Alcatel - One Touch 991: ROOT

Indította Action, 2014 január 05, 02:29:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Action

A következő cikkben leírom nektek, hogy hogyan kell az Alcatel OT 991-es telefont a lehető legegyszerűbben rootolni.

Mi az a rootolás?
Alap esetben, a saját telefonunkban vendégek vagyunk. A rootolás során lényegében adminisztrációs jogot osztunk ki, saját magunknak.

Fontos nekem a rootolás?
Ez mindig egyénfüggő. Annak aki alap felhasználó és kimerül a telefonhasználat pár funkcióban, annak nem kell. Fontos, hogy a rootolás nem mindig két kattintás ezért, előtte mindig kérdezz inkább!

Elveszik a garancia a rootolással?
Igen, sajnos elveszik! Bár ez a legújabb nézetek szerint vitatott, sajnos én sem tudom pontosan.

Konkrétan mire használják a felhasználók a rootolást?
Minden szolgáltató, már egy alap ROMMAL adja ki a kezéből a telefont. Ez általában teli van olyan felesleges programokkal, amiket egy egyszerű, főleg magyar felhasználó, meg sem nyit! Viszont nem is lehet őket törölni, hisz rendszergazdai jogosultság kell hozzá.
Sok olyan alkalmazás van, amiket bár a telefon maga használ, mégis felesleges és nehéz törölni.
Ennek a megoldására, már nagyon sok főzött romot készítettek, egyszerű programozók, felhasználók. Ezeknek az a lényegük, hogy készítenek egy romot a legelejéről, minden felesleges program nélkül!
Ergo, sokkal több memóriád marad és ezáltal sokkal gyorsabb lesz a telefonod!

A következő leírásban én az Alcatel One Touch 991-et, annak is még a GBD firmware-el ellátott verzióját (2.3.6) fogom nektek rootolni, legalábbis elmagyarázni a menetet:

1. Töltsd le a mindent tartalmazó kis ZIP fájlt innen:
https://drive.google.com/folderview?id=0B1k4InYmJzcLX2l4Z3dXLUZKeUU&usp=sharing

2. A tömörített állomány tartalmát tömörítsük ki egy tetszőleges helyre.

3. Indítsuk el az SP Flash Tool v2.1134.00 könyvtárban található Flash_tool alkalmazást.

4. Az alábbi kép segítségével tallózuk be a 991_vF3B-0_MT6573_Android_scatter fájlt majd a felugró ablakot bátran okézzuk le!


5. Most a BOOTIMG-re kattintva alul be kell tallóznunk a 991-ROOT fájlt.
A kép talán segít:


6. Kapcsold ki a telefont és vedd ki az akkumulátort. Kb. 10 másodperc várakozás után helyezd vissza a készülékbe.

7. FONTOS: A telefonod még NE dugd rá a számítógépre!

8. Legyen kéznél az USB kábel (a gépbe már dugd be, de a telefonba ne) és nyomj felül a Download ikonra (F9). Ettől számítva lesz kb. 13 másodperced, hogy rádugd a telefonod a számítógépre!

9. Ha minden jól ment, akkor elkezd dolgozni alul a sárga sáv majd ha végzett, megjelenik egy zöld kör.

9.a.  Ha nem sikerült, akkor valószínűleg driver gondokkal állunk szemben. A megoldás a következő:
Töltsd le az Alcatel hivatalos oldaláról a ONE TOUCH Upgrade nevű programot:
http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/one_touch_991.html#.UslYvtLuKE4

9.b.  Ennek a segítségével tudod frissíteni a drivereket. Kövesd a programban leírtakat. Fontos, hogy minden lépésre ügyelj. Ezt nem részletezem, mert úgy gondolom, hogy eléggé egyértelmű. Ha mégsem, írj és rájövünk együtt!

9.c.  A driverek frissítése után, kezdd el a 3-as ponttól a leírást és sikerülni fog!

10. Kapcsoljuk be a telefont és állítsuk be az USB Hibakeresést.
(Beállítások -> Alkalmazások ->  Fejlesztés -> USB Hibaelhárítás: pipa)

11. Indítsuk el a SuperOneClickv2.3.3 programot.

12. Majd később támogatjuk őket (  ::) ;D ), kattintsunk a bal felső sarokban található Root gombra.

13. Amint végzett, máris van rendszergazdai jogosultságunk a telefonunkban.

A Google Play-en keresgélve találhatunk különböző programokat, melyekkel könnyen törölhetjük az összes felesleges gyári alkalmazást. Ezzel tárhelyet és memóriát szabadítunk fel, ergo, gyorsabb lesz a telefonunk.
A leírást nem teszteltem, mivel nem rendelkezem ilyen telefonnal!

Kellemes ROOT-olgatást!
A WORD elszáll, az írás megmarad.

alexandra.andorko1

Sziasztok!

Már kb. 6-szor megpróbáltam, minden stimmel egészen a 12-es pontig, ott viszont behoz egy ablakot és nem történik semmi :(

Legyen szíves valaki segíteni!

Köszönöm! :))


Action

Valami bibi akkor nálad van, mert ha mindent a leírtak szerint végeztél, akkor mennie kell.
Ezt teszteltem itthon.

Próbáld meg újra, az első lépéstől. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Honorius

Sziasztok!

A 12. lépésnél többszöri próbálkozás után is  (Unknown error 0xe000024b) szövegpanel jelenik meg. Nem tudok tovább lépni.
Mi lehet a bibi?
Előre is köszönöm a segítséget.

Action

Javaslom próbálj meg rákeresni Google-n! :)
Ha semmit nem találsz, írj.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Powered by EzPortal