Alcatel - One Touch 995: ROM telepítés (H1N1 v4)

Indította Action, 2013 január 03, 08:48:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Action

A következő leírásban leírom, hogy miként lehet a már rootolt Alcatel OT 995-re vadonatúj romot telepíteni.

Mi is az a ROM?
A válasz nagyon egyszerű: bátran nevezhetjük ezt a telefonunk 'operációs rendszerének'. Ha bemegyünk például a T-Mobile szaküzletbe és vásárolunk egy androidos készüléket, akkor azt is egy alap, a szolgáltató által feltelepített rommal kapjuk. Ezekben sok felesleg alkalmazás van. Egy, nem is használjuk őket, kettő, annyira zabálják a ramot, hogy belassul tőle még a legjobb telefon is. Ezzel önmagában nem lenne semmi gondunk, de még törölni se lehet őket!

A következő kis leírásban a magyar fejlesztésű H1N1 v4 ROM-ot fogjuk feltelepíteni!
Fontos, hogy semmilyen felelősséget nem vállalok az esetleges hibákért.
Nálam teljesen simán lefutott minden!

Előkészületek a ROM telepítéséhez:

1. ROOT-old a telefonod!
Ehhez az előző hozzászólásomban találsz teljes körű leírást.

2. Töltsd fel a telefonod akkumulátor töltöttségi szintjét maximálisan!

Ha ezek megvannak akkor a következő programokra van szükséged:

1. Maga a ROM, (az operációs rendszered) amit fel fogunk telepíteni:
http://d-h.st/tKn

2. ClockWorkMod (CWM)
http://d-h.st/tO4

És akkor most jöjjenek a lépések:

1. A H1N1_v4_aroma.zip fájlt másold az SD kártyádra.
NE csomagold ki, csak simán az egész ZIP fájlt, egy az egyben rakd fel a memória kártyádra!

2. a Clockworkmod tömörített állományt csomagold ki egy egyszerű helyre, például: C:\Clockworkmod

3. Miután végzett és felmásoltad a telefonodra a ROM-ot, kapcsold ki a készüléket!

4. A telefonodba helyezd be az USB adatkábeled, DE FONTOS, hogy a gépedbe még NE DUGD BE!

5. Nyomd folyamatosan a HANGERŐ LE+BEKAPCSOLÁS GOMBOT!

5.a. A telefonod elkezd bekapcsolni, de te MÉG MINDIG nyomd a gombokat!

5.b. Ahogy megjelenik a fehér képernyő a telefonodon (Az Alcatel szöveggel) engedd el a bekapcsoló gombot, de a LEHALKÍTÓ GOMBOT MÉG MINDIG NYOMD és dugd rá a készüléked a gépedre!

6. Ha ezzel megvagy, engedj el minden gombot és indítsd el a következő fájlt:
C:\Clockworkmod\boot_recovery_gb_bootloader.bat

7. Ez lefut és a telefonodon megjelenik maga a ClockWorkMod (CWM) Recovery.
Ez egy menü, itt tudod a telefonod operációs rendszerét törölni, visszaállítani, telepíteni. Itt tudsz ugyanakkor biztonsági mentést készíteni, partíciókat létrehozni, stb.

7.a. A következő menüvel találkoztok:

- reboot system now -> újra bootolja a rendszert, ez eléggé értelmszerű
- install zip from sdcard -> SD kártyára helyezett ZIP fájlból telepít
- wipe data/factory reset -> takarítás
- wipe cache partition -> takarítás
- backup and restore -> visszaállítási pont létrehozása és rendszer visszaállítás
- mounts and storage -> előkészítések, formázások, stb.
- advanced -> haladó beállítások


7.b. Fontos, hogy mindig a leírásnak megfelelteket csináljátok!

8. Az első és az egyik legfontosabb lépés, hogy készítsünk biztonsági másolatot a már meglévő rendszerünkről!
- backup and restore ->backup
A biztonsági mentés mindig az adott dátum és időpont nevét kapja! Érdemes feljegyezni.

9. Miután megvan a mentésünk, bátran nekiláthatunk a takarításnak.
- wipe data/factory reset -> Yes -- delete all user data
majd
- wipe cache partition -> Yes - Wipe Cache

10. Teljesen üres a rendszerünk, nincs rom fent (nincs operációs rendszerünk. Jöhet az új rom telepítése!
- install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> H1N1_v4_aroma.zip
Keressétek ki (általában legalul van) és válasszátok ki!

11. A telepítő elindul, értelemszerűen futtassátok le.
Fontos lépés, hogy rákérdez, hogy milyen Firmware-l rendelkezel!
Ha ICS van fent akkor az ICS bootloadert válaszd ki, ellenkező esetben a GB-t, gingerbread-et. Ha elrontod, nem fog tudni felállni a rendszer és nem indul el a telefonod!
Egyébként alap kérdések vannak benne, mint például, milyen billentyűzetet szeretnék, vagy milyen boot animációt.

12. Ha lefut a telepítő (kb. 2-3 perc), visszaugrik a főmenübe. Bootoljuk be az új rendszerünket!
- reboot system now

Az első bootolás picit lassú lesz, nem kell megijedni!

Miután elindult a rendszerünk élvezzük a gyorsabb, tisztább ROM-ot.

Pár kép a rendszerről, használat közben:








Várom a kérdéseket! :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

mumukaa

#1
Látom senki nem írt még ide, de remélem azért fogok választ kapni a kérdésemre.
Nem vagyok nagy guru telefonok terén, és még soha nem mertem rootolni telefont, illetve más ROM-ot telepíteni rá. Elég jól le van írva  a fórumon mind a kettő folyamat, viszont érdekelne, hogy a rom telepítés során a 8. 9. 10. pont mindegyike után magától vissza lép a menübe? Tudom, ez így bugyuta kérdés, de szeretem a biztos a dolgokat, és inkább kérdezek, minthogy bármit is elrontsak, mégiscsak telefonról van szó, ráadásul nőből vagyok :)

Illetve a 11. pont az hogy értendő? Azt a fw-t kell megadni ami még a rom telepítés előtt volt fent, vagy amit épp telepíteni szeretnék?

Köszönöm előre is, és tényleg sorry a másoknak yilván egyértelműnek tűnő kérdések miatt :)

zoli065

#2
 ClockWorkMod-ot valaki újra linkelné mert most halott link-et jelez :/ 

Szerk.: már semmi megoldottam, köszi szépen a rendszert és a részletes leírásokat sokat segítettek nekem. :)

Raisen

#3
Annyira nem lehet elrontani a telefont. Ismerősöm teljesen elcseszte amit lehetett rossz romot rakott fel lehalt a telefonja és fájdalmasan nem zárt bootloaderel csinálta ezért nem volt elérhető és telefonos szervizben nem tudták javítani ám rájöttem egy olcsó trükkel amivel rá lehet venni a telefont bekapcsolásra igaz elég sok szenvedés árán minden telefonnál működik ami külső mem kártyás és rendelkezik dedikált billel. Recovery-t letöltöd a saját telefonodhoz ami win alatt futtatható. Elindítod a recovery bootloadert írja csatlakoztasd a telefont na itt jön a trükkös rész ha alapból felraknád azonnal kifagyás telefonon (Hangerő le+bekapcs) megvárod még egyet rezzen és azonnal rárakod max 1-2 mp ami időd van kül.  már nem jó, amikor felrakta magát a recoveryt/bootloadert a telefon aksit kikapod vársz 5mp visszarakod. Recovery force indításával kapcsolod be a telefont vagyis (hangerő le+főoldalgomb(home)(változhat recoveryknél általában home vagy vissza gomb)+bekapcs gomb) itt megnyílik a bootloader, ha szerencséd van a gép az alap tárhelyét is elérhetővé teszi viszont, ha nem akkor kötelező a külső sd kártya, hogy felhúzd a rendszert. Főmenüben ahol wipe cache és wipe data található indítsad el (még megvan a kép ismerősöm telefonjáról pont amikor itt jártam)

amikor megvagy vele akkor a külső sd kártyádra másolj egy rom-ot ami a telefonodhoz tartozik googlen keress rá. Szerencsém volt, mert régi mp4 megtaláltam és pont volt bent micro sd olvasó és simán ráhúztam a zip fájlt. Ezzel is megvagy berakod a kártyát install zip kiválasztod sd kártyát ahova felmásoltad romnév.zip fájlt felrakod és simán indítod a telefont.

Tádám :)

Szerencsére amikor az Xperia P telefonom rootoltam és romot cseréltem elsőre ment nekem 2. már meg javítottam egy rossz telefont :D Ha fent a bootloader már sok gondod nem lehet, ha elrontod, mert írtam is közben hangerő le+home+bekapcs gomb vagy másik bootloadernél hangerő le+vissza+bekapcs gombbal elérheted ezt a menüt csak az sd kártyádon kell, hogy legyen egy rom. Nem gond, ha nincs kártya olvasód elkéred ismerősöd telefonját berakod addig az sd kártyád rámásolod és mehet vissza a telefonodba vagy jó akár milyen alternatív megoldás pl nálam mp4.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Csongi

hello.
Azt szeretném tudni hogy ez a ROM elmegy OT991-en is?

Action

A WORD elszáll, az írás megmarad.

crazygery

Hello!

A leírás szerint megcsináltam a telepítést és örömmel néztem, h minden szépen működött és a telefon gyorsasága is megmaradt. Viszont egy olyan probléma merült fel, hogy nincs mobilhálózat. Visszatettem rá a gyárit, ott van. Majd ismét rátettem a H1N1-eset és nincs szolgáltató. Mitől lehet ez?

gaben8456

Sziasztok
Felraktam a H1N1 v4-es rendszert remekül müködik csak egy gondom van vele .Méghozzá az hogy hogyan tudnék saját mp3-as csengőhangot beállítani?Segítsetek!Köszönöm!

Karesz OT 995

#8
Sziasztok!

Végig csináltam a telepítést. Android 4.0.4-ről 4.4.2-re. ICS-ből H1N1 CM11-re. A Google fiókomat nem tudom sehogy sem hozzáadni a rendszerben. Nem engedi. Mindig leáll.  A google.play alkalmazást sem indítja. A google chrome fiókomba sem enged belépni a telefonról. Mi lehet a hiba?

Közben megtaláltam bagyusz gapps-t: http://d-h.st/tAv . Így már lesz sok google apps-om.

Captainfecc

Heló!

CyanogenMod volt a telefonomon, nyomtam egy recovery-t. Odáig simán ment minden. Letöltöttem amiket kellett, a gépre. De sajnos nem tudom feltenni a telefonomra, mert nem ismeri fel a gép a telefont. A telefonom még a recovery előtt nem ismerte fel a microSD-t, a kamera is elromlott egyik napról a másikra. Ezért is akartam újratelepíteni. Lehetséges, hogy most, a recovery után már felismerné a microSD-t? Tehát, ha kártyaolvasót szerzek, azon keresztül rárakom a letöltött cuccokat és megpróbálom úgy telepíteni? Vagy ez halva született ötlet? Előre is köszönöm a segítsléget!

Bris

#10
Sziasztok.
Szeretném ha segítenétek,,,kipróbáltam már pár romot a 995 ön. Most legutoljára a MIUI 5-öt,,és vettem észre hogy a kamera alkalmazásom nem műkődik!Persze pánik ezerrel és visszaállítás meg minden általam ismert trükk és nem nem!Most vissza pakoltam a 4.0.4 aromást hogy hátha de maradt a hiba kamera nem csatlakozik.
Mit lehet tenni??Erre kérnék segítséget. Üdv.(Bocsánat hogy előbb a problémám ecseteltem,,,,Köszönöm a befogadást:))

Powered by EzPortal