Pont rendszer ki alakítása

Indította thundrrr, 2013 december 30, 03:15:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

thundrrr

Szeretnénk csinálni egy regisztrációs űrlapot, bejelentkező panellel, amihez hozzárendeljük az userid-t , és egy pont rendszert kialakítani, ami úgy nézne ki, hogy lenne mondjuk 5db link, ha rákattint egy linkre, akkor 1 pontot kap, ha 2re akkor 2 pontot stb, lenne egy pontjaim menü , amire ha rákattint ki írja mennyi pontja van az adott felhasználónak.
Lényeg, hogy 1 kattintásért kapjon egy pontot a felhasználó amit x értékű dologra be tud váltani.
▀█▀ █▬█ █▄█ █\█ █► █2 █2 █2

Gameka


thundrrr

Hát, hogy hogyan lehetne ezt megvalósítani?  :'(
▀█▀ █▬█ █▄█ █\█ █► █2 █2 █2

NevemSenki

Ez a dolog, ha szépen akarod megcsinálni, nem az " egyszerű " kategóriába tartozik.
De kivitelezhető.
PHP-hoz mennyire értesz?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

thundrrr

Úgy ahogy... igazából elméleti részét "nagyjából" tudom, viszont gyakorlatilag nem tudom, hogyan merre tehát annyira mégsem tudom mit, hogyan kéne  :D
▀█▀ █▬█ █▄█ █\█ █► █2 █2 █2

Shyro

#5
A feladatra szerintem is a PHP hasznalhato eszkoz, lehetne szepen, de ugyis elso korben barkacsolas lesz belole.

Kezdjuk a regisztracioval
~ HTML : form/input tag - ekre lesz szukseg, pl.:
<form action="[kinek kuldod a formot]" method="post">
    <input type="input" name="account" value=""><br>
    <input type="submit" name="registration_button" value="Regisztracio">
</form>


~ PHP :
- $_POST szuperglobalis valtozora lesz szukseg
- A beerkezo kereseket kezelni kell, pl. kezdetben:
if(isset($_POST["registration_button"])) {...}
- Az adatokat validalni kell, pl. fenti pelda eseteben:
$account= trim($_POST["account"]);
if(preg_match('/^[a-zA-Z0-9]{3,}$/', $account)) { /* es az adatbazisban nem szerepel azonos nev */ }

- filter_var() es pl. az md5() fuggveny is kelleni fog
- Az elfogadott es validalt adatokat eltaroljuk adatbazisban, ehhez is megvannak a megfelelo fuggvenyek, a felhasznalonev egyedileg azonosit mindenkit

Bejelentkezes eseten is hasonlo a helyzet:
~ HTML : form/input
~ PHP : $_SESSION szuperglobalis valtozo es a hozza tartozo fuggvenyekre lesz szukseg (session_start()/session_destroy())

Erdemes ugy gondolkodni, hogy "mindenre" van valami fuggveny.
W3School/php.net oldalakon ezen kulcsszavak alapjan nezz korul. Elotte viszont! Igaz, nagyon nehezemre esik ezt mondani, de a mi kurzusunk honlapjan levo eloadasdiak valaszt adhatnak a kerdeseidre, igy ezt kellene atbogaraszni eloszor:
http://webprogramozas.inf.elte.hu/webfejl2.html
(A Te problemadra szerintem megfelelo es elegendo, amit a diakon irnak, ettol fuggetlenul nem tulajdonitanek nekik akkora jelentoseget, eleg gyagyesz ~ sajnos)
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

Gameka

#6
Összefoglalva:
Hozz létre egy táblát külön a felhasználóknak, amiben a felhasználók adatait tárolod le (lehetőleg id alapján), majd csinálj hozzá még egy táblát, amiben a felhasználó id-hez hozzá rendeled az aktuális pontszámot. A linkeknél futtass lekérdezést, hogy megtudd, mennyi az aktuális pontszáma az adott felhasználónak, majd a linkhez megfelelően (tehát mennyi pontot akarsz adni egy linkkel) update-eld a jelenlegi állást.

Ez mind PHP+(My)SQL-el megoldható, amit szeretnél. Függvények amikre szükséged lesz:

- PHP:
mysql_connect() (habár elavult, ajánlanám inkább a mysqli, vagy pdo függvényeket)
session_start()
session_destroy()

(ezek amik most így hirtelen az eszembe jutottak)

- SQL:
INSERT
SELECT
UPDATE

ui.: ez már a regisztráció utáni időszak, arra különösképp nem kell kitérni, az csak egy szimpla insert az adatbázisba, persze megfelelő védésekkel/szűrésekkel/szabályokkal. :)

NevemSenki

Hali.

Én leragadtam itt, már a 6. óránál tartok, és egész jó!

Most mindenemet átdobtam egy Vostro Lap-Top-ra, kialakítom a fejlesztőkörnyezetet, MySql, Wamp, Visual.....
Ha ez megvan, akkor leforgattam a TC-t, 


és összedobok neked, egy nagyon kezdetleges, de működő konfigurációt.
Ebből el tudsz majd indulni.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

#8
Hali.

Nem felejtettem el a dolgot! Most értem el odáig hogy nekiálljak. Szóval.... vagy ma, vagy holnap készen leszek vele. Nem arra megy ki a játék hogy tökéletes legyen és gyönyörű, hanem arra hogy megértsd hogy miként és hogyan működik ez az egész. :)

Üdv.: Senki




Frissítés:

Megvan a bejelentkezés, a Session-ok. Most még jönnek a linkek meg a regisztráció, az adatbázistábla és készen is van. :)

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki


Hali.

Megcsináltam, képes azokra a dolgokra amit említettél. Nincsen túlkomplikálva semmi. Vannak rajta biztonsági rések.... sorolhatnám....
Nézd át, variáld át ahogy szeretnéd.
Remélem hasznát veszed! :)

Letöltés: DOWNLOAD NOW!
Jelszó: NevemSenki

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Van esetleg köreinkben olyan emberke aki megnézte ezen kis unkámat? Én mondjuk a Téma indítójára gondolok elsősorban, de ha van más... akkor legalább annyit írjon hogy.

" Megnéztem he..... "

És pont. :)

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Locutus

Nekem tetszik  :) Igen szépen meg lett csinálva  ;) (végképp a megjegyzések :D )
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

NevemSenki

Ha véletlenül egy olyan ember tölti le aki nem ért a dologhoz.... akkor jól jön az az 1-2 megjegyzés.
Én nagyon örültem volna valami hasonlónak! :)

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal