Windows 98 telepítés.

Indította NevemSenki, 2014 január 13, 11:00:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NevemSenki



Windows 98-at szeretnék telepíteni. Egy nagyon jó gyerekkori barátommal 10 év múltán újra találkozunk, ép szereztem egy olyan gépet ami annó a testvérének volt, és nem ülhettünk oda csak 1 alkalommal játszani egy bizonyos játékkal. Szeretném meglepni ezzel a szülinapjára. ( A gép pont ugyan olyan mint az volt annó régen.  )

A problémám az lenne, hogy EREDETI hangsúlyozom, EREDETI Wondows 98 telepítőm van. De termékkulcs nincs, de bogarásztam.

Betöltök CD-ről, elindul a telepítő, de a formázásnál azt írja ki hogy hiba lépett fel, nyomjak egy Enter-t a folytatáshoz. Nyomok is, de akkor bekapok egy parancssor szerűséget, amivel Kb semmit nem tudok kezdeni.

A HDD egy Western Digital WD200 ( 20 GB )

Rákérdezett, hogy engedélyezem-e a " Nagy kapacitású lemezek " támogatását. Én az Igen-t választottam.

Nem jutottam előbbre, ezért kipróbáltam csak úgy viccből a Windows Server 2003-at.
Az gond nélkül feltelepült és fut.

Fontos lenne hogy telepített Windows 98 legyen, nem emulálni akarok! Meg 128 Mb Ram-al nem fogok emulálgatni.

Megoldás, javaslat esetleg? :)
Előre is köszönöm mindenkinek!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Gameka

Mire akartad formázni a meghajtót?

NevemSenki

Amire Ő akarta. Itt nem lehet választani az NTFS és a FAT32 között mint XP esetében.
De gondolom NTFS-re akarta.....
( Win Server 2003 NTFS-re formázta, és semmi gond nincs vele a mai napig sem. )

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Gameka

Nem emlékszem már rá, hogy lehetett-e választani, de úgy emlékszem, hogy a FAT32 az alapértelmezett fájlrendszere.

Amúgy, nézd meg ezt a linket, hátha segítségedre lesz. :) : http://support.microsoft.com/kb/221829/hu

NevemSenki

#4
Köszönöm a linket.
Eszembe jutott az Fdisk is, azzal készítettem egy partíciót, de a formázásnál elakad a dolog.
Vannak partíciókezelők, azokkal is próbálkoztam, azok le is formázták szépen a lemezt, de a 98 csak formázni akar mindenképpen.....

Érdekesség képen megnéztem a Windows 2000 Professional-t. Az gond nélkül feltelepült, se formázási se egyéb hiba nem volt.

Érdekes ez a 98... :)

A másik dolog meg az, hogy nincsen hajlékonylemezem... Így indítólemezem sincsen....
De szerintem ezen felállásban nincs is szükségem rá.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal