Szerver vásárlás

Indította Techweb, 2011 február 17, 10:24:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Techweb

Üdv mindenkinek.

Úgy döntöttem szeretnék magam saját szervergépet vásárolni.
Amire használnám:
-Saját weboldal futtatás
-Saját wow szerver futtatás
-Teamspek
- És egy baráti körnek fent tartott privát torrent oldal (Kb 30fő)

Ehhez kérnék tanácsokat.
Igazából ami megkever az hogy össze rakjak valami gépet vagy inkább vegyek készen.
Megkérnék mindenkit hogy az szóljon hozzá aki tudja is miről beszél. .-)
Nem hülye vagyok hozzá csak érdekel mások véleménye is.

Dusi124

Szia! Szerintem erre bőven elég egy megbízható pc alapú gép is, kb 2giga ram és egy kétmagos intel proci elég is lenne bele. Ha a wowszerót linux alatt futtatod, akkor kb 500 megát eszik a ramból 30-40 játékossal, +mysql az 50-100 mega. Ugyanez windowson 1gigából jön ki, bár nekem volt már olyan, hogy 10online playernél 1,1gigát fogyasztott csak a world.
Ha tényleg csak ezekre kell, akkor 2Gb ram sztem elég, ha nem, akkor tegyél bele 4-et, vagy 8-at, bár a 8Gb sztem felesleges, ha csak ezeket futtatod.
Teamspeak inkább netfüggő, mint ahogy a torrentezés is, bár én azt nem ajánlanám, mert a szerződésekben benne szokott lenni, hogy ha ilyenekre rájönnek, akkor repülsz a szerverteremből.

Shartigan

A processzor se mindegy, hogy milyen...  ::)
Legfőképp számít az órajel és a GHZ... Tegyél bele legalább egy i3-ast, az megbírja az általad kívánt igényeket...


HTML::CSS, SQL, SHELL Programmer/Scripter, PHP Programmer, PERL Programmer
IRC Projects: Narancs(Perl) & Moldor(C#)

Dkk

Én inkább használt (HP,Dell,Supermicro,Intel) szervereket javasolok vagy uj pc-alapú gépet. Minimum 2 magos Processzor-all 4gb ramal és 2db hdd-vel. Abba meg hogy mit futtatsz  a gépről abba nem fog bele szólni a hosting cég. Ugyanis az esetlegesen gépen  illegálisan futó  alkalmazásokért te vállalod a felelősséget ha lefoglalnák a gépet.

Dusi124

Figyelj, nekem az van a szerződésembe, hogy amennyiben fényderül arra, hogy én nem jogtiszta szoftvert használoka gépen, abban az esetben a szolgáltetó felbonthatja velem a szerződést.

Techweb

Nézd valahol a mostani szerverek is futtatva vannak. :-)
Van számtalan megbízható terem. Valaki csak elfogadja :-)

Dusi124

Én is torrentezgetni akartam, ezért inkább utánanéztem, hogy kis hazánkban mi legális, és mi illegális ezen a téren, és sajnos arra jutottam, hogy ez nem legális, még akkor se teljesen, ha egy szabályzattal a felhasználókra hárítod a felelősséget. A dolgot úgy lehetne valamelyest megkerülni, ha:
a) külföldi vagy, és ebben az országban helyezed el a géped
b) külföldi teremben helyezed el a gépet
c) (ez a legbiztosabb) Kirakod a gépet mondjuk Dél-Koreába, egy ottani szerverteremmel mondjuk egy venezuelai cégen keresztül szerződsz, úgy, hogy közbe magyar állampolgár vagy, de mondjuk a Transznisztriában laksz :D:D

Egyébként általában(lehetnek kivételek) a szolgáltató nem nyúlkál a gépedbe, szóval van esély arra, hogy a dolog évek múlva sem derül ki.

wandermaster

és ha mondjuk otthonról futtatod?
kétlem h bármeik szolgátatót zavarná és mondjuk annyi pénzért amibe az 1 hónapba kerül ha összeadod azzal amit netre fizettek ami minimum 5 ezer már 15000-ért veszel olyan netet ami 3-4mgbytal tölt fel secenként

Techweb

Közben meg kihullik a hajad a villanyszámla miatt :-D + ott is kopogtathat a sündörség hogy ácsi.

Kerge

xD én majdnem kaptam egy ismerősömtől, akinek szerverterme van, egy ingyé szervergépet :P



XMas WoW DEV

Skyne

kaphatnál nekem is egyet, most szükség lenne rá :/

Powered by EzPortal