Talent reset szintlépéskor!

Indította Glooub, 2010 július 31, 09:51:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Glooub

Mi lehet a baj? Trinity 7883  minden egyes szintlépésnél resetelődnek a talentek...

Ami be van állítva :
PlayerStart.AllSpells = 1

Hátha zavar... mi a baj?

$0undX

esetleg ha 0ára állítod akkor is fent áll a probléma?  :)

Glooub

Kipróbáltam, igen! De csak akkor ha magától fejlődik a játékos! tehát ha .level parancsot használok akkor megmarad az összes talent

$0undX

hmm, nagyon furcsa  :D , velem ilyen akkor történt ha valamilyen struktúri eltérés volt aközött amit a mag képzelt meg ami a db-ben volt, vagy ha a karakter nevében spéci karakter volt (ő,ű,ü,ö,stb...) , esetleg nem hagytál ki semmilyen fontos db update-et ?  :)

Glooub

#4
Neem, bár ha úgy lenne, akkor DB hibát írna  a log.... vagy nem?

$0undX

de, igen, akkor db hibát írnia kéne, pl valami ilyesmit keress (nem ezt, hanem ha db hiba akkor valami ilyesminek kéne lenni a logban):
SQL: update character_talents where valamilyenoszlop = valamennyi
SQL error: unknown column valamilyenoszlop in field list.
valami hasonlót keress. De ha a logban nincs ilyen akkor valószínüleg nem db hiba, esetleg a maggal babráltál valamit? , kezdetekben is így volt? ha nem akkor esetleg mikor történt először a probléma?

Glooub

Neeeem nem ír semmi, nem babráltam a maggal és igen a kezdetektől így van! Szintet lépnek és resetelődik!

Megpróbálkozok egy compileal, hátha a repack hibája...Trinity fórumra is közöltem a hibát!

$0undX

A repackot úgy érted hogy előre forgatott trinity vagy trinity alapú repack?

Glooub


DoomKiller

Szerintem ne használj repackot, főleg ne egy olyan szerveren, ahol másik is játszanak :)

1. Nem a stabilitásról híresek.
2. Nem tudod a bugokat javítani.

Glooub

Igen igen tudom, egész nap source-ot kerestem csak nehéz volt találni....szerencsére meglett :)

Éppen forgatom

$0undX

csak egyet tudok érteni doomkiller-el, repackot hagyd el, saját forgatású emuval próbálkozz, írj hogy megmaradt-e a probléma, sok sikert  :)

Glooub

#12
Áhh és igen :) Így már mindjárt más:P A bug eltünt, és már corejavításokat is tudok csinálni ;)

Megint "bebizonyosodott", hogy a repackok sz*rok :D, köszi a kommenteket!

$0undX

Örülök hogy megoldódott a probléma. Sok sikert a szerver készítéshez.  ;)

üdv:
$0undX

Powered by EzPortal