Unity 3d (3d-s és 2d-s játékok készítése tutorial). Igen vagy nem ?

Indította Raisen, 2013 február 18, 10:06:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Raisen

Arra gondoltam miközben újra belefogtam a játék készítésbe bele kezdhetnék egy videós bemutatóba az alapoktól unity 3d-ben illetve egy kis blender vagy 3ds max használatot alap dolgok modellezéséhez.

Nincsenek játék készítésről nagyon magyar bemutatók ami komolyabb enginet használna és az lenne a kérdésem, hogy van-e rá igény, mert akkor bele fogok.

További rövid ismertető, ha lesz rá igény.

Teljesen alapoktól kezdve lesz felépítve az elején és a részek haladtával saját scripteket is fogunk írni (Javascript) felületessen elmagyarázva, hogy szokják a kezdők és a symbolok a kezükre álljon, akit jobban érdekel halom leírás van róla, mert elég hosszú lenne csak a javascriptet megérteni/megtanulni amit használunk egy alap játéknál. Nem kell parázni ezeket a végén ti is kívülről megfogjátok tudni csinálni és fél nap alatt egy használható 3d-s alap játékot össze tudtok rakni. Előnyei a programnak, hogy szinte minden os alá lehet benne játékot készíteni többek között megemlíteném az android támogatottságát és a webre tervezett játékokat.

A végére itt egy kis trailer mégis mit kilehet belőle hozni megfelelő hozzá értéssel.

http://www.youtube.com/watch?v=IhBlMRIEPXE

http://www.youtube.com/watch?v=NxTbolmnpAo




▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀


Raisen



▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Armin

Igény szerintem bőven lenne rá, főleg, ha érthető. Nem mindenki perfect angolból  :)
Unity-hez van egy kb. 300 videóból álló tutorial-om, amiben egy rpg játékot készítenek. Azt mondjuk kiadhatnád magyarul :D

Asus5

érdekes ötlet lenne bár szerintem ha saját tutorial sokkal nézhetőbb lenne mint ha "szinkronizálnánk" ezeket

Raisen

Saját készítésű egyértelmű ma már elkezdem csak kicsit nehéz a sok szarságot bent egymás után kimondani, de gyakorlat teszi a mestert majd bele jövök valamelyik nap felteszem yt-re. Úgy akarom elmagyarázni, hogy érthető legyen a kezdők számára és megértsék mit miért kell oda rakni de mégsem mondhatom úgy, hogy katt ide oda iderakod aztán paff oda majd scale ráteszed 3rd person controllert aztán átállítód a script adatait és kész vagy az alapokkal :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

jex005

Én is Támogatom Raisen, Meg szerintem keres Mást is aki tudna neked segiteni akár.
De remélem össze jön :) csak igy Tövább

JEX

Powered by EzPortal