Írjuk újra a WoW-ot

Indította Armin, 2013 március 01, 05:46:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tudvari

Catában ahogy már leírtam: NEM LEHET EGYEDI DOLGOKAT LÉREHOZNI.(lehet,de nem felhasználóbarát)

Armin

Egyedit nem, de meglévőt igen  ;) Az általam említett itemek konkrétan bent is vannak az adatbázisban is, le is teszteltem őket, működnek!
A 4.3.4-es itemek pedig szintén nem kreált itemek, és valószínűleg már a 4.0.6-ban is bent voltak, csak nem voltak még használva, ugyanis ezek is 100%-osan működnek!

Tudvari

De akkor azok nem magyar nyelvűek ,míg a küldik azok.

Armin

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 március 01, 08:00:40 DÉLUTÁN
Konkrétan akkor kipucolod a creature, creature_template STB táblákat, és új adatokat írsz bele?

Üdv.: Senki

Konkrétan mindent. Creatue, quest, loot, stb. Teljesen új lesz az egész játékmenet.

balazsrico

Szerintem újraírni és átírni nem ugyan az... amúgy több ezer quest és több 10 ezer item van a játékban úgyhogy sok sikert :)

Tudvari

Nem egyből az egészet írjuk újra.Először kb 60 küldit írunk,1 régióra.1 hónap múlva +1 régió +60 küldi stb.

Armin

Idézetet írta: balazsrico Dátum 2013 március 02, 03:22:45 DÉLUTÁN
Szerintem újraírni és átírni nem ugyan az... amúgy több ezer quest és több 10 ezer item van a játékban úgyhogy sok sikert :)

Az "írjuk újra" cím alatt a játékmenet újra írására gondoltam, nem az egészre tokkal, vonóval  :)
Igen, tudjuk mekkora a feladat, de szerintem bőven lesz rá kereslet. Ha meg nem, akkor alkottunk egy nagyot  ;D

NevemSenki

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 március 02, 03:44:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: balazsrico Dátum 2013 március 02, 03:22:45 DÉLUTÁN
Szerintem újraírni és átírni nem ugyan az... amúgy több ezer quest és több 10 ezer item van a játékban úgyhogy sok sikert :)

Az "írjuk újra" cím alatt a játékmenet újra írására gondoltam, nem az egészre tokkal, vonóval  :)
Igen, tudjuk mekkora a feladat, de szerintem bőven lesz rá kereslet. Ha meg nem, akkor alkottunk egy nagyot  ;D

Úgy legyen!!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 március 02, 04:02:01 DÉLUTÁN
Úgy legyen!!

Üdv.: Senki

Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy melyikkel foglalkozzak először. A fun-ok ott állnak félkészen, viszont ezt sem lenne rossz csinálgatni  ;D a kettő (sőt, 3) viszont együtt már sok.


mist-er

Saját magad újra balanceolod? Új történetet találsz ki aminek értelme is van? Új itemeket találsz ki és rajzolsz is ami nem 1 kaptafára fog menni? Új rendszereket írsz bele?
Ha el is készül, ez a dolog nagyon ótvar lesz, filmes példát tudok felhozni, a "világok harca 2" című valamit, megcsinálták az első eredeti részt sok sok dollár millióból ami színvonalas és sikeres is lett, ezután egy kis filmgyártó cég csinált hozzá egy tróger, gagyi, undorítóan szar valamit, amit második résznek neveztek el.

De a legfontosabb kérdés az, hogy érdekelne-e ez rajtad kívül valakit... a wow története se érdekel túl sok játékost, legtöbben a hangulatáért játszanak vele, mások a PVP miatt, megint mások a társaság miatt. Történetet 10 emberből 1 ismeri az én tapasztalataim szerint, ergo ha megváltoztatod a történetet, az se fog túl nagy tömeget vonzani, kevesen wowoznak a küldizgetésekért, bonyolult dolgokat meg nem tudsz igényesre megcsinálni 2-3 emberrel.

Armin

Na egyre jobb kérdések merülnek itt fel  ;D

Saját magad újra balanceolod?: Hol írtam én ilyet? A kasztokhoz eszemben sincs hozzányúlni. A skillek / spellek, stb. marad úgy, ahogy van.

Új történetet találsz ki aminek értelme is van?: Úgy, ahogy mondod  ;)

Új itemeket találsz ki és rajzolsz is ami nem 1 kaptafára fog menni?: Nem egészen. megrajzolni miért kellene? Van kb. több tízezer item a játékban. Nevét lehet módosítani, szükséges szintet szintén, statokat is. Hol ebben a gond?

De a legfontosabb kérdés az, hogy érdekelne-e ez rajtad kívül valakit: Teljesen átdolgozott pályákkal, lecserélt mobokkal, npc-kkel, egyedi, teljesen magyar küldetésekkel...Miért is ne érdekelhetné ez az embereket?

a wow története se érdekel túl sok játékost: Valóban, mivel a magyar játékosok 70%-a abszolút nem tud angolul, és teszem fel, nem fogja az összes küldi szövegét lefordítani csak azért, hogy tudja, mit miért csinál. De ha teljesen magyarul ott van előtted minden, érted, felfogod, akkor talán még érdekelhet is, mi lesz belőle.

Mint ahogy már fentebb is írtam, nem szándékozom az egész játékot A-tól Z-ig újraírni. Akkor már inkább belefognék egy teljesen új, saját MMO-ba. Még annak is több értelme lenne  ;D

mist-er

És a küldiken meg a PVP-n kívül mit csinálnának? Ennyi erővel a legjobb az lenne, ha totálisan magyarra átírnál mindent, spellektől kezdve az instában lévő boss yellekig mindent, az még talán érdekelne is sokakat, de a saját történet nem hiszem, mivel blizz se hasraüt mielőtt megcsinál valamit, hanem elég bonyolult piackutatást, statisztikákat és terveket készít, mielőtt nekiáll a fejlesztésnek.

Armin

Idézetet írta: mist-er Dátum 2013 március 02, 09:24:12 DÉLUTÁN
És a küldiken meg a PVP-n kívül mit csinálnának?

Őőőőőő insta? raid? world bossok? egyedi automatizált eventek? Soroljan még?  :)

Tudvari


Armin

Utóbbiak már a 3 éve üzemeltetett szerveremben is bent voltak, de azokat leszámítva igen  ;D

Powered by EzPortal