SeeRPG, GTA San Andreas Multiplayer szerver - RPG stilusban

Indította Anubisss, 2013 január 15, 09:22:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Anubisss

SeeRPG, GTA San Andreas Multiplayer szerver - RPG stilusban



Mostanaban ra kattantam a Herby videok nezesere es ennek koszonhetoen egy szamomra tetszo jatekra (inkabb mod es szerver).
Gondoltam megosztom itt is, hiszen biztosan tetszeni fog 1-2 embernek es a szervernek is jot tesz, ha jonnek uj playerek. Ez a jatek tenyleg akkor jo, ha minnel tobben jatszanak.

Eloszor is erdemes megnezni Herby 3 videojat a jatekrol/szerverrol:

Ami miatt mindenkep ki szeretnem probalni a jatekot, azt a dontest a 2. video hozta meg, a 22:40-tol lejatszodo "igazoltatasos" jelenet.


Szerver honlapja: see-rpg.com


Na de mi is ez? Ha valaki nem szeretne megnezni mind a 3 videot, stb...
Lenyegeben egy GTA San Andreas Multiplayer (SA-MP, SAMP). Az is RPG stilusban es egy csomo plusz, amit a szerver devjei fejlesztenek, scriptek, objectek, stb.
A honlapon/forumon kb. mindent megtalalni, hogy mi-hol-merre. Erdemes olvasgatni mielott kiprobalod, mert gyorsan buntetesben lehet reszed.
A szabalyzat eleg hosszu es komoly/szigoru dolgok vannak benne.

Aki mar unja a WoW-ot vagy egyeb MMORPG-t, annak nagy feludules lehet.
Bar a WoW-bol is ossze lehetne hozni valami hasonlot - komoly modolasokkal es sok munka aran - de kicsit banom, hogy nem ezzel foglalkoztam regebben a WoW helyett.


Na de konkretan a jatekrol meg nem mondtam semmit, igy arrol is teszek 1-2 emlitest:

  • RPG, nem WoW szeru, sokkal komolyabb! Nehol kotelezo is az RP elemek (WoW-ban a /me) hasznalata. Pl.: kocsival neki mesz valaminek/valakinek, akkor RP elemekkel le kell irnod, hogy mi tortent, pl.: /me beverte a fejet a kormanyba es ettol eleredt az orra vere, ha nem teszed es admin latta vagy valaki mas (es jelent) akkor buntetest is kaphatsz erte.
  • Vannak szintek es ha jol ertelmeztem akkor a szint lepeshez bizonyos idot kell a jatekban toltened. Sok parancs/munka/stb csak bizonyos szinteken (es felettuk) erhetok el.
  • Kicsit fapados a felulet, sokszor parancsokat kell beirni, pl.: epuletbe (bolt, varos haza, kaszino, bank, stb.) bemesz: /enter, boltban vasarlas /buy kp (kp = kezpensz), stb.
  • Nagyon reszletesen meg van csinalva a jatek, 1-2 peldat emlitve:
  • Kell szemelyit venned, igazoltataskor ezzel tudod magad igazolni.
  • Kell utlevel es ha atmesz a hataron, akkor ellenorzeskor ezt kell felmutatni.
  • Kell munkavallaloi engedely es persze munkat kell szerezned. Munkabol nagyon sok van, pl.: farmer, taxis, rendor, auto szerelo, drog dealer, stb.
  • Ezeket a munkakat tenyleg uzni is kell: a taxisnak fuvarozni kell penzert mas playereket, a famernek aratni/szantani stb. Az auto szerelo kocsit javit, viszont a magasabb szintu auto szerelo, mar auto kereskedo is, logikusan tole lehet majd autot venni.
  • Van telefon a jatekban igy tudsz bizonyos embereket/szervezeteket felhivni, pl. auto szerelot, auto kereskedot, rendort, taxist, mentost, hirdetesekre is igy tudsz jelentkezni pl. valaki drogot arul
  • Ha van autod, akkor abbol kifogyhat a benzin es ha kifogy tankolnod kell a kuton. Valaszthatsz, hogy benzin vagy diesel es ha rosszat tankolsz, akkor bizony szerelovel ki kell mosatnod a tankod. :) Na meg pl. jaro motorral sem tankolhatsz, gondolom ha megis akkor felrobban a kocsid es meghalsz. :D

Szerintem igy bevezetonek ennyi boven eleg, mert rengeteg dolog van meg, amiket letudnek irni es meg tobb, amiket meg nem ismerek. Akit kicsit felcsigazott, annak most mar erdemes megneznie a videokat, ott jobban van szemleltetve az egesz. :D


Kiknek nem ajanlom:
Akik csak lovoldozni, bohockodni szeretnenek a szerveren. Mivel ezzel masok jatekat is elrontod, illetve nem tartom valoszinunek, hogy sokaig igy a szerveren maradsz (bannolnak).



UI.:
Meg en sem probaltam ki, remelhetoleg holnap mar ki fogom! :)
Remelem jo helyre csinaltam a topicot es meg nincs ilyen. :)
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Powered by EzPortal