Blizzlike - lenni vagy nem lenni

Indította ident, 2011 január 26, 07:20:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Kerge




XMas WoW DEV

$0undX

Jah!
Skyne már szépen befoltozott 1 cactust, tényleg egész sokat ki lehet hozni belőle, pláne h a cactus meghalt, az utód meg váratja magát :) :)

tunnr

Így van gyertek nekünk segíteni db-t csak én fejlesztem sajnos:/ de ma már valószinűleg ki lesz adva az első neodb 4.0.3-ra :)

Skyne

ahj gyerekeim, ez tökjó meg minden, de ti a jóistent is szétoffolnátok ha lenne rajta reply gomb...

Techweb

Én a mai napig hiányolok egy tényleg megbízható blizzlike tört szervert.
Sokszor az a probléma hogy megbízhatatlanok. Sok DC és egy rakás bug az összes.
Én ha már 1x-es szorzóra adom a fejem igenis működő dungeonokat és instákat,questeket várok el az adott szervertől csak ezzel meg egyik tört se rendelkezik. Így azt mondom csak akkor vágj bele ha kellő tudásod,időd, türelmed van a szerverhez.

NevemSenki

Idézetet írta: Skyne Dátum 2011 január 27, 04:51:03 DÉLUTÁN
1. ez oké érthető
2. hány szerveren van karakter áthozás, csak hogy ne menjek át reklámozóba Fhatys, vagy ha reklámozni akarok nállunk is.
3. Fhatys mióta üzemel? nem mondanám nem stabilnak csak hogy megint egy példát emeljek ki.

És persze nem 10 embernek kell világot váltani, "egy fecske nem csinál nyarat", dee ha elég sokan összefognának már lehetne változni, de sajnos ez hiányzik belőlünk magyarokból az összefogásra való hajlam :(

Luxx: bocsi ne vedd kötözködésnek nem beléd akarok kötni csak kicsit átlátni/megérteni/leírni a helyzetet.

Eddig olvastam a Topic-ot, nem is szeretném tovább.
Most leírom az én látásmódomat ebben a témában.

Ha nem vagy rá kíváncsi ne olvad el, ez csak az én álláspontom!

Az hogy megszűnnek a kis szorzós szerverek annak sok oka van.


  • Nincs Vip.
  • 2 hónapja múlt el 12 éves az Admin.
  • Sok idő felhúzni egy karit, és a kis csicskáknak e nem tetszik.
  • Van szerencsétlen utolsó ganaj Gm aki totál Spell törlést tol minden online karira.
  • Nem csak a PvP megy, hanem a Quest-eknek is kéne, és nem javítják őket.

Ez csak egy pár dolog, sok minden lehet még.

Én nem szeretem a PvP-t de játszom. Az utolsó szerveren is csak azért jártam hogy meglegyen a létszám, és legyen kedvük játszani.
Benne volt a is hogy AV-n Reput gyűjtsek :D

Mit csinálsz egy kis szorzójú szerveren?

Én: Lassan húzom a karakterem, megpróbálok minden helyet bejárni, tetszenek a Questek lefordítgatom őket hogy megértsem hogy miért kell neki ez - az. Achieventeket gyűjtögetek, pecázgatok, lejárok a régi Instákba.
Minden Instát megpróbálok végigcsinálni az adott szinten, ami sokszor lehetetlen mivel maga a BUGG a egész mocskos insta.
Repuzagtok, ritka tárgyakat gyűjtögetek ( Narancssárga Item-eketek ).
És még nagyon sok mindent!

Funn-on mit csinálnék?

Belépek, látom a sok kreált NPC-t , Itemet, és azt hogy a Warlock-nak 80k HP-ja van.
Jó semmi gond, megveszem a INGYEN set-eke, felöltözködök, talent ez - az.
Addig 60x leölnek egy álltó helyemben....
Na jó kész vagyok, 1 - 2 Duel hogy megnézzem miként viselkednek a Spell-ek.
Jó minden OK, Join BG.
Belépek, és már töltés közben leölnek, mikor betölt csak azt látom hogy fekszek.
Na jó feléledek, és elviselem 20 percig a Temetőkempet.


Nekem ilyen élményeim voltak, lehet másnak jobbak de nekem ezek.

Vannak szerverek amik jók, van karakter áthozás kis szorzós szerverekre.
Beszélek velük hogy én mennék, lefényképezem a karakterem mindent ami van.
Mondja hogy ezt nem adhatja meg meg az kicseszés lenne a többiekkel szemben.

Jó OK ne add meg, csak az összes Spell-em és Achievementem, és adj egy LV1-es karit cucok nélkül.

Azt sem adhatom meg...
Akkor mi értelme van áthoznom ha mindenem veszik?
Az hogy mostantól itt játszhatsz.
Ja kösz B+ amiért 1,5 évet játszottam azt mind dobhatom, és elég kevés az esély hogy azokat újra mge tudom szerezni.

Vagyis a kariáthozás egy olyan embernek aki Blizz párti és 1 évnél régebb óta van karija esélytelen.

Harcolok egy Legendary cuccért rengeteget nagyon nagyon sokat, és bukó.


Ha pedig maradok a régi szerveren, akkor a lesz pont amiért abba hagytam.
Egész nap csak ültem Dalában, mert nem tudtam mit csinálni.
Minden maradék Quest Hibás, néha eltűnnek az Itemeim.
Javítani nem áll szándékukban.
Ha te javítasz és nagyon nehezen sikerül odaadnod egy GM-nek akkor is ott vagy ahol a part szakad mivel nem a Playernek kell javítani. Én annyit kértem cserébe hogy adjon vissza egy Quest Itemet ami eltűnt ( LV 60 ) és arra nem volt képes ezért cserébe:







Nekem a cata nem tetszik, túlságosan fel van turbózva, és játszani csak ott ér meg.

Üdv.: NevemSenki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Skyne

Senki: amit leírtál azzal nagyjából tökéletesen megfogalmazod a mai átlag szerverket, és szvsz eza színvonal közrejátszik abban is hogy pártolnak el az emberek a blizzlike szerverekről, pedig azért vannak kiemelkedő szererek mind itthon mind külföldön, egyre ritkábbak de szvsz még vannak.

Én mostanában elég erősen gondolkozok hogy bele kellene vágni egy erősen szabályokhoz kötött és a szabályokat szigorúan betartott RolePlay szerverbe, eddig is bejött a stílus, de egyre jobban kezdek beleesni, nemtudom lenne-e rá igény, és még az sem biztos hogy megcsinálom, de nagyon gondolkozok rajta, esetleg akit érdekel ilyesmikeressen meg :)


wandermaster

#22
Idézetet írta: ident Dátum 2011 január 26, 07:20:53 DÉLUTÁN
...Vélemények?

Ha blizzlikolt akarsz tolni (anno én is írtam neked whispet) akkor azt nem most kellet volna elkezdeni, hogy őszinte legyek ez a helyzet. És hogy miért? Nos marha egyszerü a válasz, aki wowozik és wowozni fog azoknak már a 50-60%(és lehet hogy még kevesebben fognak elkezdeni wowozni) elkezdte, nem hiszem hogy a wow még 4-5 évnél tovább vinné magát, persze mindig lesznek ujjab és ujjab emberek akik most 8-9 évesek 1-2 éven belül elkezdhetik, épp ugy ahogy anno mi is elkezdtük a haverokkal, csakhogy akkor kuriózum volt a tört szerver, és teljesen természetes volt hogy blizzlikra mész. Aztán ahogy megismerted a dolgokat, szerver tönkrement, ujrakezdted kicsit kezdtél ráunni stb...aztán vagy elmentél eredetire, vagy mentél funra, VAGY a meglévő STABIL blizzlike törtökre mész, mivelis az időt amit belefektetsz vissza nem kapod, és ha a kari elveszik kellemetlen.
Ezenfelül 1 blizzlikal szemben sok az elvárás ÉS nem ott kezdődik hogy jó scripteket irunk...
A wow ugyebár 1 mmo, sok sok emberke kell közösségek, aztán ha összejönnek az emberek elkezd terjedni a hír stb, van fejlődés verseny ki jobb nagyobb előbb, de ha nincs közösség/competíció, akkor "miért jáccunk??", inkább 1 fun és pvp vagy bossfightok és akkor fú de fun. Ráaduásil ha a fun megszűnik... kit érdekel? van 1000 másik nem vesztettem semmit actionbart ujra kirakom 20 perc és szia máris ugyanott vagyok.

A másik a szerver (ratek < 2) élvezhető gyors fejlődés, (ratek > 3) felesleges időhúzás, "akkor miért nem tesszük egyből 80 ra az indulószintet??" ha ugyis az a cél, és mindenki eléri mob ölögetésből és csak arról szól az első 5-6 óra hogy körbefust a világot, és a leölt mobokból megvan a szint, akkor sokkal egyszerűbb lvl 80-ra tenni az indulást nem?

Amugy ne csüggedj. Ha blizzlike szervert akarsz futtatni hirdesd rendesen, és reménykedj hogy jönnek, 1-2 éven belül pedig már szerintem 200 playered lehet de kétlem h csak magyar mivelis a magyarok a taurin jáccanak, minek mennének máshova a ott van 1 jó közösség?

De ha megnézed az első generációból, myth+hunhome -> a silverwing él és virul igaz kicsi player bázissal 250 fő kb régen néztem(ez persze saját hiba is hiszen zárt közösség volt sokáig), míg a frostmourne jólkinőtte magát és jóval később kezdték.

Viszont amit semiképpen ne csinálj az az hogy scripteket irogatsz, meg instákat javitgatsz stb... ha jönnek nem azért fognak :P mivelis ezek a fejlesztéseik is elvesznek ha a szervernek vége, inkább postold a bugot tryinitynek akik majd javítják ha tudják 1 hónapon belül pedig a szervereden lesz és nem csak magadon seegitettél.

szóval sok sikert blizzlikhoz :P


Powered by EzPortal