Player-ek hozzáállása/szemszöge.

Indította GiZM, 2013 február 17, 12:38:22 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

GiZM

Azon gondolkodtam a napokban ,hogy minden valamire való szerver tulajdonos panaszkodik ,hogy egyáltalán nincs player a szerverükön, de pl bc-n meg minden kis hitvány házi szerveren volt minimum 3 játékos. Pedig a helyzet akkor sem volt SOKKAL fényesebb... Bugok akkor is ugyan úgy voltak, és az instákat is ugyan úgy be kellett scriptelni. Mi változhatott ennyire ,hogy 2 kieg után itt tartunk? Egyszerűen hiány van mindenből ami régen volt... Régen egy boss-ra volt 20 különféle taktika 20 embertől. Most semmi... Engem például rohadtul elriaszt az ,hogy ha valaki pl el akarja kezdeni a játékot akkor eleve csak olyan szerveren tud játszani ami low rate, és maga a szerver arra épít ,hogy a szerencsétlen flótás majd nagyobb lesz aztán szakmával szerez cuccot.. Ezért a kisebb instákat lényegtelen javítani. Nincs egy olyan biztos pont amin a player el tudna indulni ,hogy "hopp most nekem ebbe az instába kell mennem, mert azt olvastam ,hogy jó cuccok vannak nekem".. Arra építenek a szerverek ,hogy majd a tömeg magával húzza, ha pedig nem akkor kihullik... Ahogy én látom viszont ezen emberek tábora egyre csak növekszik.

Zolee

#1
Szerintem itt az is nagy probléma mostanság, hogy inkább nagyon fiatalok kezdenek el játszani ezzel a játékkal. Akárhogy papol a Blizzard arról, hogy 12 év a korhatár, ehhez akkor is idősebbnek kell lenni, akárhogy nézzük. Sajnos a nagyon fiatal, kezdő játékosok meg nem akarnak semmit felfedezni, kipróbálni, utánanézni, hanem inkább azt várják, hogy tapasztaltabb játékosok a szájukba rágjanak mindent, vagy éppenséggel a szerver tulajdonosok.

Itt most nem azokról a játékosokról szól a mondandóm, akik most kezdték, esetleg tényleg fiatalabbak, de ennek ellenére maguktól tanulnak meg mindent, esetleg csoportban, barátokkal. Hanem azokról, akik végképp nem akarnak elérni maguktól semmit... Ezen kellene valahogyan változtatni.
De, van egy olyan sejtésem is, hogy mióta létezik ez a "FUN" szerver kategória, azóta lettek ilyenek a játékosok, mert ott mindent megkapnak, nem kell semmit tenniük érte, aztán meg csak unatkoznak, mert teljes a szett, mindenki egyforma és egyikük sem tud mit kezdeni magával. Pedig amúgy rengeteg olyan dolog van a WoW-ban, amitől ne lenne minden olyan unalmas számukra.

Armin

...egyáltalán nincs player a szerverükön...

Talán mert már megunta a jó magyar közönség, hogy elkezd játszani egy szerveren, ami 3 hét múlva megszűnik?  :)
Amúgy meg egyre többen mennek külföldi szerverekre. A Molten-en pl. simán össze lehetne szedni egy Taurira való magyart.
Jót mosolyogtam annó egy cikken, amiben kifejtették, hogy a magyarok fele taurizik. Nem, a magyarok 3/4-e külföldön játszik

Amúgy a fenti témát nem feltétlenül írnám a FUN szerverek számlájára. Aki valóban játszani akar, az nem fog elkényelmesedni egy-két fun miatt.

mist-er

Kezdők legnagyobb problémája inkább az, hogy maga a játék túl bonyolult, ha pl valaki el akar kezdeni wowozni, konkréntan még a chat helyes használata is kihívást jelent, nemhogy egy talent összerakása, vagy egy bonyolultabb boss tactic betartása. Legalább fél év, mire megérted annyira a játékot, hogy ne noobozzanak le 5 percenként. Privátszerón, ez még hatványozódik is, a bugok miatt még zavarosabb az egész.

Régen bc korszak elején taurin kezdtem a wowot, sík hülye voltam mindenhez, 30-as szinten azt se tudtam mi az a talent, és hasonló finomságok, évekkel később mikor bejött a 80-as naxx és kelthuzad, 1 hétig szívtunk vele mire lement, mert ha ott 2 yardal egyetlen ember eltért a tactictól már döglött az egész raid, mégis szenvedtünk vele, mert volt benne kihívás.

Később aztán meguntam, hogy 2-3 évig semmi változás nem történt a szerveren, és átmentem monsterre, kezdő amatőr játékosok hada fogadott, ott elég volt a bossnak annyit csinálnia, hogy bubit tegyen magára, amitől nő a sebzése ha belelőnek míg rajta van, mondanom se kell, 20 próbálkozásból 1x tudtuk megölni jó esetben, mert mindig volt valaki aki nem figyelt, és oneshotolt mindenkit a boss, ez csak 1 példa a sok közül. Amíg ilyen primitív fightok kifognak a játékosokon, minek bonyolítani?

Patthelyzet... ha túl egyszerű megunják a "profik" és elmennek, ha túl nehéz nem lesz semmi sikerélménye a kezdőnek, és az fog elmenni... ha találsz egy kompromisszumot, az se lesz jó mindenkinek.
Mostanság Blizz is ezért készít 3 szintű nehézségi lépcsőt az instákból, hogy mindenki megtalálja a saját szintjének megfelelőt.

Egyrészt a fiatal kezdő játékosok azt se tudják mi fán terem a classic vagy a BC, mert annyira régi már, és te se kezdenél el játszani a diablo 1-el, ha itt van a 3 is, max akkor ha nagyon érdekel a történet, de legtöbben a wowwal se a teljes története miatt játszanak, hanem a hangulata miatt.
Másrészt tény, hogy wotlkból mára szép és jó szervert lehet csinálni, viszont az is már kezd baromi régi lenni, mert lássuk be, 2008 nem tegnap volt, és ráadásul még bonyolultabb is, mint a cata.
A cata emuk meg hát még mindig elég bugosak és hiányosak, így az új játékosoknak mi marad? Semmi igazán élvezetes...

Raisen

"mist-er" amit írt egyet értek teljesen, nem is kell írnom ide semmit konkrétan ki fejtette mint, ha csak én írtam volna :))


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Nagax

Hát én igazából magát a wowot untam már meg azért tértem át Diablo 3-ra ez most eléggé izgalmasnak tűnik főleg a pvp-k :D
Hamarosan !

kagebunshin

Üdv mindenkinek!

A wow ugye egy mmo játék, ami arra utal, hogy sok játékos kell ahhoz, hogy játszani lehessen vele. Mivel minden játék amit többen játszanak az társasjáték, ezért maga a wow egy társasjáték. És mint minden társasjáték, az hogy mennyire élvezed nagyban függ a többi játékostól (már ha vannak egyáltalán). Tehát én mint egy játékos olyanokkal szeretnék együtt játszani akikkel jól érzem magam. És sajnos itt bukik az egész. Ugyanis eddig még senkit sem találtam wow-os környezetben akik ebben a szellemben játszanának. Persze jóhiszemű vagyok ezért ezt betudom annak, hogy talán rossz szerveren játszok, pont elkerültem a normális játékosokat, túl rövid ideje játszok vagy legrosszabb esetben pedig talán pont velem van a baj és engem nem lehet elviselni (ezt a lehetőségét remélem kizárhatom).

Én azt hiszem tipikus "casual játékos". Időnként felnézek. Ha van valami retro-s raid arra szívesen benevezek, esetleg rhc-zok. A bg-ket és a pvp-t inkább kihagyom. Nem hiányzik, hogy vadidegen emberek szidják a felmenőimet azért, mert bénázok. És hát ha belegondolok még igaza is van. Minek rontsam el más játékát azzal, hogy ingyen kill vagyok. Nagyobb raidekre se járok. Mert hát ugye oda is taktika kell. De hiába vagyok ott először mindenki elvárja, hogy leírásokból/videókból elsőre úgy csináljam mintha már rutinból tolnám. Tehát szintén nem akarom más játékát tönkretenni. Nekem nem célom, hogy a legjobb tank/dps/healer/pvp-s legyek. Jól el tudom ütni az időt egyedül is achizgatással. Tehát ahogy említették is sok minden van ebbe a játékba ami lekötheti a játékost, nem kell mindenben profinak lenni.

A játék nem bonyolult, hiszen 12 évesek is tudnak vele játszani. Ugyanakkor bonyolult is, hiszen nehéz vele jól játszani. Valljuk be, azért nem olyan egyszerű összeállítani a megfelelő talentet, gemeket, glypheket, skilleket, rotat és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy magadtól tanuld meg a tankolást mindezt a mindenható internet segítsége nélkül és akkor az adott insta taktikáról még mindig nem esett szó. Tehát tény, hogy egy új játékosnak nagyon nehéz dolga van. Csak a profi haverban bízhat, hogy bevezeti a játék rejtelmeibe és megadja neki a kezdő löketet. Főleg ha egy olyan fiatalkorúról van szó akinek ez az első mmo-ja. És ugye a következmény. Régi játékosok megunják, újak nem tanulnak meg vele játszani és szép lassan kihal a szerver. Egyetértek azzal, hogy van akin nem lehet segíteni, mert semminek nem hajlandó utána olvasni. Én pl nagyon is örülök, hogy ma már szinte bármit megtalálok magyarul is. De azt hiszem abba is hagyom ezt a gondolatmenetet mert így visszaolvasva nagyon katyvasz lett.

Elnézést a hosszú posztért és köszönöm annak akik megtisztelt vele, hogy végigolvasta.
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Powered by EzPortal