Írjuk újra a WoW-ot

Indította Armin, 2013 március 01, 05:46:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Armin

Na. Azt szokták mondani, hogy minden kezdet nehéz. Ez itt is igaz  :P
Ha már a 3.3.5-re esett a választás, akkor gondoltam a legújabb stabil verzsön lesz az alap. Igen ám, de a TC-nél ugye bevezették a Role Based Account Control nevű  rendszert, aminek következtében át kellett variálni a regisztrációs felületet, mert a jelenlegi rendszerek közül ezt egyik sem támogatja még. Sikerült 2 formában is megvalósítani, szóval most már működik minden  ;D
Aki nem tudná, miről van szó: Az RBAC beállítása nélkül a playerek nem tudnak joinolni sem arénára, sem rdf-re, sem bg-re.

2 napi éjszakázás után végre működik, szóval jöhet az érdemi része a dolognak :D

NevemSenki

Részleteznéd kicsit ezt a dolgot?

IdézAki nem tudná, miről van szó: Az RBAC beállítása nélkül a playerek nem tudnak joinolni sem arénára, sem rdf-re, sem bg-re.

Tudsz adni 1-2 linket?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

#47
Itt a Wiki oldala:

http://collab.kpsn.org/display/tc/RBAC%3A+Role+based+Access+Control

itt pedig a leírás:

http://www.trinitycore.org/f/topic/7831-role-based-access-control/

A lényeg, hogy nem elég az account_access táblába beíratni a gmlevel-t, hanem az RBAC rendszernek is tárolni kell, különben a játékban még csak egy gm account sem lesz elérhető. A trükkös része ott van a dolognak, hogy az RBAC táblába csak azokat az acc id-ket tudod beírni, amik már léteznek, ugyanis össze van kapcsolva kettő. Így, ha mondjuk törölsz egy accot, akkor automatikusan kitörlődik a hozzá tartozó érték is az RBAC táblából.
Hát ne tudd meg, mit szívtam, mire rájöttem, hogy működik az egész rendszer, és hogy  lehet ezt megcsinálni  ;D

Az egyik megoldás az, hogy rögtön az account táblába történő felvitel után megnézed, mi az acc id-je, és ezt felviszed az RBAC-ba is, vagy a másik, hogy felvitel után remote access-en keresztül beállítod az acc-hoz tartozó gmlevel-t. kinek melyik a szimpatikus.

Itt a lényeg:

Idéz
Added some basic structures: (- = Group, * = Role, > = Permission)
Groups:
- Players
  * Use Battlegrounds
    > Join Normal Battleground
    > Join Random Battleground
    > Join Arenas
  * Use Dungeon Finder
    > Join Dungeon Finder
  * Player Commands
    > Exec Player commands
- Moderators
  * Instant Login/Logout
    > Skip Queue (Login)
    > Instant Logout
  * Moderator Commands
    > Exec Moderator Commands
- GameMasters
  * GameMaster Commands
    > Exec GameMaster Commands
- Administrators
  * Administrator Commands
    > Exec Administrator Commands

magyarul, ha ez nincs beállítva, akkor semmit nem tudsz csinálni a szerveren, ugyanis nincs olyan, hogy alapértelmezetten az első csoportba teszi a playereket.

Zolee

#48
Hát ennek kb. semmi értelme nem volt eddig... (mármint a szaros RBAC hülyeségnek)

Megadom szépen a következőkben az értékeket:
account_access
rbac_account_groups
rbac_account_permissions
rbac_account_roles

Sikeresen megkapom az Admin jogot, vannak parancsaim, viszont az alapvető GM parancsok eltűnnek (pl. tele, gm on/off, stb.). Azonnali kilépés is nuku, mikor kiakarok lépni a karakteremmel.

Most ezen kívül lehet valamit kezdeni vele? Hogy a régi parancsok, megszokott dolgok ugyanúgy működjenek.
Lehet, hogy én szúrtam el valamit, de szerintem megfelelően beállítottam, hisz akkor parancsokat se kapnék, csak ezek hiánya érződik, amiket fentebb leírtam.


Frissítés!
Na, hát csak sikerült megoldani a dolgot, igazából jól kezdtem neki csak már én is jobban belefásultam és már nem is láttam, hogy tulajdonképpen mennyire egyszerű is a dolog:
INSERT INTO `rbac_account_groups` (`accountId`, `groupId`, `realmId`) VALUES
('1', '1', '-1'),
('1', '2', '-1'),
('1', '3', '-1');
('1', '4', '-1');

Az a lényeg, ha minden parancsot akarunk magunknak, illetve jogot, egyesével kell az accounthoz hozzáadni a groupId-ket, így mind meglesz (én először összeadásra gondoltam, de úgy tűnik, hogy külön-külön kellett).

Armin

Tényleg egyszerű, csak rájönni volt nehéz  ;D

Zolee

Igen, kicsit felment a pumpa egy idő után :D

Armin

Na, a hétvégén talán már lesz erőm nekiállni a kivitelezésnek. Elég húzós a hetem, és így este 10 után egy Diablo 3-mon kívül nincs kraftom máshoz  ;D
Addig is csiszolódik fejben egy kicsit a dolog. Viszont mindjárt az elején egy kis véleményt kérnék.
Szerintetek hogy lenne jobb a játék? A szokásos PvP szerver, ahol küldizgetés közben rommá farmolnak a 20 szinttel nagyobb karik, vagy egy normal szerver, ahol a 2 oldal akár együtt is tud party-ban küldizni, és a PvP megmaradna arénára, bg-re?
Én személy szerint az utóbbit preferálom, mert így jobban tud az ember a játékra koncentrálni, kicsit nyugisabb is, és nem kell minden sarkon azt lesni, hogy vajon ki üt agyon.

Aimedshot

Én a 2.-ra szavazok (közös party stb) azért is amit elmondtál hogy ne nagyon öljék a nagyobb színtben lévők a kisebbeket mert ez is elveheti a játékos kedvét,meg ha talán 2 barát játszana és más az ízlésük egyik alli másik horda akkor tudjanak együtt fejlődni,a pvp nyugotan megmaradhat bgre arenara.

kagebunshin

Én is a 2. megoldásra szavazok. Kis játékosszám esetén nem felezi meg kapásból a szervert. Nem darálnak le a nagyobbak és mivel nem tudok pvp-zni a kisebbek se. :)
Meg úgy eleve nem is jártam pvp szerveren már.... nem is tudom mi óta.
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Zolee

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 március 07, 10:06:57 DÉLUTÁN
Na, a hétvégén talán már lesz erőm nekiállni a kivitelezésnek. Elég húzós a hetem, és így este 10 után egy Diablo 3-mon kívül nincs kraftom máshoz  ;D
Addig is csiszolódik fejben egy kicsit a dolog. Viszont mindjárt az elején egy kis véleményt kérnék.
Szerintetek hogy lenne jobb a játék? A szokásos PvP szerver, ahol küldizgetés közben rommá farmolnak a 20 szinttel nagyobb karik, vagy egy normal szerver, ahol a 2 oldal akár együtt is tud party-ban küldizni, és a PvP megmaradna arénára, bg-re?
Én személy szerint az utóbbit preferálom, mert így jobban tud az ember a játékra koncentrálni, kicsit nyugisabb is, és nem kell minden sarkon azt lesni, hogy vajon ki üt agyon.

A második tűnik szerintem is a jobbnak. :D

Armin

#55
Nos, akkor ez a kérdés letudva  ;)
Úgy döntöttem, keverem kicsit a különböző rpg játék stílusait. Így kevésbé lesz wow-os, és remélhetőleg nagyobb réteget fog érdekelni. Egy kicsit wow, aion, diablo keverék lesz  :)
Van egy egész frappáns ötletem, bár ennek kivitelezése elég fejtörős lesz.
További részletek hamarosan  :)

Armin

No. Még 1 gyors kérdés, bár ez már inkább szakmaibb  ;D
Létrehoztam pár npc-t, viszont olyan faction-t kellene beállítanom nekik, hogy friendly legyen allinak is, hordának is, viszont támadják meg a mobokat, akik a közelükbe jönnek. Hasonló kellene, mint pl. SW előtt az őrök. Ők ugye simán lecsapják a mobokat a kapu előtt. Viszont ezek az őrök csap allinak friendly.....
Tudtok ilyet esetleg?

Zolee

Szerintem a legjobb, ha ezt átbogarászod, most így hirtelen ez jutott eszembe: http://archive.trinitycore.info/FactionTemplate.dbc_tc2 ;D

NevemSenki

Idézetet írta: Zolee Dátum 2013 március 10, 07:03:18 DÉLELŐTT
Szerintem a legjobb, ha ezt átbogarászod, most így hirtelen ez jutott eszembe: http://archive.trinitycore.info/FactionTemplate.dbc_tc2 ;D

Ezt én is nézegettem.... érdekes a működése, nem pofon egyszerű....

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Ezt már bogarásztam, de nem sokra mentem vele  ;D

Powered by EzPortal