TrinityCore 3.3.5a Linux Ubuntu hiba!

Indította brayna, 2013 február 27, 07:05:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

brayna

Hali! ez a hibám van mikor a world servert el indítom :-[ remélem tud valaki segíteni :)


DataDir = "" ha így van kitöltve akkor:

______                       __
/\__  _\       __          __/\ \__
\/_/\ \/ _ __ /\_\    ___ /\_\ \, _\  __  __
   \ \ \/\`'__\/\ \ /' _ `\/\ \ \ \/ /\ \/\ \
    \ \ \ \ \/ \ \ \/\ \/\ \ \ \ \ \_\ \ \_\ \
     \ \_\ \_\  \ \_\ \_\ \_\ \_\ \__\\/`____ \
      \/_/\/_/   \/_/\/_/\/_/\/_/\/__/ `/___/> \
                                 C O R E  /\___/
http://TrinityCore.org                    \/__/

Realm running as realm ID 1
Using World DB: TDB 335.11.48
Will clear `logs` table of entries older than 1209600 seconds every 10 minutes.
terminate called after throwing an instance of 'std::out_of_range'
  what():  basic_string::at
Félbeszakítva (core készült)


ha meg DataDir = "/home/(username)/server/bin"


______                       __
/\__  _\       __          __/\ \__
\/_/\ \/ _ __ /\_\    ___ /\_\ \, _\  __  __
   \ \ \/\`'__\/\ \ /' _ `\/\ \ \ \/ /\ \/\ \
    \ \ \ \ \/ \ \ \/\ \/\ \ \ \ \ \_\ \ \_\ \
     \ \_\ \_\  \ \_\ \_\ \_\ \_\ \__\\/`____ \
      \/_/\/_/   \/_/\/_/\/_/\/_/\/__/ `/___/> \
                                 C O R E  /\___/
http://TrinityCore.org                    \/__/

Realm running as realm ID 1
Using World DB: TDB 335.11.48
Will clear `logs` table of entries older than 1209600 seconds every 10 minutes.
Using DataDir /home/(username)/server/bin/
WORLD: MMap data directory is: /home/(username)/server/bin/mmaps
VMap height checking disabled! Creatures movements and other various things WILL be broken! Expect no support.
VMap support included. LineOfSight: 0, getHeight: 0, indoorCheck: 0
VMap data directory is: /home/(username)/server/bin/vmaps
Map file '/home/(username)/server/bin/maps/0004331.map' is from an incompatible map version (MAPS v1.1), MAPS v1.3 is expected. Please recreate using the mapextractor.
Correct *.map files not found in path '/home/(username)/server/bin/maps' or *.vmtree/*.vmtile files in '/home/(username)/server/bin/vmaps'. Please place *.map/*.vmtree/*.vmtile files in appropriate directories or correct the DataDir value in the worldserver.conf file.


remélem tudtok segíteni mert már nem tudom mitévő legyek :S

Locutus

Correct *.map files not found in path '/home/(username)/server/bin/maps' or *.vmtree/*.vmtile files in '/home/(username)/server/bin/vmaps'. Please place *.map/*.vmtree/*.vmtile files in appropriate directories or correct the DataDir value in the worldserver.conf file.
Nem találja a mappokat......
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

AximCore

Terminálba oda lépsz ahol van a dbc/maps fájlok és kiadsz egy
pwd

Parancsot és annak a kimenetét írd oda.
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

brayna

Idézetet írta: AximCore Dátum 2013 február 27, 08:34:56 DÉLUTÁN
Terminálba oda lépsz ahol van a dbc/maps fájlok és kiadsz egy
pwd

Parancsot és annak a kimenetét írd oda.


nem jó sehogy sem jó és nem tudok rá jönni egyszerűen miért nem jó

foxcon666

Idézetet írta: Locutus Dátum 2013 február 27, 07:09:25 DÉLUTÁN
Correct *.map files not found in path '/home/(username)/server/bin/maps' or *.vmtree/*.vmtile files in '/home/(username)/server/bin/vmaps'. Please place *.map/*.vmtree/*.vmtile files in appropriate directories or correct the DataDir value in the worldserver.conf file.
Nem találja a mappokat......

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nem azért, de már nem bírom ki be szólás nélkül persze csak okosan

Locutus: csóri gyerkőc az írása alapján rá jött hogy a Tc nem találja a maps filájlokat ezzel nem vitted előrébb a dolgott

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Idézetet írta: AximCore Dátum 2013 február 27, 08:34:56 DÉLUTÁN
Terminálba oda lépsz ahol van a dbc/maps fájlok és kiadsz egy
pwd

Parancsot és annak a kimenetét írd oda.

Ez nagyon jó ötlet ... de a fájlok külön-külön mappában van kis helyesbítés ahol a mappák vannak ,de Gyerkőcünk is rá jött már ha kicsit is olvastátok..

de akkor a Tc map verziora sír : Maps (v1.1) Maps (v1.3)

Hmm ez így érdekes kérdés lesz Megválaszolni.

Cmaker progi használat

Dtools
Forrásból le forgatni. Igen ám de szerintem ez nem megy se nekem se Braynának (gyerkőc)
hmm  :-\  erős kérdés de fel teszem.

Minden ubuntu/ debian / tutorialt át nyálaztam hogy hogy nincs idei tutorial ami pl TrinityCor-t
Skirefire Kitárgyal ok ti tudtok. Windozban bármi kor össze lehet dobni egy wow szerott. A repakokról ne is beszélek.
Ubuntu alatt meg elévült tutorialok vannak ami igazándiból nem jó semmire auth szerver Megy minden ok. World szerver hmm nem is tudok szót szólni hozzá ill tudnék de kivágna az admin érte.

Kérdésem: "27 dik-e van mostanában vette valaki a fáradtságot össze állított egy linux wow 3.3.5a szervert ???

Na az az emberke írjon már ide és zárjuk már le a topicott nem hiszem hogy egy hét szenvedésel nem lehet össze állítani egy szerver.




Röviden

Vagy  maps /vmap verzion 1.3 mas kellene Braynának . Vagy egy normális tesztelt tutorial

  Mielőtt megpróbáltok szét oltani engem válaszoljatok már normálisan csorinak

Azt jöhet a savazás.

Kösz mindenkinek a válaszátt



brayna

#5
Idézetet írta: foxcon666 Dátum 2013 február 27, 10:19:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Locutus Dátum 2013 február 27, 07:09:25 DÉLUTÁN
Correct *.map files not found in path '/home/(username)/server/bin/maps' or *.vmtree/*.vmtile files in '/home/(username)/server/bin/vmaps'. Please place *.map/*.vmtree/*.vmtile files in appropriate directories or correct the DataDir value in the worldserver.conf file.
Nem találja a mappokat......

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nem azért, de már nem bírom ki be szólás nélkül persze csak okosan

Locutus: csóri gyerkőc az írása alapján rá jött hogy a Tc nem találja a maps filájlokat ezzel nem vitted előrébb a dolgott

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Idézetet írta: AximCore Dátum 2013 február 27, 08:34:56 DÉLUTÁN
Terminálba oda lépsz ahol van a dbc/maps fájlok és kiadsz egy
pwd

Parancsot és annak a kimenetét írd oda.

Ez nagyon jó ötlet ... de a fájlok külön-külön mappában van kis helyesbítés ahol a mappák vannak ,de Gyerkőcünk is rá jött már ha kicsit is olvastátok..

de akkor a Tc map verziora sír : Maps (v1.1) Maps (v1.3)

Hmm ez így érdekes kérdés lesz Megválaszolni.

Cmaker progi használat

Dtools
Forrásból le forgatni. Igen ám de szerintem ez nem megy se nekem se Braynának (gyerkőc)
hmm  :-\  erős kérdés de fel teszem.

Minden ubuntu/ debian / tutorialt át nyálaztam hogy hogy nincs idei tutorial ami pl TrinityCor-t
Skirefire Kitárgyal ok ti tudtok. Windozban bármi kor össze lehet dobni egy wow szerott. A repakokról ne is beszélek.
Ubuntu alatt meg elévült tutorialok vannak ami igazándiból nem jó semmire auth szerver Megy minden ok. World szerver hmm nem is tudok szót szólni hozzá ill tudnék de kivágna az admin érte.

Kérdésem: "27 dik-e van mostanában vette valaki a fáradtságot össze állított egy linux wow 3.3.5a szervert ???

Na az az emberke írjon már ide és zárjuk már le a topicott nem hiszem hogy egy hét szenvedésel nem lehet össze állítani egy szerver.




Röviden

Vagy  maps /vmap verzion 1.3 mas kellene Braynának . Vagy egy normális tesztelt tutorial

  Mielőtt megpróbáltok szét oltani engem válaszoljatok már normálisan csorinak

Azt jöhet a savazás.

Kösz mindenkinek a válaszátt

sajnos igen :S RaZoR93 írt hogy segít de ö is windows os sajnos és nem tudott mit hozzá fűzni :S lehet egy ubuntusnak 3 perc lenne ha segítene én már komolyan nem tudok erre megoldást sehogy sem jó 4 napja szervert telepítek és törlök próbáltam Magyar le írások alapján meg csinálni meg próbáltam már Törökkel,Orosszal és még sorolhatnám  :S és sajnos a linkek fele nem működik ahogy Foxcon666 írta használhatatlanok a tutoriálok :|

Locutus

Idézetet írta: foxcon666 Dátum 2013 február 27, 10:19:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Locutus Dátum 2013 február 27, 07:09:25 DÉLUTÁN
Correct *.map files not found in path '/home/(username)/server/bin/maps' or *.vmtree/*.vmtile files in '/home/(username)/server/bin/vmaps'. Please place *.map/*.vmtree/*.vmtile files in appropriate directories or correct the DataDir value in the worldserver.conf file.
Nem találja a mappokat......

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nem azért, de már nem bírom ki be szólás nélkül persze csak okosan

Locutus: csóri gyerkőc az írása alapján rá jött hogy a Tc nem találja a maps filájlokat ezzel nem vitted előrébb a dolgott

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Idézetet írta: AximCore Dátum 2013 február 27, 08:34:56 DÉLUTÁN
Terminálba oda lépsz ahol van a dbc/maps fájlok és kiadsz egy
pwd

Parancsot és annak a kimenetét írd oda.

Ez nagyon jó ötlet ... de a fájlok külön-külön mappában van kis helyesbítés ahol a mappák vannak ,de Gyerkőcünk is rá jött már ha kicsit is olvastátok..

de akkor a Tc map verziora sír : Maps (v1.1) Maps (v1.3)

Hmm ez így érdekes kérdés lesz Megválaszolni.

Cmaker progi használat

Dtools
Forrásból le forgatni. Igen ám de szerintem ez nem megy se nekem se Braynának (gyerkőc)
hmm  :-\  erős kérdés de fel teszem.

Minden ubuntu/ debian / tutorialt át nyálaztam hogy hogy nincs idei tutorial ami pl TrinityCor-t
Skirefire Kitárgyal ok ti tudtok. Windozban bármi kor össze lehet dobni egy wow szerott. A repakokról ne is beszélek.
Ubuntu alatt meg elévült tutorialok vannak ami igazándiból nem jó semmire auth szerver Megy minden ok. World szerver hmm nem is tudok szót szólni hozzá ill tudnék de kivágna az admin érte.

Kérdésem: "27 dik-e van mostanában vette valaki a fáradtságot össze állított egy linux wow 3.3.5a szervert ???

Na az az emberke írjon már ide és zárjuk már le a topicott nem hiszem hogy egy hét szenvedésel nem lehet össze állítani egy szerver.




Röviden

Vagy  maps /vmap verzion 1.3 mas kellene Braynának . Vagy egy normális tesztelt tutorial

  Mielőtt megpróbáltok szét oltani engem válaszoljatok már normálisan csorinak

Azt jöhet a savazás.

Kösz mindenkinek a válaszátt
Te csóri gyerek. Mielőtt okoskodál itt a nagy dolgokban csak közölném hogy egy hiba üzenettel lehet sok mindent kezdeni. Kezdésnek **********. Ha nem tudjuk hogy mi hova van lementve akkor hiába csinálunk akármit is. Ez olyan mint az orvosság. Hiába kezeled egy gyógyszerrel a beteget ha nem tudod hogy allergiás e rá. Ki kéne deríteni mit hova tett. Vagy mit hogyan csinált. De köszönjük a válaszodat. Majd következőleg körültekintőbben írom le hogy hova mennyél.

Üdvözlettel LOCUTUS!!!!!
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

Locutus

Ja és többek között hozzáfüzném hogy 5 perc internet bújás és rátalál az ember erre a weblapra!
http://collab.kpsn.org/display/tc/TrinityCore+Home

Szerintem még a vak is látjak hogy LINUX!!! Le írta a Trinity Core azok számár akik kezdők. De hát csórikáim nem ismerik az internetet. Igen normális leírás van mindenre. De tudod én segítőkész vagyok. Ha üzenetet írnak vagy amint ráérek kifejtem hosszabban is. Csak tudod az ember elfoglalt és ha add egy kis útmutatást lehet rájön önerőből. Én kérek elnézést hogy megprobáltam nem lenézni az embereket. De tudod mit innentől úgy írom hogy először is bekapcsoljuk a gépet és minden maga a tökéj lesz a számodra.
És nem amiatt huztam fel magam mert csak így simán írtál valamit hanem a csórikázást nem bírom.

Üdv Locu
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

RaZoR93

fúú de kiba**ot nagyszakértő mindenki ezen a fórumon inkább h segitenétek rajta h megtanulja h mit hogyan kell csak savazni tudjátok az ember undoritó...!

brayna

fel tetem egy Mangos,SkyFireEMU és TrinityCore szervert mindegyiknek ez a hibálya


Using configuration file /home/botmax/server/etc/worldserver.conf.
Using SSL version: OpenSSL 1.0.1 14 Mar 2012 (library: OpenSSL 1.0.1 14 Mar 2012)
Using ACE version: 6.0.0
TrinityCore rev. 2013-02-27 13:17:20 +0100 (9301e31a4e89) (Unix, Release) (worldserver-daemon)
<Ctrl-C> to stop.

______                       __
/\__  _\       __          __/\ \__
\/_/\ \/ _ __ /\_\    ___ /\_\ \, _\  __  __
   \ \ \/\`'__\/\ \ /' _ `\/\ \ \ \/ /\ \/\ \
    \ \ \ \ \/ \ \ \/\ \/\ \ \ \ \ \_\ \ \_\ \
     \ \_\ \_\  \ \_\ \_\ \_\ \_\ \__\\/`____ \
      \/_/\/_/   \/_/\/_/\/_/\/_/\/__/ `/___/> \
                                 C O R E  /\___/
http://TrinityCore.org                    \/__/

Realm running as realm ID 1
Using World DB: TDB 335.11.48
Will clear `logs` table of entries older than 1209600 seconds every 10 minutes.
Using DataDir botmax/server/bin/data/
WORLD: MMap data directory is: botmax/server/bin/data/mmaps
VMap support included. LineOfSight: 1, getHeight: 1, indoorCheck: 1
VMap data directory is: botmax/server/bin/data/vmaps
Map file 'botmax/server/bin/data/maps/0004331.map': does not exist!
Correct *.map files not found in path 'botmax/server/bin/data/maps' or *.vmtree/*.vmtile files in 'botmax/server/bin/data/vmaps'. Please place *.map/*.vmtree/*.vmtile files in appropriate directories or correct the DataDir value in the worldserver.conf file.
botmax@Yakuza-Szerver:~/server/bin$

Armin

Na akkor légyszi vésd már le, hogy milyen könyvtárban van a worldserver indítója, milyen könyvtárban a map, vmap, valamint a conf file-ból a data dir részt. Pontosan mindent please. X meghajtó\ilyen olyan könytár\, stb.

foxcon666

Csak a savazás na erről beszéltem Locu Meg jegyzés : a linkedel kapcsolatosan TC kor oldal ról csináltuk.
Google a mi barátunk is. és nem kellet öt perc se mert alapból oda mentünk fel

Mindent lépésről lépésre mentünk és ez lett a vége.
a csorikám jelzőt miért ne használjam braynát személyesen ismerem, és egyáltalán nem értem minek jó savazni..

Nem okoskodom leírtam a véleményem hogy mekkora össze tartás van a magyarok közt egy magyar fórumom meg lehet nézni.
+ egy külföldin is.
Magyaron írunk: kb egy -két hét aztán feladja a gyerkőc mert nem jut előre inkább hátra, külföldin meg válaszolnak próbálnak igazán segíteni.

Csak egy bibi van mi magyarok magyar az anya nyelvem és ezt a nyelvet részesítem előnyben
ezt gyakorlom nap mint nap angol tanultunk suliban de mit nem gyakorolsz el tűnik. sajna
igy simán mondhatom angol tudásom = 0 val. leírásokat még meg értek de ennyi. de ez nagyon kevés ez egy kommunikációhoz.


Idézetet írta: RaZoR93 Dátum 2013 február 28, 12:42:27 DÉLUTÁN
fúú de kiba**ot nagy szakértő mindenki ezen a fórumon inkább h segítenetek rajta h megtanulja h mit hogyan kell csak savazni tudjátok az ember undorító...!

Köszönöm a tisztán látást és hogy te legalább meg próbáltál segíteni nekünk..






foxcon666

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 február 28, 05:27:06 DÉLUTÁN
Na akkor légyszi vésd már le, hogy milyen könyvtárban van a worldserver indítója, milyen könyvtárban a map, vmap, valamint a conf file-ból a data dir részt. Pontosan mindent please. X meghajtó\ilyen olyan könytár\, stb.

Pillanat mindjárt  össze írunk mindent neked és előre is kösszi

AximCore

Lehet sajnálni a gyereket meg egymásnak esni a másikat milyen bunkó stb csak épp a hiba a gyerek alapból nem ért még csak a könyvtárakhoz se. ( vagy legalábbis úgy tűnik. )

Ahogy látom most ez van beírva a datadir-hez : "botmax/server/bin/data/" e helyet ezt írd be : "/home/botmax/server/bin/data/" azaz a teljes elérési utat add meg úgy talán hamarabb túl leszünk ezen... Ha meg a maps fájlal van baja, hogy nem ahhoz a rev.-hez van akkor meg a build mappádba cmake parancsodhoz még pluszba vágd hozzá, hogy : -DTOOLS=1  ( meg még utána make && make install ) és akkor a mapextratort is leforgatod utána azt a wow mappádba másolva futtasd le és utána kapott mappákat ( dbc,maps ) másold a fent emlegettet helyre.
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

brayna

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 február 28, 05:27:06 DÉLUTÁN
Na akkor légyszi vésd már le, hogy milyen könyvtárban van a worldserver indítója, milyen könyvtárban a map, vmap, valamint a conf file-ból a data dir részt. Pontosan mindent please. X meghajtó\ilyen olyan könytár\, stb.


oksam az indítok: z:/home/botmax/server/bin

vmaps,map,dbc: z:/home/botmax/server/bin/data

data dir rész: DataDir="home/botmax/server/bin/data"

Powered by EzPortal