Mi van a TFMWorld-el/VNG-vel?

Indította Tudvari, 2013 február 12, 06:16:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Armin

Valamiért mégis megéri nekik. Ha annyira veszteséges lenne, nem üzemeltetnének hostingot  :)

Armin

Na megnéztem közelebbről is 1-2 szervert, amin azért vannak is jó páran. Nevesíteni nem akarok. Valahogy egyik sem nyerte el a tetszésemet. Legdurvább szerver:

Belépek, szokásos mall OG-ben, semmi extra. Pár vendor le van téve, 1-2 teleport, és itt vége a látnivalónak. Megnéztem a komolyabb szetteket áruló vendorokat. 100 token-ért lehet venni pl. egy T10HC itemet. Egy komplett szett 500 token. A kiegészítők ára 75 token/db. Na mondom meglesem weben, mi fán terem a token. És ekkor hangosan visítottam. Nem több, mint bruttó 305Ft-ért kapsz 610!!!!! tokent. magyarul kb. 600Ft-ért van egy 6k GS-el megáldott full T10HC karid. Éljen a küzdelem az itemekért  ;D

Ja és ezen a szerveren vannak átlag 150en csúcsidőben.
Kérdezem én: Tényleg nincs értelme ilyenek mellett egy normális szervert indítani?

Raisen

Ezen nem tudom mit kell vitatkozni. Igen is egy hosting indítása nem áll másból mint pár kattintás. (Virtuális szerver rendelés) itt kezdődik minden akitől vásárlod ő felel a 24h internetkapcsolat és a biztonságért. Össze raksz egy rendelő oldalt ahol megírják igényeit és te egy alap source db vel dolgozol, linux alatt megírsz egy .sh-t és lefut magától rosszabb esetben is 10 p alatt  és máris tudsz akárkinek szervert adni. Scriptek berakása support szerintem ott kezdődik a dolog, hogy 3 ember váltja egymást és napi 12 órában elérhetők script berakással kapcsolatban, vagy egy online script betevős oldalt készítenek, ahol váró lista szerint ki írja a bekerülés pontját. Legális és jogi része más tészta de maga a host indítás nem nagy szám és illegálisan nem kell mást tenni mint külföldi cégtől virtuális szervert rendelni. Amúgy is a legális futtatása sok adóval jár maga csak az sms rendszer 60% kapja meg a host abból megtart 20% kb, hogy megérje és többi a felhasználóé a többi bejött bevétel után meg adóznak ami megint nem kis pénz és a pláne ez csak adózás, a másik része a dolognak, hogy még mindig maga a jog a blizzard kezében van a felhasználása ugyan nem illegális de maga az árusítása igen szóval csak egy kibúvó illetve kisebb kockázat futtatni legálisan ezért jobban megéri szerintem külföldi számlára utaltatni vagy virtuálisan paypal ugyanis az ottani pénz forgását nem figyelik és levételkor vonnak (régebben) 4% adót ezért jobban megéri ritkán levenni de így is jóvalta több bevétel mint, ha legálisan adóznál érte NAV nak régi nevén APEH.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Zed

Na igen ám, itt a probléma megint, "illegálisan nem nagy dolog csinálni...."  Ne ösztönözzünk senkit arra, hogyan kell megkerülni a törvényt ha van rá lehetőség, ez a fórum nem ezzel foglalkozik.  Maradjunk az eredeti koncepciónál.

Tudvari

Akkor már próbáltátok hívni a TFM Worldot?Ne próbáljam?Csak mert nekem van 5000 forint az egyenlegem EDSMS-ekből,és ki szeretném venni/WoW szervert szeretnék bérelni belőle.

Raisen

#50
Így is úgy is illegális csak nem buksz le. Lényegtelen mit hostolsz ugyan az az éves adó vonatkozik rá. Rövid példával pl otthoni termelő vagy és eladod az áruidat az mind 1 mit termelsz ugyan abba a kategóriába tartozik és az adó a bevétel x százaléka évente. Tegyük fel betiltják a paprikát és te azt adod el attól téged a navosok nem fognak basztatni mert abban a kategóriában van és csak a pénz kereset adóval foglalkoznak. Be állítanál egy wowos szöveggel nem érdekelné őket csak az, hogy pénzt szerezzenek belőle viszont, ha a blizzard a játékos szám miatt elkap az nem M.O ügy, mert nem az ő kezükben van a licensz jog szóval másik oldalról M.O adó hivatal leszarja honnét van a pénz és miből csak adózz utána ezért mondom jobban megéri külföldi számlát nyitni vagy virtuálisat mert az nem tartozik M.O törvényei alá a levételkor magyar számlára 16% adó lemegy szerintem így a legjobban jövedelmező a hosting.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Armin

Idéz
ha a blizzard a játékos szám miatt elkap

Hát ha a pl. a molten sem zavarja őket nagyjából 30.000 online emberrel, akkor szerintem emiatt nem kell aggódnia senkinek  ;D

Raisen

Nem nagyon :) Azért írtam le nagyon sok baj nem lehet belőle. Blizzardnak felkeresni pert elindítani többször, ha messze laksz utat kifizetni több tárgyalásra ezekkel együtt több kiesése lenne jóvalta, mint szemet húnyva felette.  A jelenlegi pénzük ami kamatozik kb 1 v fél nap megkeresik az összes wowszerver havi bevételét együtt :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

zerus

Idézetet írta: Raisen Dátum 2013 február 20, 04:10:02 DÉLUTÁN
...a levételkor magyar számlára 4% adó lemegy szerintem így a legjobban jövedelmező a hosting.

És szerinted nem fogják a NAV-osok megkérdezni hogy miből származik az a pénz ami a számládra érkezett és miért is nem adóztál belőle?

Armin

Idézetet írta: zerus Dátum 2013 február 20, 05:27:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Raisen Dátum 2013 február 20, 04:10:02 DÉLUTÁN
...a levételkor magyar számlára 4% adó lemegy szerintem így a legjobban jövedelmező a hosting.

És szerinted nem fogják a NAV-osok megkérdezni hogy miből származik az a pénz ami a számládra érkezett és miért is nem adóztál belőle?

Egyrészt nekem még soha nem vontak le egyetlen forintot sem, amikor paypal-ról utaltam bankszámlára, másrészt ez épp úgy adóköteles, mint bármilyen más jövedelem.
Külföldről származó jövedelemnek számít, és 16% körüli adót kell utána fizetni. Egyéb részletért kérjük keresse fel az önhöz legközelebb található könyvelőt  ;D

zerus

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 február 20, 05:55:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zerus Dátum 2013 február 20, 05:27:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Raisen Dátum 2013 február 20, 04:10:02 DÉLUTÁN
...a levételkor magyar számlára 4% adó lemegy szerintem így a legjobban jövedelmező a hosting.

És szerinted nem fogják a NAV-osok megkérdezni hogy miből származik az a pénz ami a számládra érkezett és miért is nem adóztál belőle?

Egyrészt nekem még soha nem vontak le egyetlen forintot sem, amikor paypal-ról utaltam bankszámlára, másrészt ez épp úgy adóköteles, mint bármilyen más jövedelem.
Külföldről származó jövedelemnek számít, és 16% körüli adót kell utána fizetni. Egyéb részletért kérjük keresse fel az önhöz legközelebb található könyvelőt  ;D

Én ezzel tisztában vagyok, csak mások nem feltétlen.

Armin


mist-er

Ezt a 4%-ot honnan találtátok ki? ;D
Az SZJA vagy 16% vagy semennyi. Cégekre egész más vonatkozik, mint egy magánszemélyre, és a cég SZJA-t sem fizet... a magánszemély meg nem tartozik áfa-körbe, szóval nem olyan egyszerű ez mint amilyennek látszik. De az biztos, hogy fizetős szolgáltatást csak szerződéssel és számlával adhatsz, azt pedig csak cég vagy EV adhat, ha nem így van, az feketén megy, de szerintem azt nem kell elmagyarázni senkinek mit jelent.

zerus

Nem adóra gondolt a 4% alatt (legalább is gondolom), hanem ez a díja annak hogy a paypal kiutalja neked bankszámlára, bár ez függ attól is hogy milyen indokot adsz meg.

RaZoR93

Amúgy ilyenkor mivan a supportal ? :DD megvannak halva tfm-worldnél vagy mi ha egy confingos látja a hozzászólásomat akkor segítsen már nekem ;)

Powered by EzPortal