Adatbázis mentés

Indította wlptv, 2013 március 10, 06:21:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

wlptv

Üdv. Olyan kérdésem lenne , hogy az itthoni gépről fejlesztgetem nyár vége fele induló wow szerverem. Itthon egy TrinityCore 2 alapú Repackon fejlesztem a szervert , tehát a mallokat csinosítgatom , vendorokat rakom le , kasztok kezdőhelyét állítom. És ezt majd , ha már a szervergép üzemelni fog , rendes TrinityCore 2 szerver fog rajta futni stabil alappal , nem Repackal , oda , ezeket a dolgokat pl amiket leraktam vendorokat és kitörölgettem belőlük id szerint itemeket , a mallokhoz leraktam egyéb objecteket , gondolom ezeket az adatbázis menti , át tudom majd őket menteni a rendes TC2 alapú szerverre? Vagy Repack adatbázisból , normális TC2 szerver adatbázisára nem lehet menteni?

Armin

Nem igazán vágom, hogy épül fel egy repack, mert sosem használtam, de szerintem jobb lenne már most egy sima Trinity-n csinálni a dolgokat. 5 perc leforgatni egy emut otthon is. A repack-ok általában elég jól szét vannak túrva, és nem igazán tudni, mi működik bennük, és hogyan.

Szóval szerintem tegyél fel egy normális TC emut, és abból gond nélkül tudod majd használni a dolgaidat később is.

wlptv

Az baj , hogy már rengeteg dolgot megcsináltam , kb 3 hete csinálgatom a szervert szépen lassan , és nem szeretném újra kezdeni ezt a sok munkát amit eddig beleöltem.

Armin

Milyen alapokon van a repack? melyik db-t használja?

wlptv


Armin

oks, akkor szerintem mentsd le az egészet, tegyél fel egy normális Trinitycore-t, és használd hozzá ezt. Az a biztos. hagyd a fenébe a repack-okat.  ;)

wlptv

Tehát , azt mondod , hogy normális TrinityCore-hoz fogja engedni használni a most meglévő adatbázist?

Armin

Ha a sima TDB van hozzá, akkor elvileg igen. De gőzöm nincs, mit változtattak az adatbázisban. Egy sima fapados TC repack, vagy valami spéci átbuherált változat?

wlptv

Egy sima TC2 repack , azt írták semmihez nincs hozzányúlva és megbuherálva rajta. Amúgy elég ha csak a world részét mentem?

Armin

Akkor talán nem lesz gond vele. Sőt, így egész biztos, hogy nem  :)
Amúgy igen, elég a world.

wlptv

Jó , hát egyenlőre a fejlesztések Repackon bőven elegek lesznek , egyébként a valaha készült legjobb repack a Jetuies Blzzlike Repack az Ac-Web által elismert és szponzorált repackról beszélünk. 95%-ig szinten minden javítva rajta , 500 + playernél tesztelve teljesen stabil volt , elég sok külföldi "nagyobb" szerver ezt a Repackot használja több száz aktív playerre. De ezt persze nem azért írtam le , mert én is ezt fogom használni , semmilyen repackal nem mernék belekezdeni , de ez a repack fejlesztésekre és arra , hogy ha végleges fázióba kerül a szerver 10-20 playerrel kipróbálni , arra tökéletes lesz

Armin

No, így már okés. Akkor használd nyugodtan  ;)

Redbull

Ha az adatbázis mentésnél vagyunk, akkor meg kérdezném hogy van e véletlen valakinek valami script amit elindítok és napi mentést csinálna adatbázisról? És mondjuk visszamenőleg 1 hétre ment, tehát amint letelt az 1 hét törli  azelőtti heti hétfői mentést és helyére rakja az újat( vagy hasonló :))

Armin

Linuxban meg lehet oldani, Win-ben passz. De amúgy nem tart semeddig lementeni, és mondjuk a dátumot hozzáadod a file nevéhez  ;D

Powered by EzPortal