Mi van a TFMWorld-el/VNG-vel?

Indította Tudvari, 2013 február 12, 06:16:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rasocsabi

Meik hostingnál ha szabad érdeklödnöm?

Armin

Idézetet írta: mist-er Dátum 2013 február 18, 07:02:14 DÉLUTÁN
Természetesen nem, de van különleges nagy ötleted ami tetszene is a játékosoknak, vagy csak 1-2 apróság? Magyar kategóriában én konkrétan egyetlen cata szeróról sem tudok, wotlk viszont akad nem kevés. Bár nem is vagyok nagyon otthon a témában, leginkább csak a nemzetköziek foglalkoztatnak.

No. Végre net közelbe kerültem, és nem telóról kell pötyögnöm, szóval kicsit jobban ki tudom fejteni ezt a dolgot.
Nem azt mondtam, hogy feltalálom a spanyol viaszt, mindössze arra akartam kilyukadni, hogy itthon nincs egyetlen olyan fun szerver sem (vagyis én nem tudok róla), ami ne a szokásos sémára épülne. Mire gondolok ezzel?
Van az a kategória, amit a tipikus vér pistikék hoznak létre. Már a stílusból, fogalmazásból érződik, hogy semmi komoly nincs a háttérben, mindössze 1 heti uzsi pénzt megspórolt, és bérelt valahol egy 20 slot-os szervert, annak reményében, hogy lesz 1000 player-e, és ebből fog élni 20 évig. Ezekből valóban sok van, átlag élettartam 1 hónap. (Tisztelet a kivételnek. Nem minden bérlő ilyen természetesen.)
Van a másik, ami mögött van némi kis tudás, és egy kicsit több pénzt is bele tud ölni. Itt talán összejön 1-200 játékos, de ezeknél viszont azt tapasztalom, hogy az elmúlt 5 évben nem változott semmi. A szokásos token rendszer, custom item hegyek, igénytelen kialakítás, és ha esetleg 2-3 ezer forintot áldozol a szervernek, akkor van egy full S8 karid, és Te vagy a jani. Ezzel az a gond, hogy 1 sms árából megvan a fullos karid. Na és akkor hol marad a játékélmény? Hosszú távon ez is halott. Jó esetben 1-2 boss-t betesznek, és ezen kívül annyi az össz erőfeszítés, hogy 74 féle képpen tudod támogatni őket. Köszönjük Emese.

Szóval amit én szeretnék:

Egy izgalmas, tartalomban gazdag szervert, ahol el lehet felejteni a tokenes rendszert, a semmit mondó jump és egyéb idióta eventeket. Tervezek néhány ötletes módosítást, ami nagy mértékben feldobja a PvP, illetve a PvE részt is, de ezeket egyelőre nem publikálnám.
Egy valóban letisztult játékot akarok, ahol van értelme fent lenni, játszani. Erre is vannak nagyon jó ösztönző módszerek. Nem lesz olyan, hogy 2 ezer forintból menő valaki, és naponta fél órára felnéz szétverni a szervert. Illetve lehet ilyen, de le a kalappal, ha ezt eléri 1 hónap alatt  ;D
Ilyen szempontból pedig teljesen értelmetlennek tartom a Lich King vs. Cata harcot. Nem a kiegészítőn van a hangsúly, hanem a tartalmon.
Annó ezt már félig-meddig sikerült is megvalósítanom, csak sajnos közbejött néhány privát dolog, ami miatt akkor nem tudtam folytatni. Most már nem lesz ilyen gond  ;)

Na röviden ennyit akartam.

Armin

Idézetet írta: rasocsabi Dátum 2013 február 19, 08:59:48 DÉLUTÁN
Meik hostingnál ha szabad érdeklödnöm?

Szerintem mindegyikre igaz. Épp 1 hete küldtem üzenetet a TFM-nek minden lehetséges formában. Azóta is várom a választ  ;D

Tudvari

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 február 19, 09:12:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: rasocsabi Dátum 2013 február 19, 08:59:48 DÉLUTÁN
Meik hostingnál ha szabad érdeklödnöm?

Szerintem mindegyikre igaz. Épp 1 hete küldtem üzenetet a TFM-nek minden lehetséges formában. Azóta is várom a választ  ;D

Nálam már több mint 1 hete nem válaszol a TFM :S

erik.nyolcaskallai

facebook-on is írtam neki de arra se válaszol semmi fasza gratulálok tfm-world (Y)

Armin

Idézetet írta: erik.nyolcaskallai Dátum 2013 február 19, 10:43:23 DÉLUTÁN
facebook-on is írtam neki de arra se válaszol semmi fasza gratulálok tfm-world (Y)

email, 2 helyen ügyfélszolgálat, facebook. Ennyi helyen próbálkoztam. Na ezután döntöttem úgy, hogy köszönöm, nem kérek a hostingokból :D

Raisen

Hostingjából már csak mert ő maradt egyedül. :D Utólag azt mondom jobb is a végén nem került be amit szerettem volna mert most rághatnám a körmömet :)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

erik.nyolcaskallai

#37
hát ez már undoritó dolog szerintem ha ő maga nem ér rá miért nem vesz fel egy másik embert aki segít neki vagy valami ??? így nagyon ráfog szívni mert valaki rá küldi a fogyasztó védelmet annyi...

Armin

Indítok egy hostingot. érdekel valakit?  ;D

erik.nyolcaskallai

hognyee érdeklne megvan rá a kezdő tőkéd adok szivesen kft-t ;)

erik.nyolcaskallai

Idézetet írta: erik.nyolcaskallai Dátum 2013 február 19, 11:11:55 DÉLUTÁN
hognyee érdeklne megvan rá a kezdő tőkéd adok szivesen kft-t ;)
hogyne érdekelne adok hozzá szívesen kft-t :D

Raisen

Vásárlási szempontból nem dolgozó ként igen :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Zed

Azért gyerekek itt érdemes pár dolgot letisztázni mielőtt túlságosan elkezd mindenki dobálózni a szavakkal/ szakszavakkal.

Nagyon sok fiatal csemete fórumozó van jelen mostanság, de most ezen részébe nem mennék bele mert erről is regényt lehetne írni. A lényeget megragadva, nagyon nagyon régóta csendes figyelője vagyok a fórumnak, és valóban csak ritkán szólok hozzá a dolgokhoz, de szerintem most itt az ideje kicsit helyre rakni a dolgokat, hiszen ez a fórum valahol egy információkat megosztó/átbeszélő fórum, ahol jobb ha az emberek nem a hülyeségeket ragadják ki a szövegből. Tehát vegyük sorba a pár oldal kérdéseit, feltevéseit.


Armin:
Az általad feldobott ötlet, hogy "indítasz" egy hostingot, már most egy átgondolatlan buta légből kapott dolog. Sajnos nem egyedi probléma ez manapság, hogy sok ember úgy gondolja ezt csak úgy csinálok egy ilyet alapon működik..... Nem ez nem így működik. Komoly átgondolt, megtervezett, lépés ez, amihez hozzájön egy hatalmas csokor jogi és gazdasági lépés (igen itt volt szó speciál a kft-ről a posztok között), csak szerintem ott sokan ennek működésével, fenntartásával, gazdasági és jogi részével nem vannak tisztában. Tisztelet mindig a kivételnek.  Csak akik ezzel nincsenek tisztában és ilyen szavakkal dobálóznak okosan tegyék, mert azok akik esetleg ezt a fórumot látogatják és olvassák, (és szintén nincsenek otthon az ilyen témában) nekik ezek a dolgok téves információkat közöl. Tehát kérlek titeket ne dobálózzunk az ilyen dolgokkal.


Idézetet írta: erik.nyolcaskallai Dátum 2013 február 19, 11:04:34 DÉLUTÁN
hát ez már undoritó dolog szerintem ha ő maga nem ér rá miért nem vesz fel egy másik embert aki segít neki vagy valami ??? így nagyon ráfog szívni mert valaki rá küldi a fogyasztó védelmet annyi...

Hasonló a helyzet, nem tudhatod/tudhatjuk, hogy jelenlegi cég milyen gazdasági helyzetben van, lehet pont ezért nem érné meg neki plusz embert foglalkoztatnia, mert akik ezt komolyan csinálják ott ezek a pozíciók fizetett/adózott munkavállalók végzik, megint csak nem mennék bele ennek az elmagyarázásába.

A fogyasztóvédelemhez valóban lehet fordulni, ha! már történt pénzforgalmi mozgás, azaz már mondjuk előre utalással az ügyfél kifizette a kért szolgáltatást, és nincs ellenszolgáltatás.



És akkor még kanyarodjunk vissza kicsit az eredeti problémára, ami az ügyfélszolgálat volt.

Valóban nem dicséretes dolog, hogy nincs válasz egyik hostintól sem, de igazából nagyon jó alternatívát soroltak fel a postolók ezen probléma kikerülése végett.

Érdemes VPS szervert bérelni, vagy komplett fizikai gépet (előbbi azoknak akik kicsiben és kedvező áron szeretnének ügyködni, utóbbi pedig azoknak akik egy dedikált gépet akarnak, és nem komoly gond a havi bérlet megfizetése)

Igazából személy szerint ez a WoW hosting dolog számomra mindig is egy olyan dolog volt ami két élű penge,
gazdasági szempontból soha nem tudtam megérteni, egy legálisan működő cégnek ez a fajta szolgáltatás hol éri meg, az árazások igazából nevetségesen alacsonyak, így szerintem sok hostingnak még a szerver fenntartási díját sem termeli meg, ergo veszteséget termel. Másfelől rengeteg munka van vele az ügyfélszolgálatnak/ supportnak is, mert ez nagyon nem sorolható egy Counter Strike szerverhez, ahol Click & Play és mindenki boldog.  Persze akkor ehez hozzájön még megint a jogi kérdés, hogy lehet-e mégis legálisan wow szervert hostolni (most jönnek majd a karate kölykök hogy Igen, Nem, Igen) Maradjunk annyiban, hogy jogilag ez megint egy igoványos dolog, egy részéről igen, másrészéről nem, erre ismételten nem szeretnék kitérni bővebben.

Tehát összegezve, aki ilyet akar, és komolyan gondolja, nem akar ergo az ügyfélszolgálattól függeni, fektessen be egy VPS-re vagy fizikai gépre, ott a te vagy a root, ott nem kell segítség, várakozás, kényelmesen dolgozol a "saját" gépeden.

Armin

#43
Idézetet írta: Zed Dátum 2013 február 20, 12:05:45 DÉLELŐTT
Armin:
Az általad feldobott ötlet, hogy "indítasz" egy hostingot, már most egy átgondolatlan buta légből kapott dolog. Sajnos nem egyedi probléma ez manapság, hogy sok ember úgy gondolja ezt csak úgy csinálok egy ilyet alapon működik..... Nem ez nem így működik. Komoly átgondolt, megtervezett, lépés ez, amihez hozzájön egy hatalmas csokor jogi és gazdasági lépés (igen itt volt szó speciál a kft-ről a posztok között), csak szerintem ott sokan ennek működésével, fenntartásával, gazdasági és jogi részével nem vannak tisztában. Tisztelet mindig a kivételnek.  Csak akik ezzel nincsenek tisztában és ilyen szavakkal dobálóznak okosan tegyék, mert azok akik esetleg ezt a fórumot látogatják és olvassák, (és szintén nincsenek otthon az ilyen témában) nekik ezek a dolgok téves információkat közöl. Tehát kérlek titeket ne dobálózzunk az ilyen dolgokkal.

Őőőőőőő, csak egy ici-pici apróság. Eszemben sincs hostingot indítani. Ha az én hozzászólásom nem is tükrözte a dolog komolyságát, a többiből azért leeshetett volna, hogy csak hülyülünk  ;D A többiek szerintem vették a lapot  :)

Idéz
egy legálisan működő cégnek ez a fajta szolgáltatás hol éri meg, az árazások igazából nevetségesen alacsonyak, így szerintem sok hostingnak még a szerver fenntartási díját sem termeli meg, ergo veszteséget termel.

Nem tudom, feltűnt-e, de szinte az összes ilyen hosting üzemeltet ed-sms szolgáltatást is. No kérem szépen, abból jön ki a profit jó része. Lehet, hogy maga a kiadott X slotos szerver veszteséges, de a vele járó sms-ek többszörösen kárpótolnak  ;)

Zed

Van Sms fizetési lehetőség, illetve edsms rendszer amiből megint nem a hosting jár jól, kivétel akkor ha közvetlen ő van szerződésben a operátorokkal (Piros/Kék/Magenta) viszont erőssen kétlem ezt, hiszen a technológia kiépítése nem olcsó kategóriába sorolható. Ezért B terv és már meglévő edsms szolgáltatóval szerződnek le mint viszonteladó, tehát máris nem akkora a haszon rajta, mert itt az igazán nagyot kaszáló felek az operátorok (P/K/M) gyakorlatilag inreális 50%-70%-ig (ez mindig eltérő) az övék az sms díja, a fennmaradó amiből gazdálkodnak a többiek, a "Fő" szolgáltató--->a viszonteladó--->ügyfél.

Tehát közel sem akkora üzlet ez nekik mint azt sokan gondolják.

Powered by EzPortal