tobb) nem csinaltam semmi WOW-al kapcsolatost, de igy is rengeteget tanultam belole es szerintem a sniffert legalabb befogom fejezni es publikalom is.
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Gameka

Idézetet írta: Anubisss Dátum 2013 április 02, 07:50:52 DÉLUTÁN
Bar mar jo 3 hete (vagy tobb) nem csinaltam semmi WOW-al kapcsolatost, de igy is rengeteget tanultam belole es szerintem a sniffert legalabb befogom fejezni es publikalom is.

Ezt a sniffer cuccost, valaki egyszer elmagyarazhatna mar nekem, hogyan is mukodik, vagy hogy mi az, es stb... :)

tunnr

Én azt mondom erre az egészre h catát lelehet úgy copyzni ahogy a blizz megcsinálta de ahoz már nagyon okos emberek kellenek rengeteg sniff és stb stb. Én úgy vagyok vele h nincs olyan amit nem lehet megcsinálni. Mop emu meg sztem arra jó h játékosokat vonz a szerverre mert ugye kinem akarna ott játszani és innen kell elkezdeni a javítást az adott patchen lévő insták bg stb stb és utána visszafele menni h azért akik fejlődnek azoknak is élményt kell nyujtani. Ugye bár erre már nem elegendő 5-10 ember h ilyet csináljon, ide legalább 40-50 ember kéne és lehetne úgy viszonylag jól fejlődni a blizz felé. Persze soha nem lesz blizz mert egy pici hiba mindig is akad de hát ez a szépsége ennek.

Gameka

Igy megnezve a dolgokat, ujra vegig olvasva a topikot, igy egy kis WoW-os szoszmotolessel, masabb velemenyem lett.

Nem keves munka! :D Le a kalappal elottetek, ha sikerul! Vegigneztem ezt az Arctium nevezetu csoda dolgot, amivel gyakorlatilag vert h***ozva, sem birtam logint csinalni. :D Gyakorlatilag az adatbazisa baromi nagy feladat/melo, mig minden egyes itemet vegig szoszmotolve megcsinal az ember, de akkor meg nem is emlitettuk hogy egyaltalan legyen sikeres auth vagy a vilagba login. Ismetelten csak sok szerencset tudok hoza kivanni, es mar most le a kalappal elottetek! :)

Esetleg ha van valamifele elore haladas a temaban, avagy a projectrol fejlemenyek, engem marhara erdekelne a szitu. Esetleg kozolhetnetek! :)

mist-er

4.3.4 tc-ből át lehet menteni minden régi tartalmat, legalábbis eddig úgy tűnik.
A packet kezelés nagyobb gond... sőt a legnagyobb gond.  >:(

Powered by EzPortal