Windows Server tapasztalatok

Indította Armin, 2013 november 11, 02:57:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Armin

Sziasztok!

Mostanában kicsit jobban elkezdtem nyúzni a Win Server-t, és egész kellemesen csalódtam benne. Konkrétan a 2008R2-t használom. Aki annyira ellene van, az árulja már el, mitől olyan ellenszenves ez a rendszer.
Gyors, stabil, teszi a dolgát rendesen.
Még azt sem tartom kizártnak, hogy ezt fogom használni élesben is  ;D
Várom a véleményeket  ;)

ramizz

Nekem az a gondom vele, hogy rendeltem vps-t, a legnagyobb csomagot, havi 10k ftomba került, és 30 playernél lagolt a szeró win 2003 op rendszert használtam...

Armin

#2
Igen, a 2003 az egy külön kategória. hasonlóan működik az emunál, mint az XP. Ott is gondolt egyet a worldserver, és random időközönként 100%-ra vágta a proci terhelést. Ilyenkor ugye voltak laggok rendesen. De a 2008 az már teljesen más tészta. Ezen nincsenek ilyen gondok.
Gondolom a szerverem.hu-nál volt a VPS. Őket én is azért kukáztam ki, mert csak 2003-at adnak. Németeknél feláras a Win, de ott legalább van 2008R2, és 2012 is. De inkább a nemzetközi sávszél miatt döntöttem mellettük.

Szerk.:

Bocsi, weboldal szerint adnak 2008-at is. Érdekes. Gyakorlatban ilyen vps-t még nem láttam náluk. Kértem tőlük 2008-as tesztet is, de arra is 2003-at raktak.

ramizz

Volt nekem 2008R2 is náluk, de a xamp nem működött. Nem tudtak mások fel csatlakozni a szerveremre, ftp-re, és még weboldalamat se hozta be nekik, ezért volt nekem 2003-as. Valami ötleted, hogy miért nem tudtak mások fel csatlakozni a 2008R2-nél?

Armin

#4
Tűzfalon nyitva voltak a portok?
Meg ha már win server, akkor érdemesebb az IIS-t használni xamp helyett.

Zed

Ha már adott egy Windows server egyértelmű, hogy nem alkalmazunk 3rd party szoftvereket, főleg, hogy az IIS kivállóan működik, ftp része ugyanígy.

Armin

Idézetet írta: Zed Dátum 2013 november 13, 10:08:40 DÉLUTÁN
Ha már adott egy Windows server egyértelmű, hogy nem alkalmazunk 3rd party szoftvereket, főleg, hogy az IIS kivállóan működik, ftp része ugyanígy.

+1

Powered by EzPortal