Kész én végleg felhagyok a wow szerver hostolással. "Szánalmas"

Indította Raisen, 2013 február 08, 04:16:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Armin

Ezt csak egyetlen kijelentés miatt írtam: Merész  :D

Nem, nem merész, csak nem szabad szétbarmolni a rendszert  ;D Amúgy a linuxot is kb. 2 perc alatt haza tudja vágni egy avatatlan kéz, szóval...

Gameka

Ez nem csak linux eseteben igaz. Ezert is mondtam, hogy nem leszolaskent szantam. Lattam mar sok fajta dolgot, az eletkoromtol fuggetlenul, pl.: egy magyar muonline szerver win xp-n futtatva, tavoliasztalbol... Lehet mindegyik "bomba biztosan stabil" csak erteni tudni kell hozza. :)

imdawe

El kell mondanom a külföldi szerver szolgáltatók nagy százaléka windows szervereket preferálják.
Az hogy szerver és nem linux van rajta hanem valami más és akkor már nem is ért hozzá az aki feltette stb... dolgok egy csak hülyeségek.

Linux illetve Windowsnak is meg van a maga hátránya és előnye.
Leginkább a teljesítmény és idő alapján tudnám behatárolni.

Vegyük akkor sorban ahogy én tudom:
Linux és windows is tud stabil lenni ugyanúgy, rendszergazda függő. SVN szerverek nagy része Win alatt fut nem pedig Linux, nem is értem miért? Kilehet találni. Na jó segítek egyszerűbb konfigurálni illetve hatékonyabb is a munka végzés egy szoftver fejlesztő cégnél ha csak 2 klikk és hozzátud férni akármihez a kliens. Persze linuxon is meglehet oldani hasonlókat de mégis csak ami egyszerűbb, az egyszerűbb.
Jöjjön a játék szerver részleg. Miért is futtassunk winen játékszervert? Itt tényleg semmi értelmét nem látom windows szervert alkalmazni mivel az egyetlen célja kliens/szerver alapú kapcsolatok kiszolgálása adatok számolása. Ha csak az adott szoftver nem elérhető linuxon, akkor ajánlom Win szerver használatát.

És ugye, mindig jönnek nekem azzal hogy windows szerver lassabb de Linux gyorsabb. Hát nem tudom van pár szerver a kezem között de a windows szerverrel még sose volt problémám ilyen dolgok terén. Vígan elfut ugyan annyi alkalmazás a wines szerón mint amennyi a linuxon.

Biztonság terén is vannak dolgok amiket meg kell jegyezni windowsnál ugye RDP egy nagyon jó és a leggyorsabb távoli asztali szoftver amit ismerek.
Linuxnál meg marad a konzolok halmaza ami kicsit fárasztó ha hajnali 1kor valakinek problémája akad. Ráadásul sok helyen még ssh-t sem képesek megoldani normális védelemmel.

Így hát összegezném hogy windows előnyös ha gyors és könnyen adminisztrálható kiszolgálót szeretnénk például irodai alkalmazásokhoz, máshol nem nagyom látom értelmét. Linuxot ettől függetlenül mindenhol elfogadok :)

Aki pedig nem képes mind a 2-vel foglalkozni olyan szinten, ne kezdjen már el szervereset játszani kérem szépen. Hagyja azokra akik értenek hozzá.

Sok mindent kihagytam, mivel hosszasan lehetne tárgyalni mit miért és hogyan.



Gameka

Idézetet írta: imdawe Dátum 2013 március 25, 04:09:43 DÉLUTÁN
Így hát összegezném hogy windows előnyös ha gyors és könnyen adminisztrálható kiszolgálót szeretnénk például irodai alkalmazásokhoz, máshol nem nagyom látom értelmét. Linuxot ettől függetlenül mindenhol elfogadok :)

Nem bollenkedesbol, de iden az EuroSkills2014 elso fordulojan, Samba szerver konfig volt a masodik opensource teszt. :D Szoval linuxal is lehet win szerver ala babralni. :)

Egyik ismerosom meselte, - hogy ha emlekezetem nem csal akkor Angliarol volt szo - hogy kotelezoen bevezettek a kozoktatasba a szabad szoftverek tanulasat/kezeleset/hasznalatat. En ezt spec itthon, Magyarorszagon is bevezetnem. :) Jelenleg ahova jarok technikumra (gepgyartas technologiai technologus a szak megnevezese) a 17 fos (velem egyutt) osztalyletszambol 12-en jottek informatikat vegzett szakrol, de egy ubuntu desktopot nem volna kepes felrakni egyedul. Szoval megvolna a miertje. :)

imdawe

Na ja, sok kis diák amint meg van a papírja a végzettségről azt hiszi hogy tud valamit. Aztán wc papírnak többet ér néha az a papír amit adnak arról hogy meg tanultad! :)
Win szerverekért én sem rajongok túlságosan de mégis csak egyszerűbb egy sima szerver alkalmazást C#-ban megírni és felpakolni a jó öreg winre. Így szeretem ebből a szempontból. Míg hiába van linuxra mono azzal se megyek sokszor semmire legutóbb szétcseszett valamit nagyon a kis szoftver egy gépen.

Gameka

#35
Azt hiszem szereznem kellene egy win szerver konyvet.. :D Nem tudnal ajanlani egyet esetleg? Csak mert sikeresen beleultetted a bogarat a fulembe, es felkeltetted a figyelmemet a C# resszel. :D Elore is koszonom. :$

imdawe

Könyvet nem tudok ajánlani, egyetlen amiből az ember tanulhat az a tapasztalat! :)
C#-ban leginkább Steam Botok meg társai járják nálam de előfordult már egy egyszerű bejelentkezés kiszolgáló is aminek a célja az volt hogy az eladott szoftvereket egy kulcsa alapján azonosítsa és meghatározza hogy a szoftver tört avagy eredeti. Valamint proxy meg demo oldalak.
Régebben egy srácnál láttam hogy 50 gém szerót futtatott wines gépen. + xampp meg hasonló dolgok. Szerintem azóta se volt vele probléma.
Ilyen kis apróságokra használok win szervert mert lássuk be ilyen kicsi kis programok miatt linux illetve c++ -ban megírni hozzá a működő programot fölösleges idő pazarlás.

Mellesleg ha te írtál emailt nekem akkor arra már válaszoltam 2 napja. Nem tudom te voltál-e az.

Gameka

Igen en voltam, de mas temaban. De azert ezzel kapcsolatban is koszonom a valaszod. :)

mist-er

Én orosz offshore hostingra is gondoltam már, mint ahogy molten is csinálja, és még az árak is tűrhetőek. Csak a nagy pinget nemtom hogy oldották meg.

Armin

Miből gondolod, hogy a Molten oroszoknál van?

A login szerver:

ISP:   VeriSign Global Registry Services
Organization:   Verisign
Country:   United States
State/Region:   Virginia
City:   Reston

A weboldal:

ISP:   PeRiQuito AB
Organization:   PRQ Customer Server network
Country:   Sweden

Kb. másfél éve vitték ki a szerókat amcsiba, és akkoriban elég nagy gond is volt az európai játékosoknak a nagy ping, de szerencsére bűvészkedtek vele valamit. Írták is annó, hogy mit, de már nem emlékszem.

mist-er

A login szerveren meg a weben semmi illegális nincs, a dbc-ket viszont nem tárolhatják olyan országban ahol a DMCA vagy az EUCD érvényben van, főleg a 28-30 ezres játékos létszám és a legendás hírnév mellett, blizz már rég lecsapott volna rájuk ha tudna, de egy orosz offshore hostingal nem tud mit kezdeni.

Armin

Pápá TFM-World  ;D

"Tisztelt Ügyfeleink! 2013 április 1-től a TFM World Kft nem fogad új megrendeléseket, ez alól kivételt tesz az Emelt Díjas SMS szolgáltatás, amely változatlan feltételek mellett havi kifizetés mellett vehető igénybe.
A jelenlegi webtárhely és domain bérlők a szolgáltatásuk lejártáig változatlan feltételek mellett használhatják szolgáltatásunkat, ez után pedig lehetőséget nyújtunk hogy szolgáltatásukat egy másik cégtől kedvezményes áron tovább béreljék, ez esetben pedig ingyenesen átköltöztetjük szolgáltatását.
Játék szerver bérlőink kérhetik a szolgáltatásuk árának visszatérítését, vagy felhasználhatják már kifizetett szolgáltatásukat, viszont a bérlet hosszabbítására sajnos már nem tudunk lehetőséget biztosítani."

EroniX

#42
Idézetet írta: Armin Dátum 2013 április 05, 09:13:57 DÉLELŐTT
Pápá TFM-World  ;D

"Tisztelt Ügyfeleink! 2013 április 1-től a TFM World Kft nem fogad új megrendeléseket, ez alól kivételt tesz az Emelt Díjas SMS szolgáltatás, amely változatlan feltételek mellett havi kifizetés mellett vehető igénybe.
A jelenlegi webtárhely és domain bérlők a szolgáltatásuk lejártáig változatlan feltételek mellett használhatják szolgáltatásunkat, ez után pedig lehetőséget nyújtunk hogy szolgáltatásukat egy másik cégtől kedvezményes áron tovább béreljék, ez esetben pedig ingyenesen átköltöztetjük szolgáltatását.
Játék szerver bérlőink kérhetik a szolgáltatásuk árának visszatérítését, vagy felhasználhatják már kifizetett szolgáltatásukat, viszont a bérlet hosszabbítására sajnos már nem tudunk lehetőséget biztosítani."

Ez érdekes infó a fórum jövőét illetően (kivéve ha viccesek voltak április 1.-n).
Azuregos Delta Force

Armin


imdawe

Egy pár szolgáltatás azért megmaradt, így a fórum se fog elveszni.

Powered by EzPortal