Indep Cataclysm 4.3.4 Project

Indította Armin, 2013 december 19, 05:18:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Armin

Sziasztok!

Nos, mivel elég többször hallom, hogy jó lenne egy normális cata szerver, és nagyon sokan mondták a leendő játékosok közül is, így végül úgy döntöttem, hogy beadom a derekam.  :)
Amint a 3.3.5-ös elindul rendesen, nekiállunk a cata realm fejlesztésének. Annyiban változott a felállás, hogy nem fun lesz, hanem egy mid rate realm.
Rengeteg nagyon jó ötletem van, ami a fun készítése során jutott eszembe, és teljes mértékben használható egy blizz szerveren is. Megnéztem a TC emut, és ahogy nézem, rengeteg meló lesz vele, de szerintem megéri a fáradozást. Most amúgy is lendületben vagyok  ;D

Az elsődleges cél az lesz, hogy normálisan, zökkenőmentesen lehessen fejlődni. Fun-ban szerintem sikerült egyedit alkotni, szóval most jöhet a cata.  :)

Szerintetek van értelme ennyi munkát beleölni?

tunnr

Bocsi h ezt mondom de nincs. Tauri lassan kidobja közel tökéletes cata szervert. Ez mellett egy olyan szervert készíteni képtelenség. Persze most jönnek a lehurrogások majd de nem baj ezt is vállalom. Aki nem hiszi annak itt egy stream a fejlesztésről: http://www.twitch.tv/higi84

Armin

Tudom, láttam már pár stream-et. Az, hogy a Tauri csinál egy frankó catát (mondjuk azért várjuk meg, mi lesz belőle), még nem jelenti azt szerintem, hogy felesleges foglalkozni vele.

tunnr

Ez igaz. De azért egy cata szervert csinálni olyan szintre h minden működik, azért az nem kis feladat. Ráadásul ha egyedül csinálod akkor még nagyon hosszú is. Sztem érdemesebb lenne mop szerverbe belekezdeni. Persze ugye mindig az alapot kell először felépíteni. Catába nem látok már sok jövőt.

Armin

MOP az nagyon nagy falat lenne, szóval bele sem kezdek  :)
Catát azért nem ásnám el, mert rengeteg embertől hallottam, hogy szívesen játszana egy normális 4.3.4 szerón, csak ugye nem igazán van ilyen  ;D
Tudom, hogy nem 2 perc megcsinálni, de látok benne fantáziát.

tunnr

Igen én is sok embertől hallottam h játszana normális 4.3.4 szerveren. Bár ha jól tudom most 5-6 ember összejött és nekiálltak fejleszteni is catára. De sajnos ezt 2-3 évvel ez elött kellett volna megcsinálni, amikor ugyan nem voltunk sokkal többen de az ismertebb arcok mint skyne, soundx meg még nagyon sok mindenki itt volt.

Armin

#6
Abban igazad van, hogy talán előbb kellett volna, de szerintem még most sem késő. Majd meglátjuk.  :)


UP: Emu beélesítve, szóval nekiállunk  ;)

Armin

Nos, megnéztem gyors 1-2 nagyobb szervert (Molten, stb.), hogy mégis hogyan állnak a Catával, és azt kell mondjam, bőven van értelme egy értelmes 4.3.4 szervernek. Gilneas pl. úgy katasztrófa náluk, ahogy van. 3-4 küldi megy az elején, de az egész terület csont üres. Ennél azért többet ki lehetne hozni belőle  ;)

tunnr

Igen tudom jól ők csak az instákkal rhc-val meg az ilyesmi dolgokkal foglalkoznak. Értelme van csinálni de catára egy teljes coret kell írni mert amik vannak most azok siralmasak.

brecky

Szerintem mivel a cata 4.3.4 most az legelterjetebb Free Server, azok akik ezzel foglalkoznak nekik megvannak a anno a sniff-elt adataik.
Azok alapjan fejlesztik, és véleltlelnül sem teszik fell a netre.
A másik, szerintem mindegyik core alapban elég jó, csak az adatbázisok azzok vannak telepakolva mindennel.
Annak idején én is fejlesztettem a Core-t magamnak de megvoltak a Sniff-elt adtaim azok alapján dolgoztam.

Én most azért beválalom a MOP 4.3.2 fejlesztésétt, Trinity,SkyEmu,Magos,  követvetve. Kevesett sniff-eltem, és itt felkérnek mindenki aki hajlando volna nekem sniff-elni az jelentkezzen PÜ. -be.

Armin

Nos. Vért izzadva, de haladunk  ;D
Gilneas City nagy része megvan, és eddig minden küldi teljesíthető.
Orc kezdő 100%-os, Undead szintén.

Az NPC szövegek teljesen úgy működnek, mint eredetin, a mobok szintén (spellek, stb.).
1-1 küldinél van némi eltérés, de így is egész jó saját scriptet kaptak.  :)
Ha így halad tovább, akkor szerintem maximum egy 2x-es szorzó lesz majd a szerveren, mert hibátlanul lehet fejlődni.

Anubisss

Itt esetleg erdemes lenne erdeklodni: http://www.omfg.gg/
Engem nem olyan regen megkerestek, hogy nem-e szallnek be.
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

eztcsekk

Az OMFG.GG szerintem egy jó kerzdeményezés, de nagyon érezni rajta, hogy Malaco és az AT az egésznek a nyertese az egész név minden az AT-t és az ő PvP-be lebaszlak és megölek mentalitását mutatja. A többi szerver pedig csak bele adja a kemény fejlesztést de ilyen névvel nem fogják az igazi blizzlike játékosokat megfogni.

Zolee

OFF: Ezt is nagyon felfújták, hogy úristen mekkora durranás lesz és igazából, ha megnézzük egyedül az AT ér valamit az összes közül. Volt alkalmam kipróbálni a WoWReach-et és az jött le, hogy már a kezdőhelyeken igen rossz a Questek minősége, hiányoznak a szövegek, meg az összebarmoltság érzését kelti az egész. A többit már meg se néztem, mert gondolom ott is hasonló a helyzet.

eztcsekk

Ez már nagyon Off: Azt el kell ismerni a Classokat szépen össze rakták mert ugye az kell az AT-nek, hogy legyen rendes PvP, de maga a DB-vel szinte semmit nem foglalkoztak Boss scriptekből pedig a 4.0.6 szintett hozzák.

Powered by EzPortal