Gép konfig

Indította Sunny, 2013 január 26, 10:43:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sunny

Szerintetek megérné ez a konfiguráció az árát?



processzor               Intel Core i5-3470 "Ivy Bridge", 3.2/3.6GHz, 4 mag, 6MB cache
alaplap                    ASUS P8B75-M LX, PCI Express 3.0, USB 3.0, SATA-3/6G   
memória                   8GB 1600MHz DDR3   
winchester               1TB 7200rpm HDD   
grafika                   Intel HD Graphics 2500   
ház                           Cooler Master Elite Knight   
tápegység            Cooler Master Elite Power 600W   
optikai meghajtó   DVD-író( DL )


Az ára pedig 120.000 forint!

Silas

#1
Ha tudsz rajta konfigolni meg megrendeles/vasarlas elott akkor szerintem a HDD-bol eleg lenne egy 500 GB-os, videokartyabol meg (ha jatszasra kell) valami AMD-t vagy Nvidia-t beszerezni. Intel videokartyakra en nem adnek egy forintot se ha jatekra kell a gep. :) (persze ez csak szemelyes velemeny)

Ui.: Lattam a ticketedet, majd PU-be leirhatnad a "gondolataidat" ha gondolod. :)
"Amíg húzod a szádat, én nyomom a melót, amiből majd jön a sok pénz!"

Sunny

nekem van szükségem egy akkora merevlemezre :D hidd el kihasználom... :D

Igen játékra kell, de helyette esetleg válasszak egy:

amd 10-es processzorú hasonló kategóriás gépet egy amd radeon HD7660d-s beépített videókártyával?

Ugyan annyi mint ez a konfiguráció.


u.i: Már nem érvényes szóval nyugodtan eltekinthetsz tőle :D

hunti

#3
Én kerülném amd és ati neveket. Nem egyszer bizonyították hogy csak próbálják felvenni a versenyt intel/nvidia párossal. És bár sokszor olcsóbbak nevesebb társaiknál, általában annyival is tudnak kevesebbet...

És ajánlanám egy másik hozzászólásom is: http://infobarkacs.hu/index.php/topic,8958.msg79668.html#msg79668

Sunny

ezeket egybevetve szerinted akkor megérné 120 ezerért ezt megvennem, vagy esetleg kicsit többért egy más fajta konfigurációt vegyek meg/állítsak össze?

hunti

Alaplapból inkább ASUS P8B75-V (általad választott lap nagy testvére) legyen, memóriából 2x4gb-os kiszerelést ajánlom. A processzorba integrált videókártya netezéshez és filmezéshez bőven elég lesz, játékhoz már nem olyan biztos. Régebbi játékok valószínűleg futni fognak gond nélkül, akár jobb felbontással és minőséggel is, újak talán minimumon. Később ha lesz rá pénz ezt persze fejlesztheted egy jobb videókártyával.

Sunny

Igen, ebbe még venni fogok egy 60 gigás ssd-t amire rárakok egy windows 8 64bitet ( csak az OPrendszer lesz rajta ) + venni fogok még egy videókártyát is természetesen :D

Nagax

Hát látom már rég lett ide írva de hátha még él ez a fórum nekem intel gma 4500mhd mw3 ultra grafikán fut kivéve az árnyék van levéve médiumra és akadásmentes.
Hamarosan !

RaZoR93

ahogy látom corei5 proci készül bele venni értelmetlen videókártyát venni bele :)) mivel ugye ennek proceszornak már belevan épitve az integrált videókari a memóriáját felhúzhatod a ramról és pénzpazarlás lenne ;)

Markionni

Üdv.
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyiket, mert most épp egy árba jönne ki, és nem tudok dönteni :D
ASUS 990FX pro r2 +AMD FX-8320
vagy
ASRock z77 EXTREME 4 + INTEL core i5 3570k ?

Játék / 3D modellezésre használnám és egy nVIDIA 650Ti fog mellé kerülni. Segítségeteket/javaslatokat előre is köszönöm.

Teszteket néztem sokat... De a legtöbb helyen azt olvasom/láttam hogy a 8 szál az újabb dolgokban nagyon jól jön..

RaZoR93

Idézetet írta: Markionni Dátum 2013 május 17, 02:57:23 DÉLELŐTT
Üdv.
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyiket, mert most épp egy árba jönne ki, és nem tudok dönteni :D
ASUS 990FX pro r2 +AMD FX-8320
vagy
ASRock z77 EXTREME 4 + INTEL core i5 3570k ?

Játék / 3D modellezésre használnám és egy nVIDIA 650Ti fog mellé kerülni. Segítségeteket/javaslatokat előre is köszönöm.

Teszteket néztem sokat... De a legtöbb helyen azt olvasom/láttam hogy a 8 szál az újabb dolgokban nagyon jól jön..
Szerintem mindeképp core i5 legyen amd nem olyan jó az ilyen dolgokra !!

Gameka

Szerintem az AMD is ugyan olyan jol megallja a helyet mint az Intel. Szerverteremben en is eleinte csodalkoztam, hogy viszonylag eleg "sok" AMD-s gep volt. Mondtak hogy tulzottan ma mar teljesitmenybeli kulonbseg nincsen, csak ar. Ugyan ugy strapabiroak, ugyan ugy dolgoznak, csak potom 10-20K-val olcsobbak. :) (en itthon is AMD-t hasznalok, teremben is, eddig egyikkel se volt meg komolyabb problemam, eltekintve a memoriacserektol, de magaval a procikkal (LEKOPOGOM) meg nem volt problema, es en szemely szerint ajanlani merem. :) )

RaZoR93

Megállni megállja de intelt ajánlanak mindenhez mármint ezekre vannak optimizálva a progik arról ne is beszéljünk h mekkora szutkyokat adot ki mostanság az amd a kezéből. Nekem is i5 van és teljesen megvagyok vele elégedve minden fut szagatás nélkül :)

Markionni

Én most nagyon gondolkodom, mert sajna már nincs abból az olcsóbb i5-ből. Legtöbben meg azt mondják hogy K-sat éri meg venni.
Amúgy linkelek 2 tesztet hogy miért nehéz a döntés :D Mert amúgy az AMD majdnem egy 10essel olcsóbb sőt több mint 10el.

link 1: http://www.anandtech.com/bench/Product/701?vs=698
link 2: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3570K-vs-AMD-FX-8320

Gameka

Mondom, nem tulzottan nagy a teljesitmenybeli kulonbseg szerintem az AMD es az Intel kozott. :) Sot szerintem amjdnem ugyan olyan megbizhato mind a ketto, mara mar felzarkozott az AMD az Intel-hez nagyjabol. :)

Powered by EzPortal