Szervergép üzembe helyezve!

Indította wlptv, 2013 február 19, 02:19:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Raisen

Aximcore-t nem kérdőjelezném meg választása kifejtésében. Tényleg nem annyira bonyolult megcsinálni linux alatt egy szervert, mondjuk régebben nekem nem sikerült elsőre de több próbálkozás után ment (+ a nagyon nagy összefoglalásban le írtam, hogyan lehet készíteni linux alatt olyan nyelven amit egy kezdő is megért) , a kérdőjelezésről meg annyit, hogy kb 2 max 3 éve foglalkozok szerverekkel és én aximtól kezdtem tanulgatni szóval ő jóval előtte belefogott és tapasztaltabb ezért valószínűleg megvan az oka miért támogatja az unix alapú rendszert. Személyes véleményem linux alatt sokkal gyorsabb és stabilabb a szerver nem utolsó szempont a ram zabálás mértéke. Win 2008 rc2 is használtam házi kis szervernek tökéletesen megfelelt de komolyabb játékos számokhoz unix alapú, mert biztonságosabb és több teljesítményt tudunk elérni ugyan azzal a konfiggal.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

wlptv

Hm... elgondolkodtató .. Szerintem akkor Linux alapú lesz a szerver , mer egyre több pozitív dolgot kapok róla , viszont ha van itt a fórumon olyan tapasztalt , aki majd tud segíteni , annak segítségét majd kérem , természetesen nem ingyen.

Egyébként a minap azon gondolkodtam anno , amikor a Budapest WoW Szerver ment , kinn volt a szervergépük , amiről a szerver futott.  Egy sima Intel Core 2 Quad processzor , 8GB RAm , és mégis elfért rajta volt mikor 4000+ játékos is volt fenn , ilyen ingyenes vip napokon. Ez létezik?

Raisen

#17
Sajnos ami túl szép, hogy igaz legyen nem is igaz. Bp wowra szintúgy ahogy a hostok hazudnak unlimited szerver nem létezik bp esetén még 3 szervergép is abból kevés lenne és maga az alap emu sem bír 2k nál többet. A bp szerveren 3 k játékosnál kb 5-10 percenként volt dc még bc-n. Legjobb megoldás több szervergép vagy egy bika erős és több realm 2k-3k játékos limittel, ha spékeletlen alap coreval nyomod. Szerintem a gép konfig is kamu ami ki volt írva mert kb 5-6 éve bc-n ki volt rakva amikor a nasanak esetleg volt olyan gépe na meg pénze rá :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

wlptv

#18
Nézegettem egyébként , betudtam volna hozni , igen olcsó áron egy következő tiípusú szervergépet:

AMD Opteron 12 magos 2,30 GHZ processzor

500GB NSAS Winchester

24GB DDR3 RAM

Mivel ez egy külföldi cég , nagybátyám pedig náluk dolgozott több évig kaptunk ilyen törzskártyát , amire már csomó pont felkerült és ilyen 250-ből simán be lehetne hozni.

Gondolom egy ilyen gép alatt , azért már lehet valami kezdeni :D

Raisen

Hmm hát szerver confignak nem valami jó az amd és a ddr3 kombináció. DDR SDRAM és az intel xeon már ütős viszont árban is szép összegeket elkérnek érte. Rövid kifejtéssel sd ramal 2x olyan gyors írási olvasási sebességet lehet elérni mint ddr3-al és szerver esetében a gyors információ feldolgozás több szálon és kibocsájtás a lényeg pl lehet nagy tárhelyed és procid ha a vinyó olyan lassan ment több szálon, hogy ez miatt laggolás keletkezik, vagy a memória nem tudja olyan gyorsan olvasni az adatokat.

Példának itt egy ütős config.

http://shop.refurb.it/ibm-x3650-m2-rack-server-2-x-quad-core-e5520-146gb--sas-1tb-sata-vmware-esxi-citrix-137-p.asp


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

wlptv

#20
De gondolom AMD és DDR SD RAM kombináció , azért az sem lehet olyan rossz dolog.

wlptv

Meg én most itt úgy gondolkodom , hogy az én pénztárcámnak megfelelő konfigról beszéljünk , és én a késöbbiekben egy olyan configot szeretnék ami a 250-300.000 ft -ot nem haladja meg.

Erre legalkalmasabb configot pedig ezt a 12 magos opteron , ddr3 rammal felszerelve,  500 sas winyóval tudom, de ha esetleg te tudsz egy jobbat mondani amin változtatnom kéne , szívesen meghallgatlak.

Raisen

#22
Nem éri meg viszont úgy a kettő ,mert hiába gyorsabb a ram nem képes a proci olyan gyors adat feldolgozásra. Életbeli példa, ha használsz videó szerkesztőt cpu bufferel semmi grafikai gyorsítóval észre veszed, az Amd nagyon lomha párhuzamosan futtatott programokra az intelel szemben viszont ha az árait is számításba vesszük az amd jó vásárlásnak tűnik, de mindenek előtt fent áll, hogy mire szeretnénk használni mert később sok hátrányunk és mérgeskedésünkbe kerülhet. Van rá pénzed akkor intelt vegyél szervernek bármire hasznát veheted a későbbiekben és meg fog több év múlva is felelni szinte minden feladatra. Az amd hirtelen vált és újít sokszor socketeken is ami az alaplap kidobásával egyenlő amég az intel multi slotos alapjai szinte mindegyiket i3 óta támogatja.

Mindjárt össze dobok 3 konfigot és elküldöm olcsó közepes és drágább kategóriákban.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

wlptv

Kicsit hosszadalmasabban elbeszélgetnék veled , erről a témáról , ha esetleg egy skype címet tudnál adni PM-be megköszönném , és kicsit nyíltabban beszélgethetnénk erről a témáról. Mert te látom tapasztaltabb vagy ezen téren.

zerus

Idézetet írta: Raisen Dátum 2013 február 20, 04:32:12 DÉLUTÁN

Példának itt egy ütős config.

http://shop.refurb.it/ibm-x3650-m2-rack-server-2-x-quad-core-e5520-146gb--sas-1tb-sata-vmware-esxi-citrix-137-p.asp

http://en.wikipedia.org/wiki/DDR_SDRAM

Az általad írt konfig is DDR3-al van szerelve, ugyanis csak azt támogatja a processzor.
Az AMD-vel pedig semmi gond sincs, inkább "kinek a pap, kinek a papné" kérdése , hogy ki melyikkel él.


wlptv

Én nekem 1-2 ismerősöm akinek színtén AMD Opteron szerver processzoruk van a gépeikben , van egy 12 magos is  , saját szerverekre használja , és teljesen megvan vele elégedve mellé 16GB DDR3 1866MHZ RAM van téve , és azt mondja teljesen meg van elégedve vele. Kicsit gyengébb valóban mint az Intel Xeon , de remekül teljesít ez a processzor is.

Powered by EzPortal