Webprog kezdetek

Indította Redbull, 2013 március 05, 01:36:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Redbull

Sziasztok!

Szeretnék komolyabban meg ismerkedni Weboldal programozás világával.
Tudnátok ajánlani könyveket amikből alapoktól kezdve meg lehet tanulni? (html, css, php, adatbázis használat parancsok stb)

Armin

Ha megy az angol, akkor parancsolj  :)

http://www.w3schools.com/

Illetve hülye kérdés volt, mert menjen az angol. A magyar irodalmak informatika téren.....hát érdekesek  ;D

Redbull

Köszönöm! Tökéletes!
Viszont munka közben is jó lenne valamivel el ütni az időt, azért szeretnék könyveket is :)

NevemSenki

A HTMl az egyszerű, csak a lényegét kell meglátni. Abban nincs olyan nagy ördöngösség, de elég rendesen ki tud fogni az emberen. A másik ami számomra marha nehéz, az a CSS. Margingok, padding... barátai... nekem ez nehezen megy. A képekkel való kitöltés. Számolgatni a px-eket. A JavaScript nem olyan vészes, de nem is egyszerű. Ott figyelni kell hogy mivel akarsz, és mit csinálni. Pontosan kell meghatározni. A Jquery már annál sokkal nehezebb, rengeteg tulajdonsága van. A 0,1%-át nem tudom megjegyezni, de rengeteg rengeteg dologra képes.
A PHP-ra én a PHP 24 óra alatt könyvet ajánlom. És sok próbálgatást. Nekem így sikerült megtanulnom. Meg rákeresel a különböző dolgokra PHP Manual-on. Ott vannak példák, néha 2-3-4 Db is. Ide nem kell az angol. Megmutatja hogy mit csinál, milyen parancsokkal, és mi lesz a kimenet.
Az SQL nem vészes, csak pár szót kell tudni. Select, Insert Into, Where, Set, Update, Replace.... Ezek az alapok. Ezzel már el lehet jutni valameddig. És majd szépen épül épül épül a logika és a gondolkodás. Ha lesz motivációd, és szeretni fogod, akkor hipp hopp megtanulod!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Redbull

Közben nézelődtem más hol is
Html+cs->javascript->php Elvileg ez a legjobb sorrend

A komoly oldalak milyen nyelven íródnak?

Zolee

#5
Idézetet írta: Redbull Dátum 2013 március 05, 02:09:52 DÉLUTÁN
Közben nézelődtem más hol is
Html+cs->javascript->php Elvileg ez a legjobb sorrend

A komoly oldalak milyen nyelven íródnak?

Hát ha "komoly" oldalról van szó, akkor mindenképpen HTML és CSS adja az alapot (magát az elrendezést és a kinézetét határozzák meg ezzel), majd erre még rájön egy PHP motor is, amely lényegében véve a különböző paneleket, modulokat adja meg az oldalnak általában. Meg persze regisztráció, bejelentkezés, hírek, cikkek, stb, stb. Természetesen a konfigurációs dolgok (ami már inkább adatbázishoz kapcsolódik, olvas ki dolgokat) sem maradhatnak el ezekből.

Mindezek mellett még fontos a szép dizájn is, amihez nem árt egy kis PhotoShop tudás sem.

Igazából, már akkor "komoly" egy oldal, ha szépen felépített, átlátható, szép (ezt a képekre, dizájnra kell érteni), letisztult és rendezett, mind tartalmilag, mind esztétikailag. Mára már nem akkora divat a Flash, meg ilyen-olyan agyonturbózott weboldal.

Redbull

Az biztos hogy rengeteg tanulás és gyakorlás
Ncoron sok pdf anyagot találtam , már csak be kell seggelni :)

Zolee

Igen, nagyon jó könyvek vannak oda feltöltve, érdemes azt használni. :D Előre is sok sikert hozzá!

Redbull

#8
Meg lesz  ;) Köszi
Még annyi, milyen programokat ajánlanátok hozzá? notepad+ps-en kivül (ha van)

EroniX

Azuregos Delta Force

Zolee

A phpDesigner is jó elvileg, még nem használtam, csak hallottam róla. :D

Armin

A PHP 24 óra alatt tényleg csak nagyon az alapokhoz jó, mert 1000 éves, és az még PHP 4-re íródott. Van egy nagyon jó php + mysql könyvem, majd elővakarom. Teljesen a nulláról épìt fel egy webshop-ot. Van benne minden, ami kell. PHP5, OOP, szóval ajánlott irodalom.

Progi pedig:

Elsőre szerintem notepad++. Különböző színekkel jeleníti meg a kódokat, parancsokat, és nagyon átlátható. Szerintem mindenképp ezt használd.

NevemSenki

A könyvre én is vevő lennék, és a Notepad++ tényleg nagyon jó. Én is ezt használom.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin



Powered by EzPortal